Doktorka ma nechce vypísať na rizikové. Ako na ňu?

michala123
21. mar 2011

ahojte potrebujem od vas radu pracujem akoo opatrovatelka v rakusku som v 26tyzdni a mam dost uz mi opuchaju nohy a strasne ma boli sija lenze moja doktorka ma nechce vypisat co jej mam povedat aby ma dala na rizikove tehotenstvo ja uz neviem a faakt nevlladzem mam ist k nej az v aprili ale rozmyslam ze by som sla aj teraz vo stvrtok len neviem ako nanu

miskap
21. mar 2011

Možno by ťa dala aspoň na týždeň-dva na pn-ku, keď jej povieš, že sa zle cítiš a pod. Na rizikové tehotenstvo ťa môže vypísať, len keď je na to vážny dôvod. (Síce niekedy sa to dá 😉 ) S tým puchnutím nôh - čo najviac oddychovať ( dá sa to ????), vykladať hore, studené obklady alebo kúpele. daj si skontrolovať krvný tlak ( má sa to robiť vždy). Hlavne sa snaž relaxovať a oddychovať, vždy, ked sa ti dá.

tereza123123
21. mar 2011

Skus povedat ze ti dost casto tvrdne brusko a ze ta boli aj chrbat ako pri menstruacii.sesternici to lekarka uznala a vypisala ju

nenullienka
21. mar 2011

@michala123 Ahoj skús jej povedať, že ti tvrdne bruško, opúchajú nohy a bolia kríže a chrbát, ja to mám podobne a som na PN. Držím palce. 🙂

kacckaa
21. mar 2011

Ahojte, som prvorodička, som v 13.mesiaci a už som 3týždne chorá. Mám dusivý kašeľ. Užívala som zatiaľ iba hedelix a stodal, no neprechádza mi to. ☹ Myslíte, že by choroba mohla nejako ohroziť bábätko? Doktorka mi povedala, že nie, ale aj tak sa bojím asi ako každá žena a hľadám radu... pomoc. Ďakujem 🙂

zuzana1710
21. mar 2011

@kacckaa 13.mesiac?? 😕 😨 😨 😨 😀 😀 😀 a aj ja som bola chora a nic sa nestalo 😉 bud kludna...skor by bolo horsie,keby beries ATB.

andysok
21. mar 2011

@michala123 pn ti moze dat gynekolog aj obvodny.................tak skus jedno alebo druhe................

kacckaa
22. mar 2011

@zuzana1710 😀 kurnik, no týždni, ale pochopili sme sa 😀 ATB sa chcem vyhnúť, to je jasné... dobre, tak som kľudná 🙂

zuzana1710
22. mar 2011

@kacckaa jasne,ze sme sa pochopili..tiez som sa dost casto sekla a napisala som napr,ze som v 27mesiaci 😀 😀 😀 😀 😀 tak drzim palce a nech to dobre dobojujes do konca a babatko nech je zdravucke... 😉

skuste1983
23. mar 2011

@michala123 mňa vypísal na PN obvoďák. Gynekologička tiež nechcela ☹ .

vandavanda
23. mar 2011

@michala123 ahoj. ja som pre zmenu velmi vela pracovala a do toho statnice, horka a 7mi mesiac tehotenstva - zufalo som si potrebovala oddychnut. poprosila som gynekologicku, no nesuhlasila. tak som zasla za obvodackou a vypisala ma. dokonca mi dala ako diagnozu nieco v zmysle nevyhnutny odpocinok pocas tehotenstva 🙂 takze sa to da, ked sa chce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre