Dopegyt v 37. týždni

nikol12345678
24. dec 2020

ahoj baby som 37tt a doteraz som mala ukazkovy tlak az vcera rano mi vyskocil na 145/95 tak som sa zlakla a po hodine uz 165/105 letela som do nemocky. Mam dopegyt 2x denne a magnezium magnerot 3x denne a doma si meriam tlak a stale mam hranicny 145/95 a podobne.. Nemam pocit ze tie lieky nejak zaberaju. Babo je ok aj prietoky aj zaznam preto som sla domov. Vraj keby zas stupol pojdem lezat. Odchadzala som z tlakom 150/100. Poradte co na znizenie tlaku. Vzdy ked si zmeriam mam 145/95 a potom ked si poviem ze skusim este raz twn druhy je uz nizsi ... ktorym sa mam riadit.. moze byt ten prvy vysoky z toho ze sa bojim a cakam aky vyleti? ja sama neviem bojim sa o babo.. kontrola o 4 dni mam si 5 x denne merat a zapisovat. Ja dufam ze to babo nijak neohrozi... prosim napiste skusenosti.. s tlakom som nikdy problemy nemala vzdy som mala vacsinou nizsi ale zas dost som pocas tehu pribrala.. ach baby poradte

danielahamar
24. dec 2020

Tiež som ho dostala min. týždeň od internistky, dnes som začala 39tt, tiež návštevy pohotovosti za posledný mesiac 3krat,aj som ležala v nemocnici, lebo ešte aj bielkoviny v moči mi vyšli, nakoniec som mala holter a všetko ok, až na doobedie, ja ho mam zatiaľ iba raz denne doobeda, ak by bolo zle, môžem aj 3x za den a magnerot mam 3x2t. za deň. Tlak by si mala priemerovat z 3 merani. Ja mam teraz covid, takže celkovo je môj organizmus vyťažený, takže sa snažím viac oddychovať, aby nelietal hore dole.

nikol12345678
autor
24. dec 2020

@danielahamar ja som moc nastastie mala negativny... ale nerozumiem co sa mi tak hore stale drzi ten tlak ani nohy mi nejak extra nepuchnut pride mi to zvlasne snad to neublizi babu... ja som lezat takto pred vianocami nechcela ale ak mi vyskoci alebo bude takito aj v pondelok na poradni ostavam v nemocke nebudem riskovat

danielahamar
24. dec 2020

@nikol12345678 neopucha ani mne nič, ak sa dostanes do nemocky budeš dostávať magnézium v infuzkach aj 3xdenne,nic viac a budú ti zbierať moč za 12hodin si myslím ešte,ale aj nemusia. Uvidíš čo na poradni a podľa toho sa rozhodni, ale zvys si magnézium ak môžeš.

metuzalem
24. dec 2020

Ja som brala dopegyt asi od 33 tyzdna, aj napriek tomu som mala tiež taky hranicny cca 138/89, setri sa a nestresuj hlavne. Tiez som dakedy.mala aj 150/100 hlavne u lekara asi zo stresu...

evamea
24. dec 2020

Ja som mala vyšší tlak, veľké opuchy a moč v poriadku. Nasadený Hydrochlorothiazid a Dopegyt. Týždeň na to som mala ešte vyšší tlak, väčšie opuchy, v moči bielkovina a až potom zapísali preeklampsiu. Nič som nemohla soliť, užívala som aj magnézium. Ešte pár mesiacov som brala Dopegyt aj po pôrode.

barus26
24. dec 2020

@nikol12345678 ja beriem dopegyt 8x denne.. Maximálnu dennú davku, no je to dosť slaby liek podľa mna.. Ale už si pekný týždeň tak sa nemusíš bat podľa mna už ničoho, aj keby sa rozhodli že musíš rodiť ..

nikol12345678
autor
25. dec 2020

Baby viete co nechapem? teraz rano meram prvy 135/83 hned nato som mala 117/72 a potom hned nato 118/74 ... tak z toho si mam ako spravit priemer😂 ten prvy mam vzdy vyssi a potom dalsie dve merania uz takito nizssi.. je to normalne? alebo mam pokazeny tlakomer ?

zuzanka.zuzu
25. dec 2020

@nikol12345678 tlakomer máš na rameno či na zápästie?

nikol12345678
autor
25. dec 2020

@zuzanka.zuzu na rameno... som tak rozmyslala ci sa prvy krat nezlaknem a preto tak vyleti a potom uz pohode... neviem no

barus26
25. dec 2020

@nikol12345678 aj ja to tak mávam.. že prvý mávam vyšší ako keď meram druhý, tretí raz

nikol12345678
autor
25. dec 2020

@barus26 nevies preco to tak je ? ach dala som si cesnak idem este dat dopegyt a uvidime poobede aky bude .. ale neviem teda ci si mam zapisovat pre lekara ten prvy alebo spriemerovat z tych troch

silvicka247
4. jan 2021

@nikol12345678 Ahoj, ja som uz po porode ale tiez som mala problem s tlakom. Mne to vyskocilo az v 39 tydni a drzalo sa to do konca tehu a aj potom. Ja som lezala na rizikovom ale to kvoli tehu cukrovke lebo pritom sa nemoze prenasat a nakoniec riesili moj tlak. Asi som to mala zo stresu. Vysoky tlak sa mi po porode drzal este dva tyzdne a potom ked som sa uz ukludnila doma tlak som mala ukazkovy. Babo je zdrave - takze sa neboj lekari ta budu mat pod kontrolou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre