Frekvencia kontrakcií a odchod do pôrodnice

marlen_ka87
16. feb 2018

Ahojte,

Pri akej frekvencii sa odchádza do porodnice? Niekde čítam 10-15 min a niekde ze staci 5-7 min. Nieze to potom nestihnem 😂😂😂
Dakujem

ivec16
16. feb 2018

to je individualne, zalezi aj od toho ako rychlo sa ti to zmenilo z 10 minutovych na 5 minutove, ja som mala
kazdych 9 minut asi 16 hodin, kazdych 5 minut asi dalsich 1O hodin a potom kazde 3 minuty dalsich 10
hodin... ale v nemocnici mi povedali ze mam prist ked budu kazdych 5 min aspon 2 hodiny

natally33
16. feb 2018

To by aj mna zaujimalo 😀 bojim sa spoliehat len na plodovu vodu 😂

marlen_ka87
autor
16. feb 2018

@ivec16 Ok tak zostanem v intervale 5-7 pripadne ak nezabudnem skúsim sa v pondelok opytat svojej doktorky

marlen_ka87
autor
16. feb 2018

@natally33 ved toto kedže plodová odtečie tak každej 10tej žene 🙈

mikadooo
16. feb 2018

Ja som mala každých 10 minút ale muž ma hnal, bol nervózny z toho a dobre spravil, do hodiny som porodila. Ďalší pôrod som mala každú štvrť hodinu, to ma poslali ležať ešte že asi až ráno (bol večer) a z ničoho nič som zrazu mala jednu kontrakciu za druhou ledva som sa dokázala z izby vyškrabať a niekoho zavolať a pôrod tiež potom do hodiny. Takže fakt je to individuálne. Ja už som mala ale dosť silné bolesti ale keď tie kontrakcie boli nie moc časté.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
s1m.one
16. feb 2018

radsej chod nech ta otocia, nez doma... ja som mala kazdych min a furt som nejak necitila bolesti, ked som mala kazde min tak som to este chcela otocit domov ale to mi uz povedali ze kontrakcie uz su poriadne, ani som nevedela... ono je to individni a samozrejme velmi vela spravi dobre dychanie, aj otvorit aj neotvorit sa.. drzim palce ,das to 🙂

s1m.one
16. feb 2018

najprv kazdych 5 a potom kazde 3 min - prepac mala som vypnutu ciselnu klavesnicu

marlen_ka87
autor
16. feb 2018

@lenkakravcova toto mi pride taka nesucitnost v tých nemocniciach. Prides z 35 km vzdialenosti a v pohode ti povedia choďte domov a este si aj kup fit loptu. Porazilo by ma

marlen_ka87
autor
16. feb 2018

@s1m.one oooo ta neboleli?;)) wow

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
s1m.one
16. feb 2018

@marlen_ka87 nebudem pisat, ze potom to zacalo v nemocke 🙂) len ja som vzdy ako mlada mavala neskutocne bolesti pri menzese tak som asi bola zvyknuta na bolest

marlen_ka87
autor
16. feb 2018

@lenkakravcova csss tak toto ma fakt vytaca

marlen_ka87
autor
16. feb 2018

@s1m.one ja zase opačne pri menzese skoro žiadne bolesti tak snáď sa mi to nevráti teraz 😂

euie
16. feb 2018

caute baby, ja som mala nepravidelne az do porodu a to som uz mohla rodit... takze keby som sa spoliehala na pravidelnych 5minut ako nas ucili na kurze, tak odrodim doma..

s1m.one
16. feb 2018

@marlen_ka87 neboj to je od cloveka, hlavne si nacvic spravne dychanie a to ti velmi pomoze a samozrejme ti budem na dialku posielat pozitivnu enerigiu 🙂 vybavujes si aj najaku porodnu asistentku?

miriama11
16. feb 2018

Pri starsej som mala 2dni kazde 6m a ked som sla do nemocnice tak to zislo na 3m a bola som v nemocnici 9h pokial som porodila.a pri druhej od zaciatku cca 3m rozostupy a islo to rychejsie. Ale aj tak som nesla hned do nemocnice.vodu mi prepichla az lekarka a do 10m bola mala von. 😉

viktorenko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nanervy_2
16. feb 2018

pri prvom som mala kazdych 5-10min hadam 2 dni. Nakoniec si ma nechali v nemocke, čo dodnes lutujem.
pri druhom rovnako skoro hned kazdych 5 min, ale ked som to neponáhľala, zistila som, ze záleží viac na intenzite ako na case 🙂
prvé 2-3hod len krátke "bolesti" potom rovnaky casovy interval, ale trvali dlho a ten tlak mi vypol uplne mozog. Som musela zasat a pred očami hmla

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubbble
16. feb 2018

je to fakt individualne, mne porod zacal kontrakciami po 5 min, a porodila som az 23h na to.. o 2 rano zacali po 5 min, tak o 8 rano asi po 3 min, o 12 na obed uz boli po minute a porodila som o 1 rano, asi po 13 h kontrakcii po minute..

nika_17
16. feb 2018

Ja som sa v noci zobudila na bolesti brucha,kontrakcie kazdych 10 min a do 3 hodin bola mala na svete...

paulinoocka
16. feb 2018

Je to strasne individualne ale tak spytaj sa doktorky este a uvidis. Ak by si sa ale bala tak pre istotu chodte aj skor, no co tak vas otocia, nic sa nedeje 🙂

krepes
16. feb 2018

@marlen_ka87 mne doktorka pred porodom vravela,ze skor ako ked budu po 10 min.ani nemame chodit.

pininka
16. feb 2018

Je to urcite individualne,ale je fakt ze klystir pomaha. Ja som sice isla na cisarak, ale po klystiry mi okamzite odisla zatka a zacali take kontrakcie,ze sa vsetci ponahlali,aby ma stihli rozrezat. Ale lezala so mnou baba,ktora mala tazky prvy porod,rodila viac ako 15 hodin, tak sa pri druhom neponahlala do porodnice. Ked jej zacali kontrakcie,tak sa isla osprchovat a tam sa jej to spustilo tak,ze ledva zakricala na muza,aby chytil babo do ruk. Proste prekotny porod. A este jej to chudere nikto neveril a v nemocnici si vsetci mysleli ze chcela rodit doma. A samozrejme muz ju zdzubal,ze naco isla do sprchy. Proste ked sa dari....

nika898
16. feb 2018

@marlen_ka87 ahoj ono je to tak ze by ti malo stacit tych kazdych 5 min a malo by to byt aj tak ze kym ti neodtecie plodova voda tak neporodis. Svagrina ked prisla do nemocnice mala naplanovanu sekciu bola ze vraj otvorena na 12cm (neviem ci je to mozne no tak jej povedali) plodova voda jej neodtiekla a kontrakcie mala uz skoro stale a stihli spravit cisarak. Mne ani pri jednom neodtiekla plodova voda. Prvy porod po pusteni plodovej vody trval 9 hodin. Druheho syna som pri 5 min kontrakciach porodila do 4 hodin s tym ze ked mi pri druhom pustili vodu tak som hnet rodila a to by sa narodil aj skor len bola akurat velka vizita a cakalo sa na doktorku kedy mi pusti vodu ale ja som uz pol hodinu citila ze hlavicka je uplne dole ☺

bubbble
16. feb 2018

@nika898 otvara sa max na 10 cm. a mne odtiekla voda az pocas samotneho porodu. myslim ako zaroven s mimcom.. ale je mozne porodit aj dieta vo vaku blan, takze tym by som sa moc neriadila 🙂

katka2602
16. feb 2018

Do pôrodnice som prišla ráno o cca 8:30 s kontrakciami cca každých 10 min ktoré ani stroj neukazoval, tak ma chcela jedna "zlatá" sestra poslať domov, že si vymýšľam o jej chovani písať nebudem. Doktor má pozrel a povedal, že si ma už nechajú a že to vidí na pôrod +- okolo tretej štvrtej 🙂 som sa zasmiala, či to myslí vážne. Po klystíre sa mala narodila do 30 minú, t.j. 10:30 bola na svete 🙂 takže je to individuálne a podľa mňa trošku záleží aj od veľkosti bábätka. Nasa bola drobná 48cm a 2580g.

marlen_ka87
autor
16. feb 2018

@s1m.one nie nie to si nevybavujem

marlen_ka87
autor
16. feb 2018

@pininka Uf znie to silaene

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre