Hrozí mi niečo, keď cítim bábätko veľmi nízko?

biabiu7
31. jan 2017

Ahojte baby zajtra zacinam 29tt a babatko citim velmi nizko, som vypisana a mam nakazane brat megnézko a vela lezat lebo mi aj brusko tvrdlo. Vzdy som citila mimi len pod pupkom ale od vcera ho citim stale nizsie, normalne sa mi nadvihuju intimne partie... Vobec neviem ci je to normalne. Mala by som zavolat lekarke? Poradnu mam buduci tyzden... Dakujem krasne za odpovede, som prvorodicka a vela toho neviem 🙂

stanulienkat
31. jan 2017

lezat, najlepsie trochu vypodlozena panva a nohy (akoby dolu hlavou). Kludovy rezim, nedvihat tazke veci. Nechytat si brucho.

terezka1947
31. jan 2017

@biabiu7 ak si si nie iste,zavolaj zajtra lekarke....teraz polez...klud
nemusi to vobec nic byt....ale istota je istota

biabiu7
autor
31. jan 2017

Vypisana som lebo mi zacal tak pred mesiacom tlacit trosku naspodok, ale to bol vyssie nez teraz

terezka1947
31. jan 2017

@biabiu7 ja som mala druheho syna dost nizko...a veru...niekedy to boli riadne kopance a divny pocit...ale lezat sa mi velmi nedalo....
setri sa...no a ked mas zly pocit.zajtra volaj...prip.chod...pozrie ta...na kontrolu mozes ist hocikedy,ked mas nejaky problem...

biabiu7
autor
31. jan 2017

@terezka1947 , hlavne preto ma to trosku znekludnilo lebo vzdy kopal vyssie a teraz takto nizucko, kvoli tomu som aj vypisana... Tak dufam ze si len nasiel nejaku taku polohu a ze sa nechysta von 🙂 kedy si porodila tvojho syna? Skor ci na termin?

silvapokorna
31. jan 2017

Ahoj, tiež som mala prvú babu nízko už dlho, nebolo to príjemné ale dalo sa. Pár týždňov som mala kľudový režim, veľa magnezka, aj Magneziu som poctivo pila. Žiadne žehlenie, vysávanie, prenášanie vecí, žiadne shyby. Bola to otrava, ale potom sa to upravilo, asi po mesiaci a záver tehotenstva už som mala povolené normálne zase fungovať a malá sa narodila 39+1 🙂 Takže skoro na termín. A v novembri oslávila 8 narodeniny 😉 Šetri sa a trebárs mu dohováraj. Vysvetli mu, že sa nemusí ponáhľať, že všetko na neho počká, len nech sa pekne v brušku dopečie 🙂 Držím palce.

biabiu7
autor
31. jan 2017

Baby poslem fotku kde ho citim. A dost aj take pichanie zospodu

pianina
31. jan 2017

Len lezat,lezat a este raz lezat.Ja som to mala v 33tt.Hrozny pocit a nakoniec som skoncila v nemocnici/skracovanie krcka/ na mag.infuziach.A porodila som 1 den po termine🙂

terezka1947
31. jan 2017

@biabiu7 normlane....ale sla som cisarskym-musela som pri oboch,lenze cakali do posl.chvile,dokonca pri prvom mi odtiekla normalne aj plodova voda,kontrakcie...vychutnala som si to,xixi
a pri druhom kontrakcie celu noc a rano som uz sla
neboj...len klud...a budem sa opakovat,nemas dobry pocit-zajtra volaj,pripadne chod-za to nic nedas

silvapokorna
31. jan 2017

@terezka1947 Pridávam sa, ak sa ti niečo nepozdáva, tak choď. Radšej buď za hysterku ako niečo podceniť. To nemusí byť bábo, to pichanie može byť aj zápal alebo mykóza, čokolveľ. Radšej bež na kontrolu.

duun
31. jan 2017

Ja som mala tiež v tehotenstve všetky možné problémy. A jedno som si vždy povedala.. nejde o mňa, ide o dieťa, preto mi je jedno, že si ťuknú na čelo, aha ďalšia, čo plaší pre blbosti. Zvyčajne to bol planý poplach, pár problémov (zlé pečeňové testy) sa ale našlo pomerne skoro a dalo sa to vyriešiť ešte pred pôrodom.

Snaž sa v kľude, čím viac oddychovať. A ak máš pochybnosť, radšej fakt ísť, pýtať sa - lekár ti je povinný všetko vysvetliť tak, aby si rozumela. Nenechať to na "zhrýzanie sa doma". Ja som bola raz aj podvečer na príjme v nemocnici - zdalo sa mi, že malého dlhšie poobede necítim. Lekár síce nenápadne prevrátil očami, potom mi ale spravil pár sekundové sono, dal naschvál zvuk nahlas, aby som počula srdiečko. 15 minút a šla som spokojná, šťastná domov. Keby som doma rozmýšľala, tak by som do rána vymyslela 400 a jednu možnosť, čo sa môže diať.

duun
31. jan 2017

..a ešte ma napadlo.. okolo 30 týždňa sa začínajú pomaly rozťahovať lonové kosti a cca 29-32 týždeň sa babätko otáča hlavou dolu. Tie pocity - to môžu byť všetko iba normálne prejavy a ak máš nepríjemné pocity, nech ti to lekár vysvetlí, či a čo sa deje práve u teba.

bubbble
31. jan 2017

Ja tiez citim mimco tak dolu v poslednom case, ale som este len v 24tt, nejak ma nenapadlo ani to riesit. Maly bol pritom uz na minulom uzv v 22tt hlavickou dolu. Ale inak cipok ok, neskracuje sa ani neotvara, tak snad ok..

biabiu7
autor
1. feb 2017

Urcite dnes zavolam lebo celu noc som ho citila tak velmi nizko a dost to aj pichalo. Radsej budem hysterka nez fakt potom mat nejaky problem 🙂

angelitaa
1. feb 2017

Ja som tiez mala tento problém v 21týždni a k tomu mi tvrdlo pritom brucho tak som sla za gynekologickou a mala som aj nizko placentu a ma poslala na 3 dni do nemocky a davali mi infuziu s magneziom. A teraz je to ok a tým že musím brat magnesium.

najstastnejsia
1. feb 2017

@biabiu7 Som na tom podobne, t.j. od 30 tt... Momentálne som v 33 tt a cely cas len lezim... Magnazium 4 krat denne... Zatial sa drzime.... Len nehazarduj a naozaj oddych... Drzim palce!!! 😉

shia
6. mar 2017

@biabiu7 ako to "dopadlo" je babatko stale tak nizko, ci je to ok? ja som ho asi pred dvomi tyzdnami citila tiez tak nizko, bola som v 24tt cca, nekazal mi dotkro vobec nic extra, vraj som zatvorena, magenzium si sama davam radsej...

ninka30
6. mar 2017

Ja mám tieto problémy už 3 týždeň a to som teraz začala 24tt. Malý sa mi od začiatku uložil veľmi nízko. Na poslednej poradni 15.02. mi dr nakázala spať na posteli, ktorá má nohy vypodložené do výšky o 20 cm, nohy vyložiť nestačí, celé telo musí byť dole hlavou - resp. od panvy nahor. Síce krčok bol OK, ale aj tak - spať a oddychovať dole hlavou. Po týždni keď ma všetko bolelo, mi nebolo všetko jedno. Som šla hneť za dr, ale všetko bolo ok, tak som snažila si na to zvyknúť. Ale to pichanie občas zo spodu je teda dóósť nepríjemné. Najprv bolo zvláštne spať dole hlavou, ale teraz - uf, veľká úľava, lebo keď sa uloží úplne dole, všetko ma bolí!Ale občas ma tak strašne dole tlačí, že mám pocit že už vypadne.... Magnézium mám Magnosolv na ráno a večer mám Magnerot, ale nejak neviem či to nejak posobí..... Budúci týždeň idem znova na poradňu, tak dúfam, že nebudem nemilo prekvapená....

biabiu7
autor
6. mar 2017

@shia Ahoj, dnes mi hovorila doktorka ze kedze mi vela tvrdne brusko, mam podrazdenu maternicu, mam viac lezat a oddychovat a 3x denne magnezko a ziadna extra namaha 🙂

tanag
4. sep 2018

Ahojte dievčatá ako ste nakoniec dopadli? Aj ja mám problémy s tým ,že mám malého nízko uloženého som v 26tyzdni

ninka30
4. sep 2018

@tanag 🙂 ja som som musela ležať viac menej celé dni. Nakoniec som aj tak skončila v nemocnici na dva týždne. Pichali mi kortikoidy na rýchlejšie dozretie pľúc maličkého, krcok som mala úplne skrátený, lekári očakávali že každú chvíľu porodim. To bolo zhruba 30-32tt. Malý sa narodil presne po ukončení 37tt 🙂 takže sme to celkom zvládli 🙂

tanag
4. sep 2018

@ninka30 aj si mala nejaké obtiaze? Ja mávam take tlaky v podbrušku a na zispodu? Nemala si to? A ten krcoknsa ti ako akýchkoľvek takto skrátil?

ninka30
4. sep 2018

@tanag tvrdnutie brucha, tlak v podbrušku, až bolesť. No proste čím je bábätko väčšie, tým viac tlačí..... Takže problémov bolo kopec. Ja som doma normálne nemohla fungovať. Dokonca som mala problém vobec vyvesiť prádlo! Celý čas mi veľmi pomáhala moja mamina. Takže jediné čo ti poradím je kľud a ležať koľko sa dá 🙂 ( aj keď mňa už ležanie neskutočne bolelo... 😁)

tanag
4. sep 2018

@ninka30 a bola si prvo či druhorodicka? Ja som ten tlak doteraz nemala,začal mi to tak v 24tyzdni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre