Mali ste termín s 2 týždňovým rozdielom ako na ultrazvuku?

ninarigova
25. dec 2012

Ahojte podla knizky som v 38tt,podla ultrazvuku v 40tt.Vraj je babo velke 3520g a narodi sa skorej.Chcem sa spytat ako sa k vam zachovali gynekologovia ,je tu niekto ktorej platil termin podla ultrazvuku. Mam troch strach ze ak ma ponechaju podla terminu do 13januara tak to bude super nadmerne babo. 🙂

reni93
28. dec 2012

ja som mala takmer od zaciatku na ultrazvuku termin o dva tyzdne skor ako v knizke a tak sa aj stalo, porodila som v 38 tyzdni.

janulkama
31. dec 2012

ja som rodila KP-čkom,tvrdili,že malý je malinky a nebude mať ani 3 kg...po pôrode mal 3200 a to som rodila vraj v 37tt a s výškou 50cm...podla detskej lekárky som určite porodila v termíne....

myshalka
31. dec 2012

ja som tiež mala dvojtýždňové kolísanie dátumov...a nakoniec som aj tak porodila presne týždeň pred termínom :D

pingu1
31. dec 2012

ja som mala termin na 2.3. a narodila sa 22.2.

amouramour
31. dec 2012

na zaznamoch z ultrazvuku byva vacsinou termin podla poslednej menstruacie, ja som mala takto rozdiel 2 tyzdne...ale vsade som mala v zaznamoch, ze korigovany termin porodu...

zanin
31. dec 2012

Ja som oboch synov porodila 6 dni po termine na vyvolavacku. Pri prvom mi moj gynekolog robil ultrazvuk a povedal vahu 3428g maly sa narodil a mal 3430g a to pribral za tych 6 dni. pri druhom synovi mi rano robili ultrazvuk v nemocnici pred indukciou a povedali ze bude mat 3500g a nakoniec mal 4220g narodil sa prirodzene. Keby mi boli povedali ze bude taky velky tak by som mala iny strach 😕 ale takto som na 3 zatlacenia dostala svoj uzlicek do narucia. Sama lekarka nechapala ked povedali vahu ze ako sa mohol ultrazvuk tak velmi pomylit. Ja viem ako. Spocitava totizto dlzku stehennej kosti obvod hlavicky a bruska podla toho vyhoi vahu. Kedze maly nemal velku hlavicku a mal 50cm tak aj stehenna kosticka bola kratsia. Takze pekne oklamal modernu techniku 😀 . Moj lekar mi robil posledne sono 3 tyzdne pred nastupom do nemocnice a vtedy hovoril ze bude mat tak do 4000g 😨 . Tak som sa potesila ked mi rano povedali ze 3500g max 😀 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre