Som v 37. týždni a tvrdne mi bruško

manittu
26. sep 2012

som v 37t+ par dni a od vcera mi tvrdne brucho, ale tak ze ho mam ako kamen a napina sa, trva to aj hodinu vecer to ustupilo, v noci som sa prebudila a zase som ho mala tvrde aj teraz pocitujem ako by bolo tvrdsie, podla vas to je normalne? Som prvorodicka ale doteraz som nemavala skoro ziadne tazkosti. Okrem toho mavam pocit na menstruaciu, co je asi normalne v tomto tt a telo sa pripravuje na porod, lenze mne hlavicka babatka nepada do porodných ciest lebo mam polohu KP...

cerez
26. sep 2012

Dieťatku je tesno a vypína sa. Pripravuje sa už na pôrod. Chodíte už teraz každý týždeň do poradne, treba o všetkom informovať svojho lekára.

cerez
26. sep 2012

Ináč držím palčeky, nech všetko dobré dopadne!

achesa
26. sep 2012

to sú už asi poslíčky- také predpôrodné bolesti, kedy sa telo pripravuje na pôrod. pokiaľ sú pár krát do dňa, je to ok, ak budú časté, či dokonca pravidelné, bež k doktorovi. Mne brucho tvrdlo od 4. mesiaca- asi 10-20 x do dňa. Poslíčky, ktoré boli omnoho intenzívnejšie mi začali od 36. tt. bola som práve kamarátke na svadob. obrade a v kostole mi začali akési intenzívnejšie bolesti, ktoré boli dokonca pravidelné, každých 7 minút, do večera už každých päť. Tak už som si chystala tašku, že idem teda do nemocnice, ale potom sa tie intervaly medzi bolesťami zase začali predlžovať. Porodila som v 40 tt sekciou, lebo malá bola KP. vraj pomáha teplý kúpeľ, ak nevieš, či sú to už pôrodné bolesti, alebo iba poslíčky. Kúpeľ spustí pôrod, ak sú pôrodné, ak sú to poslíčky, bolesti by mali ustúpiť. To som len čítala, neskúšala, lebo nemáme vaňu🙂 Úž máš prehliadku každý týždeň, tak sa porozprávaj s lekárom, ak nevieš čo a ako.
Bolesť ako pred menzesom je tiež signál blížiaceho sa pôrodu. Držím palce.

manittu
autor
26. sep 2012

@cerez
@achesa dakujem za odpoved, urcite poviem dr. o vsetko, len ze to mam od vcera a poradnu az v piatok, tak som nevedela ci je to normalne alebo sa treba bat ci sa nieco nedeje koli tomu tvrdemu brusku...lebo som citala, ze tvrdne brusko ale zaroven sa aj uvolnuje a potom zase stvrdne a takto dookola lenze ja mam tvrde ako kamen uz 2hodiny vkuse... ☹ noc je najhorsia, vtedy mi je vsetko ak poslickovia, cez den nic,len teraz to brucho pretrvava...dakujem este raz 😉

katkas1
26. sep 2012

bud rada ze to zacalo az teraz, ja som to mala cele tehu

cerez
26. sep 2012

@manittu Ak by to neustupovalo, išla by som aj zajtra k dr, poprípade choďte do nemocnice, oni vás dajú na pásy a sami sa zariadia. Tým nepokazíte nič.

achesa
26. sep 2012

@manittu a pohyby cítiš normálne? A máš bruško tvrdé komplet, aj po bokoch alebo len vpredu?

achesa
26. sep 2012

@katkas1 jaj, veru aj ja a nebolo to bohvie čo. aj 20 krát za deň mi tvrdlo.

manittu
autor
27. sep 2012

@achesa ano citim normalne pohyby, vsade mam tvrde najviac v predu asi skocim dneska za dr. preistotu 😒

achesa
27. sep 2012

veru, radšej tam zabehni, lebo radšej 100 krát zbytočne ako raz neskoro... mne keď tvrdlo, tak vždy na pár minút iba, nikdy nie že dve hodiny vkuse 😖 daj vedieť, čo na to dr.

chovancova27
27. sep 2012

@manittu žiadne strachy, mne tvrdlo od 22 tt, to riadny stres ti poviem... v 37 tt je to normálne, poslíčkovia, ja som ich mala celý 9-ty mesiac. zachvíľu to prííííde🙂

lucia006
30. sep 2012

Mne tvrdlo brusko od 24tt a v 28tt som aj lezala tyzden na infuzkach vnemocnici aby sa tu ukludnilo trosku a odvtedy beriem magne b 6 ,teraz som v 36tt a uz tvrdne skoro stale takze to uz je normalne vtakom stadiu. 😉

nativanativa
30. sep 2012

@manittu ja som dnes od noci mala tvrdnutie , v noci asi kadzych 5 nimut a od rana kazde 2 minuty , dala som dve magnezka , pospala som , teraz som sa zobudila a citim,ze zas to zacina , bozeeee , este nieeeeee , este je cas 😖

lucia006
30. sep 2012

Nativa- no presne to som mala ja kazde dva minuty sla som stym na pohotovost a hned si ma tam nechali to nieje sranda stym ak niesi uz v 9 mes.v kt.si tyzdni??? 😒

sevi
30. sep 2012

mne ked tvrdlo brusko pri synovi 41tt porodila som do styroch hodin. Pri dcerke mi tvrdlo necakane 36tt a porodila som do dvoch hodin. Takze ja by som isla pre istotu na kontrolu k dr.

silvia.t
30. sep 2012

no ja by som to nepodcenovala mne zacalo tvrdnut v 33tt,piatok podvecer (bolo to dost intenzivne) v sobotu som mala na plane zajst na pohotovost...no nestihla som,v sobotu nadranom uz mala bola na svete a lezala na jiske ☹

ssussie
30. sep 2012

mne tvrdlo od 20 tt, prelezala som dalsich 20 tyzdnov v posteli a dopovala sa magneziom, nakoniec mi porod museli vyvolat (lebo drobcek mal omotany pupocnik a uz bol dost velky) a ani pol litra oxytocinu nepomohlo, kontrakcie jak o dusu a ja som sa po dvanastich hodinach otvorila na spicku prsta - ja co som kvoli riziku otvorenia sa lezala dvadsat tyzdnov v posteli - nakoniec sa maly narodil akutnou sekciou. Drobcek zlatucky, mudrucky - vedel, ze to spodkom nepojde tak si pockal kym mu dvierka otvoria lekari - zachranil nam tak zivoty moja hlavicka malicka 🙂 ... ale tym som chcela len tolko, ze kazdy je individualny a preto skoc na pohotovost, pokial to nic nie je pustia ta a budes mat dusu na pokoji, pokial sa daco chysta, budes spokojna, ze si na tom spravnom mieste, ked zacina porod. Si prvorodicka a si v termine tak sup do nemocky ;) mozno su to len pripravy a mozno uz rodis - drzim palce (tie bolesti ako pri menzes naznacuju, ze uz mozes byt o chvilu mamou 🙂 )

adka22
30. sep 2012

@nativanativa ja som myslela ze magnezko sa uz nema papat takto pred porodom.a nemyslim si ze je skoro ved uz si v termine.Tehotensvo sa vzdy rata plus minus dva tyzdne,takze ak by si porodila tak sa to neberie ako predcasny porod.Kazdopadne drzim palce nech to ide rychlo a hladko a nech je vsetko v poriadku. 😉

adka22
30. sep 2012

@manittu a nemas planovany cisarsky ked mate polohu KP?alebo idete normalne prirodzenym?Jasne radcej skoc dr,mozno sa uz telo pripravuje na porod a este skor ked ste KP.drzim paste nech vsetko dobre dopadne 😉 😉

duratlicka
30. sep 2012

@nativanativa Si uz v takom tyzdni, ze mozes kedykolvek rodit, takze vselijake pocity su uz normalne🙂 Len keby sa chcelo otocit, co? Magnezko uz v ziadnom pripade neuzivaj, lebo neporodis ani do Vianoc, ja som ho brala od 27. tyzdna a potom nie a nie porodit.

nativanativa
30. sep 2012

@adka22 ja viem , len sa to nedalo vydrzat uz dnes , a doki povedal minuly utorok , nech este pockam , este musim vydrzat , ze tych 14 pred terminom uz mozem , tak idem opat v utorok , som zvedava co povie
inak mam strasnu nadchu a zle sa celkovo citim uz od piatku , neviem ci to nieje aj tym

nativanativa
30. sep 2012

@duratlicka maly je uz chvalabohu otoceny . takze mozno uz aj jemu je zle byt furt dole hlavou , tak vystraja

adka22
30. sep 2012

@nativanativa verim ti tie tvrdnutia vedia byt niekedy neprijemne.Moze to byt tou nadchou mozno na teba nieco ide mne na nadchu pomohla morska voda,to je tak ked nejake extra lieky ako tehu nemozme.V utorok drzim palec a hlavne teda lahky priebeh porodu.Ked budes drzat drobceka v rukach zabudnes aj na tieto trampoty 😉

silvia.t
30. sep 2012

@nativanativa ale to neznamena ze sa este nemoze pretocit,aj moja bola dolu hlavickou....a nakoniec som isla na disarsky lebo bola koncom panvovym

nativanativa
30. sep 2012

@silvia.t on bol do minulej nedele otocenu hlavou hore , strasne ma tlacil na pravych rebrach , to sa nedalo vydrzat , som uz bola zufala , ale od minulej nedele som pocitila strasnu ulavu , hned som vedela , ze sa urcite otocil , aj doki mi to potvrdil , aj ked ma stikavku uz ho citim dole a nie hore , snad nebude spekulovat a uz pekne ostane tak jak ma byt

manittu
autor
30. sep 2012

@adka22 akurat mam ist na sono bud. tyzden, tak uvidime ci sa nahodou neako neotocilo :/ este zatial nemam naplanovaný cisarsky, no uvidime co povedia na sone a na poradni...dakujem, dufam ze vsetko dobre dopadne 🙂

manittu
autor
30. sep 2012

@nativanativa mne toneakprestalo,neviem z coho to mohlo byt z nicoho nic a drzalo sa to tak...no teraz nepocitujem, drzim palce, este chvilku nech vydrzi 🙂

nativanativa
30. sep 2012

@lucia006 uz budem rodit o par dni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre