Chudokrvnosť - alternatívna liečba?

rudka
19. feb 2010

Ahojte mamicky,

obraciam sa na vas s prosbou o radu..
pri rocnej prehliadke nam zistili chudokrvnost. Doktorka nam predpisala aktiferrin - ale alicka mi to nechce papkat, musim ju klamat.. ale uz ma odhalila, a teraz uz testuje kazdu lyzicku, ci tam nieje ten hnusny liek. Uz som znicila kopu oblecenie, co som ju pooblievala. Dalsia vec je ze jej nejako divne cerneju zubky, nechcela by som aby sa jej v tak skorom veku pokazili.
Neviete prosim o nejakej alternative, najlepsie na prirodnej baze, uplne najlepsie nejake receptiky kde by bolo zelezo obsiahnute v strave, hocico...

Dakujem

angelinka13
16. máj 2014

Ja mam osobne velmi dobru skusenost so zelenymi potravinami, konkretne ferospirnou - http://www.nutrimas.sk/Ferospirina-Spirulina-Pl....
VZdy som mavala problem s krvou, zacala som uzivat tuto ferospirinu a asi po 2t som bola na odberoch krvi a cuduj sa svete, bola som taka prekvapena a dr, tiez, este nikdy som nemala take dobre vyslekdy ako teraz a to len po 2t uzivania!!! Takze mne sa to osvecilo...a tiez uzivam orechovy olej, rano a vecer 1KL, je to tiez velmi dobre na krv a aj na mozog ;), sustredenia sa...
Na obale sice pisu, ze ferospirina je nevhodna pre deti do 3r, ale to zrejme len kvoli legislative...no pre dosleych urcite odporucam.

betka81
21. máj 2014

Dobrý deň,
na chudokrvnosť pomohlo mojmu ocinovi trojuholník zdravia od kyani, moj ocino ma viacero problemov preto užíval všetky produkty kyani ale myslim že pre dieťa je dostačujuca štava z divokych aljašskych čucoriedok, moj otec bol teraz na kontrole na hematologii neuzival nič čo mu odporučili len produkty kyani a vysledky sa mu polepsili o vela a uz mu povedali ze staci len jedna tabletka železa tak sme velmi radi ze sa mu to lepsí a táto šťavička možte riediť s dzusom a malinka vam to vypije ani nebudete vedieť ako je to prirodny produkt aj imunita sa lepši ja to dávam mojej dcerke polovicku zmiešam s vodou inak mi tiež žiadne lieky nechce ale toto vypije rada....poznam jednu pani s dcerkou ktorá berie kyani sunrise pre dcerku uz dlhodobo a malinka nema vyvinuté imunitné centrum čo je velmi dolezite aby organizmus fungoval a na základe tohto produktu robí velke pokroky a jedno balenie jej vystaci na dva mesiace. Kludne ma kontaktujte tu na fore alebo mailom na betka@gmx.de a rada vam zodpoviem vsetko čo vas bude zaujímať. Ja už som rezignovala podporovať farmateutické spoločnosti pretože lieky neliecia len tlmia problemy a preto som sa dala na alternativnu medicinu a svoje deti liečim prírodným sposobom bylinkami a produktami na prírodnej báze aby som ich telo zbytocne nezahlcovala chemiou aj tak jej je dost v dnesnej strave.

ajkapajka1
26. máj 2014

Za vela chorobami stoja najma parazity....ja by som isla najskor touto cestou. Zbavit tela parazitov, plesni, bakterii. Existuju na to specialne pristroje, ktore vam to zistia v priebehu 40 min. vysetrenia. Zle vysledky krvi viem, ze sposobuju aj skrkavky v organizme. My si davame robit tieto vysetrenia stvrtrocne v jednom centre mitochondiralnej mediciny. Stoji to 15€. POzru nam cely orgnaizmus, su to lekari , ktori sa specializuju na tento druh bioregulacnej mediciny a nastavia nas na presne cielenu liecbu. Ziadne kvapky , pirulky od buka do buka a triafanie, ci sa hodi a podobne. Liecba je zalozena tiez na cisto prirodnych liecivach, kedze hovorime o bioregulacnej mediciny. predpisu vam tzv. bunkove harmonizery.
Ak chcete, dam vam cislo,kde sa da objednat. alebo skuste kuknut: www.zdraviepodkontrolou.sk

angelinka13
26. máj 2014

*

luxuryfashion
30. jún 2014

Na chudokrvnosť sú veľmi nápomocné babány.Vysoký obsah železa v banánoch má pozitívny vplyv pre produkciu hemoglobínu.Treba vyskúšať,oplatí sa 🙂

happy8051
15. aug 2014

ahojte, ak mate problemy s anemiou, pripadne inou poruchou krvotvorby, mozem poradit. info cez IP

zibi
15. aug 2014

@rudka skus z finclubu toto je dobre
http://www.lekarendoma.sk/finclub-ferrofortis-b...
ja beriem od nich v tabletkach
vyskusala som aj sorbifer, aktiferin, nejake zelezo s postupnym uvolnovanim stale som mala neskutocne problemy so zaludkom
obsahuje aj ine vitaminy plus cecko ktore pomaha vstrebavaniu zeleza tak vyskusajte
menej mliecnych produktov, viac ovocia a zeleniny
a teraz je dost tych cucoriekok, ribezli, cernic tak kupit a nech to pekne papka

dush
15. aug 2014

@lucka79 Ahoj mala som ten isty problem.Aj ja som chudokrvna.Moja dcerka tiez kojena odmietala jest tak isto v 16mes.jej zistili anemiu.Davaj zelezo tak ako ti predpise lekarka..ked sa doplni zelezo narastie aj chut do jedla,brali sme ho 3mes.uz je vsetko ok a papame a stale vela mlieka pijeme 🙂

mamazem
15. aug 2014

Brokolica, žihľava, červená repa a hlavne kúpte si MELASU, je to prírodné sladidlo - odpad pri výrobe cukru, jeden z najbohatších zdrojov železa. Ale pozor, najlepšie vysadiť kravské mlieko úplne (zabíja akékoľvek prijaté železo), prípadne zachovať dostatočný odstup. Ak si spravíte brokolicovú krémový z kravským mliekom, neprijmete žiadne železo. Z výživových doplnkov žihľava tinktúra, betavit (repa+žihľava), z ajurvédskej medicíny Ashwagandha. V prípade záujmu nájdete u nás na mamazem.

nutrimas
26. aug 2014

Pri anemii je z prirodnych zdrojov velmi napomocny 100% prirodny olej z vlasskych orechov, pripadne mandlovy olej, obsahuju vysoky podiel zeleza, okrem inych dolezitych vit a prvkov.Odporuca sa uzivat dlhodobo, 1K rano a vecer, mozno pridat aj do jedla.
U dospelych je zasa velmi ucinna spirulina s prirodne viazanym zelezom, tzv. ferospirina, je obohatena o zelezo, ktr je pridavane do samotneho substratu, cize ziadne umele prisady. Mozu uzivat aj deti ale az od 3r.
Je to cisto prirodny produkt (patri medzi zname zelene potraviny), posobi pozitivne na cely traviaci trakt (nesposobuje zapchy), ma komplexne zdr. ucinky na cely organizmus. V nasej ponuke najdete ich pestry vyber, tiez spirulinu obohatenu o selen a zinok ( pri problemoch s vlasmi, nechtami a pod.) Radi Vam samozrejme poradime 🙂

maca283
13. okt 2014

Ja odporucan cucoriedkovy narosan je to prirodny produkt od firmi just Pozrite si www.just.sk davala som to aj mojej malej dcerke od 3mesiacov

terapiabachovky
17. okt 2014

@rudka dobrý deň ja mám dobrú skúsenosť z biominerálom Ferr Phoss

FERRUM PHOSPHORICUM (FERR PHOS) - PRVÁ POMOC

Posilňuje imunitu (časté infekcie), pomáha pri zápale, teplote a krvácaní. Prostriedok na prvé štádium infekčných aj neinfekčných zápalov (bolesť, zápal, zvýšená teplota, prekrvenie, bez hlienu). Vhodný prípravok pre akékoľvek ochorenie v štádiu zápalu, pri suchom bolestivom kašli, angíne, zápale stredného ucha, gstritíde, zápale močových ciest a pod. Zastavuje krvácanie, ochraňuje tkanivo pri traumách, po zákrokoch (napr.trhanie stoličky alebo operácie) a po popáleninách (použiť ihneď na kožu). Pomáha pri anémii z nedostatku železa, ochabnutom svalstve, zápche a silnej menštruácii. Posilňuje po pôrode v obnove krvi a predchádzaní zápalom, pomáha pri únavovom syndróme, chronickej únave s potrebou si ľahnúť počas dňa a pri nízkom tlaku krvi. Veľmi dobrý prostriedok pri začínajúcej infekcii (viróza, angína a pod.) alebo pomáha infekciám predchádzať (škôlkári, ľudia s oslabenou imunitou). Pomáha pri zvracaní potravy (napr.tehotenská nausea). Pomáha zastaviť krvácanie.

Akútny nedostatok železa spoznáme na tvári podľa červených líc a uší, ktoré sú na dotyk teplé. Chronický nedostatok sa prejaví čiernofialovým až magentovým zafarbením po stránkach koreňa nosa pri vnutornom kútiku oka. Ľudia s nedostatom železa zle znášajú teplo v saune a v lete.

Viac tu: http://terapia-bachovky.webnode.sk/tkanivove-bi...
Vytvorte si vlastné stránky zadarmo: http://www.webnode.sk

naturiq
17. dec 2014

Aj ja by som prihodil jeden čriepok do diskusii o anémii a pomocnej liečbe z prírodných produktov.
Sú to listy moruše bielej.
Strom na slovensku pozná asi každý ale jeho účinky skoro nikto.
Vysoký podiel železa. Nebudem tu všetko písať pretože si môžete urobiť rýchly preklik na moju web stránku alebo na profil tiež. Tam to mám presnejšie popísané. ďakujem

menoruze
26. jún 2016

.

kasi1213
26. jún 2016

nám veľmi zabral sirup z čiernych ribezli vyrobený doma a z mäsa hlavne hovädzie to obsahuje veľa železa, zaradiť do jedálnička aj tri krát do týždňa.