Genetické vyšetrenie embrya pri mimotelovom oplodnení

lucinka12356
18. mar 2018

Ahojte, chcem sa spýtať či ste mali niektoré geneticke vysetrenie embrya.. My sme na stimulácii, už týždeň pichám Diphereline, zajtra mám dostať mrchu. 2x som otehotnela prirodzene, no vždy bol len ges.vacok bez plodu. 3x po druhej IUI biochemicke... Vsetky vysetrenia (genetika, hematologia, spermiogram, halosperm,...) všetko OK. Mam 22 a muž 25. Doporučili nám genetiku embrya no nie je to lacná záležitosť. Ďakujem

alexwarring
13. feb 2019

@ingelika78 ak ti je nie je o tom zatazko rozpravat, tak samozrejme potesim sa kazdej uzitocnej info. Ja mám za sebou hematologiu, takze tento vklad som na clexane, mm spermiogram nafigu, potom som bola este na reproimuno - údajne je to v poriadku, neviem netusim, vysledky som nevidela, ale podozrive mi je, ze som bola na vysetreni len ja, manzela tam nepotrebovali, vraj si to dorobili v centre co im chybalo a to je vsetko, prvy vklad ET sme mali hatch blastocystu, nevyslo, druhy vklad 1.KET sme mali blastocystu nevyslo, teraz 2. KET, dvojbunkove embryjko, picham clexane, dali sme aj embryoglue, ze co ak, celkovo bol tento vklad uplne iny, ale dnes 9dpt test biely,viem, ze to este nic neznamena, ale asi z toho zas nic nebude, prve dva razy som bola doma 1-2 dni a sup do roboty, teraz som si od vkladu zobrala dva tyzdne dovolenky a vysledok bude asi taky isty

lakukaa
14. feb 2019

@alexwarring preco so na clexane a kolko ti davaju aku davku?

alexwarring
14. feb 2019

@lakukaa ahoj kvoli mutaciam hetero aj homozygot, nejaka lahsia forma, to nasli na hematologii, tak lekar povedal, ze prucina nedarenia to sice nemusi byt, ale ak by skm zostala tehotna, babatko by sa mojlo udusit lebo cez placentu by mu nesiel poriadne kyslik kvoli hustej krvi. Mam len preventivnu davku 0.4

szkatuska
2. aug 2019

@alexwarring
Ahoj! Aké testy vajícok myslís? Nám už 2x vyšli aneuploidy , všetky boli choré , preto sa pýtam. Ďakujem

evita860
26. okt 2021

@ingelika78 ahoj vieš mi prosím ťa napísať v ss niečo viac?? Ako to vlastne celé prebieha???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre