Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

maminka1986
21. sep 2014

babenky prosiiim vas boli ste aj v ISCARE??? čo je lepšie kde?ach neviem sa orzhodnut :(((((

dasaa
21. sep 2014

@maminka1986 ahoj my sme cestovali 2 az 2,5 hodiny.Uz si nepametam kolko mal manzel.Prve sa nam podarilo po zakroku IUI V Heliosu a druhe sa nam podarilo prirodzene.Ked sme chceli druhe babo tak manzel bral tie vitaminy co mu dali na papierik a snazili sme sa podla toho ako som vtedy isla na zakrok.Drzim vam prsty aby v Heliosu vsetko dobre dopadlo a aby si bola tehulka.Kedy sa chystate do Heliosu ?

santeema
21. sep 2014

@maminka1986 ja by som odporucila iscare, su lacnejsi a ked si veriaca a pises, ze si sa naplakala, ze namas babo, tak si myslim ze to nic zle nie je, ked pojdes na ivf. ja do kostola nechodim, nieco urcite existuje medzi nebom a zemou, vy to nazyvate boh. ale pokial viem, boh vidi rad svoje deti stastne a ty zrejme nie si, ked chces babo a nemas ho. tak by som nic neriesila a sla do toho. a toto nepredpisuje boh, ale cirkev a to je poriadny rozdiel. ta natlaci do hlav svojim oveckam co jej pasuje. a drzim ti velmi palce, nech sa to podari🙂.

maminka1986
22. sep 2014

@dasaa idem stredu na gynekologiu a poviem mu že nejdme čakat a ideme tam.bral mi krv n HP a ide kuk ovulaciu ak nemma chce mi dat clostyl...ja mylsim že ju mam ale neskor...
takže by som šla hned aj tento týžden heh no a ešte od endokrinologičky by som mala mat vysledky a velmi odporučaju helios všetci... dakujem za podporu..
@santeema dakujem za podporu ...no ono su nato rozne názory ťažko o tom hovriť.) ale dakujem

mariajuraj
22. sep 2014

Baby prosím je tu niekto, kto absolvoval imunologické vyšetrenie? A ak ano, tak kde? Prosím dajte mi nejaké info...Dakujeeem pekne

dorotka66
22. sep 2014

@mariajuraj my sme boli na imuno v ke, ale objednajte sa čím skôr, lebo to celé trvá dosť dlho. ak máš viac času, tak skúste prahu, tá je vraj TOP, ale ja som spokojná aj s KE.

domuska11
22. sep 2014

@mariajuraj ahoj,reprodukcnu imunologiu robia uz aj v Nitre. Daj si do vyhladavaca reprodukcna imunologia Dzurilla.robia utorky a stvrtky.ja tam chodim.obj.ta na krv plus konzultacia.potom ides opat o cca 6 tyzdnov ked budu vysledky.je tam lekarka ktora sa tomu venuje.liecbu navrhuje ona a potom ak na nieco pridu ta bude sledovat pocas tehotenstva.ja som na kosice moc dobre ohlasy nepocula,resp.ze nevysetruju vsetko,praha je dost od ruky a niekedy vysledky konzultujete iba s gynekologom.

maminka1986
22. sep 2014

babyy ja neviem kde mam isť či HELIOS ALEBO ISCARE?????POMOOC..baby píšu raz too potom zasa too neviem kde us lepší a milší:((((

erinka12345
25. sep 2014

@franchise27 @smoulinka13 ahojte dievčatá, dnes som 6 ty deň po KET, včera poobede som mala slabučkú čiarku na teste a dnes ráno tiež, ale nie o veľa silnejšiu. ...

smoulinka13
25. sep 2014

@erinka12345 vyzera to nadejne 🙂) ja som mala takeho mini ducha na 5.den po ET. a silnejcie ciarky som mala vzdy vecer...

erinka12345
25. sep 2014

@smoulinka13 no veď toto, že ráno je slabšia ako večer ... 🙂 uvidíme ... ale každopádne môj prvý "duch" za celé tri roky :D

smoulinka13
25. sep 2014

@erinka12345 velmi drzim palce takt to vyzera nadejne...hlavne aby ciarka bola, ja som tiez raz mala silnejsiu druhy den slabsiu ale to preto ze som rozne pila atd..takze ak to tak budes mat tak este nestresuj, i ked ja som sa tiez bala, ale testovala som kazdy den a ciarka vzdy bola..a potom pekne tmavla 🙂

erinka12345
25. sep 2014

@smoulinka13 haha mne môj starký objednal z ebayu pred týmto KETom 50 testov ... mu vravím, či sa ideme do mojej 40 - tky snažiť (mám 28) keď mi takú zásobu urobil ... takže teraz iba cikám a cikám.. .. uvidíme či bude tmavnúť či nie. Každopádne máme ešte dve embryka zamrazené kdyby neco 🙂

smoulinka13
25. sep 2014

@erinka12345 no sme na tom rovnako, mne segra doniesla z UK 40 testov z ebayu--tak som testovala stale :D mala som jeden aj od nas woman secret a ked som v jeden den urobila ten a aj z ebay, tak ten woman secret ukazal silnejsiu ciarku...drzim palce 🙂

erinka12345
25. sep 2014

@smoulinka13 hej, počula som, že tieto čo mám ja (to sú tuším tie one step) ukazujú troška slabšiu tú čiaročku ... inak môžem ísť na krv 11 alebo 12 po KET? Lebo môj gyndoš berie krv iba v utorok a stredu ráno a ostatné dni už nie ... a ja kvôli krvi ani sonu už do Martina nechcem ísť. Iba ak na ďalší vklad. Že či to nie je zavčasu ... Či už bude pozitívna, či negatívna ...

smoulinka13
25. sep 2014

@erinka12345 myslim ze 12.den po KET je uz dost nato aby bola krv pozitivna 🙂 tak ak sa ti da tak chod 🙂

erinka12345
25. sep 2014

@smoulinka13 díkes ... a vám sa ako darí?

smoulinka13
25. sep 2014

@erinka12345 my tak pomalicky potichucky cakame kym budem v 12tt a bude najhorsie za nami 🙂 ale inac okrem toho ohss je to v poriadku 🙂

erinka12345
25. sep 2014

@smoulinka13 tak to som rada, ja som sa tomu chvalabohu vyhla pri stimulke a po odbere, ale musí to byť ťažké. Teraz ste ktorý týždeň? A ty si tuším hovorila, že si učiteľka však? Nastúpila si v tom septembri či ee?

smoulinka13
25. sep 2014

@erinka12345 teraz som 11tt 🙂 tak uz za chvilku bude dobre 🙂 ano dobre si pamatas som ucitelka, ja som bola posledny augustovy tyzden v skole podpisat zmluvu ze od 1.9 nastupujem, lebo soms a citila uz celkom dobre.ale 1.9 som skoncila v nemocnici a tak sme sa dohodli ze ostanem uz doma nastalo na PN,sice peniazky by som potrebovala viac, ale babo je prvorade. I ked musim vymysliet co v zime budem robit 🙂 teraz sa este da ist na prechadzku, do mesta na kavu ale v zime to bude horsie 🙂)

franchise27
25. sep 2014

@erinka12345 joooj dobre dobre, na 5.den a taky dusik...moc drzim palce.A krv v pohode chod na ten 12.den, to uz bude vidiet ci je pozitivna a potom o tyzden by si sla znova na kontrolny. Ja som bola po ET na 11.den na krvi a uz bola pozitivna, len s tym ze to uz klesalo hcg kvoli tomu ze sa embryjko odlucovalo....

franchise27
25. sep 2014

@smoulinka13 a ty neboj aj zimu zvladnes, uzijes si v klude vianoce, bez zhonu, budes vypekat 🙂 aby ti usiel cas....aspon si oddychnes a nacerpas dostatok sil na porod a nocne vstavanie k babu.... 😉

smoulinka13
25. sep 2014

@franchise27 no budem musiet nieco vymysliet xixi 🙂 inac na vianoce sa tesim ako nikdy a na zimu tiez, vacsinou bola jesen pre mna taka depresivna ale teraz je najpozitivnejsia 🙂 budem citat, vypekat, vyvarat, spat...🙂 vam sa ako dari? kedy ides na KET?

franchise27
25. sep 2014

@smoulinka13 tisko zavidim, co tisko riadne zavidim 😀 ale v dobrom. Uzi si to, ale vsetko s mierou. Hlavne ze si doma a nemusis mat stres z prace,koruny chybaju ale tie sa u sikovnych dvoch ludi isto nejak najdu, dolezite je cakate babo. Ja idem zajtra na sono pred KET a dufam ze tak buducu stredu by som mohla ist na vklad....dufam, ze zajtra budem mat jasny termin, az si naplanujem dovolenku a strasne sa tesim ze si oddychnem...viac sa tesim na volno ako na KET 😀

smoulinka13
25. sep 2014

@franchise27 ano mas pravdu, peniaze dako boli aj budu, hlavne ze je babo na ceste 🙂 budem drzat zajtra palce, potom daj info 🙂

erinka12345
25. sep 2014

@smoulinka13 no máš pravdu, lepšie ostať doma, ako by sa malo niečo pokafrať a byť z toho zle potom ... ako hovorí @franchise27 doma budeš oddychovať, prechádzať sa, vypekať a všetko na čo si doteraz nemala čas 🙂 a teraz si ešte uži pekného počasíčka a slniečka 🙂

erinka12345
25. sep 2014

@franchise27 hej pôjdem na ten 12 ty deň, uvidíme, ako to bude pokračovať všetko 🙂. Zajtra ideš na tú kontrolu, budem držať palčeky, nech je pekná sliznica ... Inak nebola si od MS vôbec na kontrolu pred KET , ideš iba zajtra? Ja som bola aj 10 DC ... ale bola tento cyklus iba 4,5 mm na 10 DC a na 14 DC 6,1 mm ...

smoulinka13
25. sep 2014

@erinka12345 ano este ma prist babie leto tak sa tesim 🙂 ale aj zima ma svoje caro a take zimne vychadzky tiez 🙂 este kebyze viem hackovat alebo strikovat.hmm

franchise27
25. sep 2014

@erinka12345 hej bola som na 10DC cize vcera u svojho gynekologa, presne kvoli sliznici aby som vedela aka je, tak som bola milo prekvapena ze na 10DC bola 8,5mm, tak som zvedava co zajtra bude...ale vyzera ze bud mam anovulak ale zajtra ak nebudu mat jasno ci bola ovulka tak mi budu brat krv na progesteron...Zajtra dam vediet ako som dopadla, joj dufam ze nenatrafim na Krajka 😀

erinka12345
25. sep 2014

@franchise27 no tak to si mala kráásnu sliznicu naozaj ... A to si s nimi dohodnutá na tú krv? Oni ti to navrhli? Je to inak dobré riešenie, aspoň budeš vedieť na čom si. A ten estimax berieš ako 2x1 tbl?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre