Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

marin.frist
25. nov 2014

@mariajuraj dakujem 🙂 Utros sa berie teda len po KET alebo aj predtym na to, aby bola sliznica co najvyssia?
Btw ako to robia s rozmrazovanim? Vzdy len po jednom, ci je ok alebo rozmrazia viac naraz?

dorotka66
25. nov 2014

@sfera ahoj sfera, vo štvrtok idem na krv, to by mal byť 5t+6. nevieš mi povedať či už bude vidieť srdiečko? na krv som bola u svojej dr., takže, až teraz pôjdem do centra. a dúfam, že bude všetko ok 😉 ps: ako ti vypočítali týždeň tehotenstva? od poslednej mrchy, alebo sa to počíta inak???? som ja ale mimo 😀

mariajuraj
25. nov 2014

@marin.frist utros sa beria par dni pred KET. Vklady robia okolo 10.30 dopoludnia a embryjka sa rozmrazuju rano ....ja som si davala vzdy vkladat len jedno, tak aj jedno aj rozmrazovali....aky je postup v prípade zlého rozmrazenia, tak to Ti neviem poradit..... 🙂

sfera
25. nov 2014

Ahoj, a ake bolo Hcg?
@dorotka66 akurat pozeram do tehu knizky ze az 8+0 A+, takze uz bolo vidno akciu srdiecka, ale to je individualne, 2tyzdne predtym mi ken potvrdila tehotenstvo +gestacny vacok pritomny a ze nejde o mimomaternicove tehu..... Ano tyzden tehu aj termin porodu pocitaju od 1.dna poslednej menstruacie....a inak ako sa citis?

dorotka66
25. nov 2014

@sfera ďakujem 😉 som ok, len niekedy v noci mám bolesti brucha a ráno sa budím, že ma pichá ľavý alebo pravý bok. Cez deň som ok. Len sa mi zväčšili prsia (divné že tak skoro) a mám problém zapnúť pracovné blúzky 😀 ale tiež som liečená na hypertenziu, a ten srdcový tlak mám stále vyšší ako má byť (aj keď som na liekoch), tak mi dnes dr. navrhovala rizikové. uvidíme, ak všetko bude ok tak sa rozhodnem, ale neviem si to celkom predstaviť, lebo ja neobsedím. a ty ako? všetko v poriadku? ty si doma, ak sa nemýlim, nie?

dorotka66
25. nov 2014

@sfera jáj a myselala si moje hcg? ja som mala na 14 deň 1092 🙂 písali z centra že dobré 🙂

renitr
25. nov 2014

Ahojte kocky, prosim Vas, kolko krat treba navstivit cca centrum od prvej konzultácie az po vklad? Pocas stimulky treba chodit aj na nejake kontroly? Dakujem za info

dorotka66
25. nov 2014

@renitr no bola som tam 2 deň menzesu, potom ešte 3x počas stimluky a potom bol vklad. teraz som tam mala ísť na krv 14 deň a potom ešte raz ultrazvuk. ale ja som bola na krv doma a až teraz idem na ultrazvuk. ale počas stimulky môžeš mať aj 4 kontroly.

sfera
25. nov 2014

@dorotka66 krasne hcg... Ja som mala na 13.den 610.... Takze mas krasne vysoke cislo. Ano, ano ja som doma, ale ja som nezamestnana, neviem si to predstavit na PN, ale uvidis co ti povedia lekari zeby bolo pre Vas lepsie...no mne sa blizi TP uz len nejakych 34 dni....strasne rychlo to uteka... 😉 daj potom vediet novinky

renitr
25. nov 2014

@dorotka66 dakujem ti za info 😉 zda sa mi ze tych kontrol nieje az tak vela, to je super. Caka ma totiz 3 IVF, tak rozmyslam nad tymto centrom 😉

sfera
25. nov 2014

@renitr my sme 1.IVF podstupili v inom centre ( tam asi 4x pocas jedneho cyklu), takze v Heliose sme uz mali vysledky odtial...takze od prvej konzultacie 2x...+pocas stimulacie 6x ( meskala mi mrcha) na 7x bol odber....

renitr
25. nov 2014

@sfera Dakujem za info . dufam ze si tam spokojna, a hlavne aby výsledok bol ten vytuzeny 😉

dorotka66
25. nov 2014

@sfera bože krásne ti to ubehlo 🙂 bodaj by som mala takéto šťastie a verím, že je všetko ok. dnes som bola na krvi zase na hematológii, a ráno idem na vyšetrenie. ale to ešte nie sú také hĺbkové, ktoré určite len na 4x potvrdia antifosfolipidové protilátky . ale pichám clexane, tak snáď pomôže. a to budete mať možno pekného strelca 😀 (ja som tiež )

sfera
25. nov 2014

@renitr no ano ja som s nimi bola nadmieru spokojna, to sa ani neda porovnat s predchadzajucim centrom....a vysledok vysiel na hned 1.ET a uz sa nam blizi cas prveho stretnutia, 29.12. Takze taky oneskoreny vianocny darcek

renitr
25. nov 2014

@sfera jeeej tak to je super 😉 Nadherny vianocny darcek. drzim vam palce aby vsetko dobre dopadlo a hlavne vela vela zdravicka 🙂

dorotka66
25. nov 2014

@sfera predstav si, že teraz som mala dva neznáme hovory a normálne som sa bála, lebo mi doktorka z hematológie povedala, že keď bude zlé výsledky hneď mi bude volať. a na 3x mi volala a bola to fakt ona. ale našťastie jej len nesedel termín výpočtu týždňov, nevedela v ktorom som. a vraj krv je ok🙂 teda zatiaľ . ale ma vystresovala 😉

marin.frist
25. nov 2014

@mariajuraj ahaaa, ok. tak tym padom to budem naozaj riesit az tak mesiac vopred 🙂 snad budeme mat aj tentokrat stastie 🙂

chantal01
27. nov 2014

Ahojte zienky poradte,ja uz som tu pred tym bola ale zabudla som heslo na starom nicku tak som si vytvorila nove. Potrebujem pomoc,neviem sa vyznat vo svojej hodnote hcg. Podla mna je prilis vysoka. 13 den po KET som mala hodnotu 3900 a 19 den po KET 27 000 IU/I. Na sone na 21 den po Ket bolo vidno gestacny vacok 11mm.....nemalo byt vidno uz nieco viac pri takej hodnote hcg :( Dakujem.

dorotka66
27. nov 2014

@chantal01 ani nie chantal, jasom mala na 14 deň HCG 1092 a dnes som bola tiež 22 deň po ET a vidieť pekne gestačný vačok aj žĺtkový vačok. srdiečko vraj bude vidieť o 7 až 10 dní. tak neboj.

chantal01
27. nov 2014

@dorotka66 🙂 🙂 🙂 tak to by som na buduci tyzden v stredu uz mohla vidiet srdiecko. Neviem sa dockat vytuzeneho anjelika.

ivanam5389
27. nov 2014

Ahojte kocky, prosim vas ktore ste uz boli na odbere vajicok, po odbere a ocisteni vam kolko ostalo vhodnych vajicok a kolko z nich bolo potom zmenenych na embrijko? Zaujima ma hlavne pripad ked bola zena zdrava a partner mal zle vysledky spermiogramu. Poteste ma prosim daakujem

cuculik1
27. nov 2014

@chantal01 ja som mala 14 den po et 1223.

chantal01
27. nov 2014

@cuculik1 🙂 to je pekna hodnota a ako ti to potom stupalo?

dorotka66
27. nov 2014

@ivanam5389 no moja , rada by som potešila ale nie som dobrý príklad. 22 zrelých, 18 oplodnených PICSI, 15 sa vyvíjalo, na 3 deň sa vývoj spomaľoval. a tak sme mali jedno na 5 deň a 1 dozrelo na 6 deň. Ale počet nie je podstatný, dôležitá je kvalita. 😉 !!! tak sa vopred nestresuj

ivanam5389
27. nov 2014

@dorotka66 ja po odbere 14, po ocisteni 9, a z toho sa podarilo oplodnit 7 v sobotu mame volat kolko sa ich dobre vyvija bojim sa :(

dorotka66
27. nov 2014

@ivanam5389 držím palce a teraz skús myslieť na niečo iné 🙂

sfera
27. nov 2014

@ivanam5389 mala som 26, dali sme si oplodnit ICSI 20, oplodnilo sa 19 o dva dni ich bolo 18 a v den transferu ich bolo 7 - exp.blastocysty, a den po ET sa vyvinuli este 3, takze z celkoveho poctu oplodnenych, nam ostala polovica

dorotka66
27. nov 2014

@sfera fíha, tak ešte bude kopec súrodencov 😀

sfera
27. nov 2014

@dorotka66 no ano aj Krajko vtipkoval na tuto temu, ze ich je dost aj na surodencov

dorotka66
27. nov 2014

@sfera no dnes som sa celkom tešila, lebo som mala ísť k nemu na ultrazvuk a pri vklade (bola som úplne zničená z toho ako sme dopadli) mi povedal, že nemám uvažovať ale mám za úlohu otehotnieť - bez diskusie 😀 a tak som sa tešila, že mu oznámim že úloha splnená. no keď som bola skoro na rade, vyšiel a povedal, že musí ísť na operačku a máme sa presunúť k vyšetrovni č. 1. Bola tam Starovecká, a bola milá, takže ok..a ja sa tiež teším, lebo jedného súrodenca máme aj my 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre