Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

ramadasa
29. jan 2015

@betiii blahozelame 🙂

zuzgas001
29. jan 2015

@martika32 Ahojky ano chodime do helios v martine. Uz som zacala brat proveru a v neeeedelu zacinam s injekciami jasne mozme pisat. Budem vas o vsetkom informovat co a ako

zuzgas001
29. jan 2015

@betiii supeer tesime sa s tebou napis ako si dopadla vau to je skvele 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

isabella22
30. jan 2015

@betiii tak to by bolo super....tesim sa s tebou...ono je to asi fakt ze ked si to najmenej prajes tak to vyjde 😉drzim prsty

martika32
30. jan 2015

@betiii no dufam,že ti doktorka povedala len same dobre spravy a mate dovod sa tešit 🙂.....no moj manžel je ok,ja som bola už aj na prefukoch,su upchate,takže ak chceme babo,tak mame len jednu cestu IVF,ale to je len dosledok toho,že som už 2x potratila,čiže sa vo mne už "vrtali" a tie upchate vajcovody su toho vysledkom a to som mala aj zrasty,už mi to rozrušovali,no mame tu tažšiu cestu k babatku,ale o to budeme mat viac lasky v rodine 🙂..inak mam vysledky ok,hormony,genetika,hematologia,imuno...tak asi tak...pekný vikend a pekne sa šetri...aaaa vela vitaminkov 🙂

martika32
30. jan 2015

@zuzgas001 no ahoj,tak to ste pred nami,ja ešte len čakam na menzes a potom až na 16 dc provera,to som rada,že popišeme,aspon budem vediet ako to všetko prebieha a ako sa to znaša..pekný víkend

zuzgas001
30. jan 2015

@martika32 dakujem aj vam pekny vikendik uz len dva dni a ideme na inj. jaj obavam sa prvej injekcie ako to zvladnem si pichnut, neboj budem pisat vsetko. od pondelku idem na PN pre istotu uz ked tak so100 % kludom 🙂

betiii
31. jan 2015

@ramadasa
@zuzgas001
@isabella22
@martika32 tak dievcata dakujem vam velmi pekne za gratulacie pevne verim ze aj vam budeme coskoro gratulovat.no ja doteraz nechapem ako sa to mohlo podarit neviem.v piatok som bola u doktorky a pozzerala ma takze som v siedmom tyzdni a mame jeden centimeter.je to malinke ale velmi sa tesime plakali sme obaja.dufam ze bude vsetko v poriadku.o desat dni idem na kontrolu.dievcence drzim vam palce vsetkym

chorucka
31. jan 2015

@betiii Ahoj ty si otehotnela prirodzene ? Pred IVF

betiii
31. jan 2015

@chorucka ahoj ano podarilo sa.boli sme v martine iba raz na kontultacii a potom to prislo.

chorucka
31. jan 2015

@betiii Preto sa pýtam lebo mi sme mali isť na 2IVF 10.1 som bola na ultrazvuku a manžel na spg to bola sobota Dostala som recepty a cestou domou som ich zaniesla do lekárne keďže som pondelok čakala menzes tak som mala hned začať pichať a v nedelu ráno som len tak urobila tehu test a bum tam kolajnica 😎

isabella22
31. jan 2015

@betiii jaj moja tesim sa a v duchu zavidim... 😉 kiezby aj ja po tejto konzultacii som hned tehu 😉 clovek an nevie ako to ta priroda zariadi....mas ist na umele a otehotnies prirodzene 🙂

betiii
1. feb 2015

@isabella22 veru priroda to zariadi obcas sama.vidis my sme tam asi museli ist aby sme sa psychicky ukludnili a nesustredovali sa na to.a vidis nejako to prislo.len sa citim zle mavam take vselaike stavy.ale nevadi prezijem vsetko.a neboj mozno aj vy budete ten par ktoremu sa to podari takto len ta psychika robi vela.

betiii
1. feb 2015

@chorucka no vidis obcas to takto vyjde.ja budem pisat mail do martina doktorke aby vedela.a vlastne pozeram na tvoj status cakas v septembri to budeme narovnako.aj mne to tak vychadza okolo 20.lebo podarilo sa to na prelome rokov 🙂

isabella22
2. feb 2015

@betiii to pochybujem chlap ma zly spermiogram a ja len 1 vajecnik takze asi ivf to isti....

martika32
2. feb 2015

@zuzgas001 ahojky, to si urobila dobre,že ideš na PN,treba mat klud,ved nam ide o vela 🙂......ja nepracujem,takže som tiež doma,akurat idem dnes volat do heliosu,včera mi došla mrcha,nech mi vyrataju terminy,kedy budem brat tbl,inj atd:....aj ty maš normalne njekcie a nie pero?....ja asi budem chodit k mojmu gynekologovi,sestrička mi povedala,že mi to bude pichat,sice budem každý den cestovat na druhý koniec mesta,ale to je najmenej,čo možem urobit...ake maš tablety a inj?...ja mam provera 5mg, diphereline 0,1 mg a potom menopur

yoyo123
2. feb 2015

Ahojte kocky 🙂 neviete nahodou kolko sa asi tak caka na genetiku embrii?Uz to bude mesiac co ich poslali do Brna a stale nic 😠 Ani KET som nestihla v dalsom cykle ☹

betiii
2. feb 2015

@isabella22 aj moj mal zly spg ale zase ja som bola v poriadku.no neboj treba verit tomu ze sa to nejako podari.

pet1308
3. feb 2015

@yoyo123 ahojky,nam poslali po mesiaci predbezne vysledky mailom ale do Heliosu a z Heliosu nam hned volali,ze mozeme naplanovat KET a potom asi o 2 tyzdne uz boli v Heliose aj papiere. Ja som ten KET stihla,lebo som mala posunutu menstruaciu. Drzim palce,aby boli vysledky v poriadku 😉

zuzgas001
3. feb 2015

@martika32 mam naordinovane presne to co ty, 16DC provera, 23DC diphereline a potom menopur. Uz si picham od nedele, aj ja mam obyc injekcie. mala som hrooozny strach ze to nezvladnem ale da sa ani to poriadne neciti ten vpich, len mam velky problem s nabratim tej vodicky ide mi to strasne tazko, nedokazem z tej ampulky vybrat vsetko vcera som si pichla len 0,8 namiesto 0,10 a este k tomu som si pichla vzduch Potom som si to skusala len tak naprazdno s vodou myslim to naberanie 😒 Ja tu nemam nikoho na blizku kto by mi to pichal. Takze musim trenovat. A tebe kedy to vychadza

isabella22
3. feb 2015

@betiii jajha zavidim moja...kedy budes amt aj fotecku zo sona?? 😉 ja uz fakt nepretrzite cakam na mrchanu aby sme mohli nieco zacat riesit...

yoyo123
3. feb 2015

@pet1308 Dakujem pekne 🙂 zajtra je to uz mesiac a este nic ☹ ja uz mam druhy menzes tak uvidime ci to stihneme 😎

pet1308
3. feb 2015

@yoyo123 skús zavolať zajtra do Heliosu, možno sa im už ozvali aspoň mailom, ale tento cyklus by si to už mala stihnúť 😉

aninka251
4. feb 2015

Tiez som chodila do Heliosu... velmi dobrý prístup... po začatí liečby som otehotnela spontánne... takže, ak by niekto potreboval, mám 2 nerozbalené, nepoužité balenia GONAL 900 a 2 balenia DECAPEPTYLu. Vybraté z lekárne v januári 2015. Viac info v správe. Držím Vám všetkým prsty ...

maminkaocinko2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
betiii
4. feb 2015

@isabella22 ahoj :D tak necakaj na mrchu alebo vies co cakaj tak ako ja a uz nepride :D no prvu fotku mam je to malicke len jeden cm.ale okolo 13.2idem na kontrolu tam budem vediet zas viac.dufam ze bude vsetko v poriadku.pisala mi culbova mail lebop som jej ja pislala ake sme mali vysledky a ze teda sa nam podarilo.tak moj profil bol v poriadku akurat miu tam popisala ze mam nnejake protilatky na spermie ze mam nejaku dobru rezervu na vajicka.spg vysiel fakt dobre ze vraj pohylbivost v norme ale nizky pocet a horsi tvar.zaver je taky ze nemame idealne vysledky ale ani nije vylucene prirodzene otehotnenei.tak som jej pisala ze teda ci nebude problem ked maju spermie horsi tvar.boze moj.som zvedava co odpise.a kedy ti ma dosjt mrcha?pevne verim ze nedojde

martika32
5. feb 2015

@zuzgas001 ahojky,no no vidim,že sme na tej istej lodi🙂...no ja to mam jednoduche s ratanim,kedže som dostala menzes 1.2.,takže začinam 16.2 s proverou,23.2. začinam pichat diph...potom mrška a menopur..som bola prekvapena,ked som volala do heliosu,že mi hned povedala koordinatorka,že menzes mi pride až okolo 30-32 den,asi sa to tymi hormonmi troška posunie...no klobuk dole,že si to pichaš sama,ja určite začnem u sestričky u gynekologa a potom uvidim,možno aj sama,ked hovoriš,že to nie je nič hrozne,,,a pichaš si tu injekciu celu do bruška,či stači len špičku?..ozaj a nevieš,kedy sa zhruba začne pichat ten menopur?...a pichaš si presne v tu istu hodinu,presne na minutu?....pekný den a pevne nervy 🙂

zuzgas001
8. feb 2015

@martika32 Ahojky no pichnem si tak 3/4 tej ihly, vies ten prvy vpich je taky ako postipnutie, a potom uz viac menej necitim ci dam len spicku alebo celu ihlu to uz nic nie je najtazsie pre mna je vybrat cely obsah z tej ampulky, ale uz som sa naucila, len niekedy pichnem aj vzduch co si naberiem do striekacky. A picham si tak okolo piatej, nie uplne na minutu + - 20 min. pred piatou si umyjem ruky pripravim veci a picham. Takze tak nejak. Ja som dnes akurat dostala menzes takze zajtra idem do Helios na krv a ultrazvuk a mali by mi povedat kedy zacnem s menopur- tesim sa. Uz mam aj interne vysetrenie urobene, co nam kazali a samozrejme uz oddychujem takze som PN pre istotu. A ty co pojdes aj ty na PN a aky mate problem my mame zle spermie.

ramadasa
9. feb 2015

@zuzgas001 ahoj.este taka mala rada aspon mne povedaly aby som pocas pichania nedvyhala nic tazke ani sa nenamahala aby my nepopraskaly vajcky a aby som ich mala co najviac,Tiez som denne vypila 5l vody cistej,tak neviem len tak mini rada,tiez som bola doma a relax stoji to zato a mala som pocit ze robim vsetko preto aby sme maly babo.A teraz uz len 41 dni do porodu.Vsetkym vam drzte palce 🙂

martika32
9. feb 2015

@zuzgas001 ahojky,no vy ste už pekne pred nami,ale dobehneme vas🙂..my mame skor problem u mna,2x miss.ab,zrasty a tak,manželik je ok... už si bola niekedy tehotna?..ozaj a maš nejake vedlajšie učinky,či celkom pohodička?..na kolký den ti prišiel menzes?..lebo som bola prekvapena,že mi do telefonu povedala koord.že tak na 30-32 dc,hmmm

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre