Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

izzie27
13. máj 2015

@minv ahoj, davaju proveru a potom injekcie- napr. puregon a nakoniec jednu injekciu pregnyl

livinkita
14. máj 2015

Ja začínam tiež tabletkami Provera,potom injekcie Diphereline,potom injekcie Merional a nakoniec Pregnyl....takže mám toho dosť veľa. a na konci júna uvidíme,čo sa podarí

danielacool
14. máj 2015

Ahojte, aj my sme novačikmi v Heliose. Prve vysetrenie sme absolvovali pred 2 mesiacmi, v tom prvom mesiaci ma len sledovali. Druhý mesiac - tento, sme chceli absolvovať IUI, v sobotu som bola na sone v 11DC a mala som (po stimulácii Clostylom) 3 krásne foliky, no úplne pred prasknutím (25, 22 a 19mm), takže IUI plánované v pondelok sme "nestihli". Navyše som ostala aj chorá a na ATB, tak jeden cyklus pasé. Takže teraz čakám na ms a začíname odznovu. A verím, že hoci s horším spg (1% morfológia) sa nám vďaka IUI podarí otehotnieť 🙂

jaama
14. máj 2015

@danielacool držím palčeky 😊 🙂

28maja28
15. máj 2015

Ahojte babenky, tiez sa tento mesiac chystame prvykrat do Heliosu, a mame obaja zmiesane pocity, kedze sa nam prirodzenou cestou nedari otehotniet.No pritom ani jeden z nas nema ziadny problem akurat tolko ze nemam ovulaciu a uz ani tabletkami sa nam to nedalo vyvolat, tak gynekolog nam odporucil Martin. Ako sa vam tam zatial dari? ste spokojne? ako prebieha prve stretnutie? budu vysetrovat aj partnera ci len mna? Dakujem pekne za odpovede 🙂 a drzim nam vsetkym palce, nech to vide.

livinkita
15. máj 2015

@28maja28 Ahoj,nám sa tiež nedarilo a po vyšetreniach v Heliose zistili,že problém má -teraz už manžel :o) Naše prvé stretnutie bolo také,že mu robili vyšetrenia,mne nič.Na druhom stretnutí bol na kontrolných testoch a kedže sa nič nezmenilo,iná možnosť ako umelé oplodnenie nie je....potom už aj mne robili sono a krv....a budúci týžden začínam so všetkým...tak sa teším aj trošku bojím....

andrea8383
15. máj 2015

Ahojte babenky. Pozná niektorá z vás metodu eugena jonáša?

28maja28
16. máj 2015

@livinkita ahoj, a kedy ste vlastne boli prvy raz v heliose? Ja som sa vcera objednala na prvu konzultaciu a to mi dali termin na 25.5. Tak som velmi zvedava ako to prebehne. Doktorku mi pridelili dr. Culbovu ak som dobre zaregistrovala.a ako casto tam treba chodit?kedze od nas je to troska daleko,ale tak ked uz sa do toho pustime tak to uz chceme dotiahnut do konca.

livinkita
18. máj 2015

@28maja28 my sme boli prvý krát minulý rok v decembri,manžel mal veľmi zlý spermiogram,tak mu dali vitamíny a nejaké tabletky a o mesiac bola kontrola.Keďže nepomohli,tak iná možnosť ako umelé oplodnenie-ISCI nie je,potom už len adopcia alebo zázrak.....ja mám epilepsiu,takže som si musela dať dokopy ešte vyšetrenia z neurologie,potvrdenie,že to môžem podstúpiť a vo februári sme tam boli u koordinátorky,po lieky a injekcie.No začínam až teraz,pred 2 týždňami sme mali svadbu,a to bol len stres a chaos,takže sme si počkali a teraz,keď je už kľud,ideme nato :o) Ja tam mám len dobrú skúsenosť,sú tam milí ľudia...

28maja28
18. máj 2015

@livinkita tak my sme mali svadbu uz pomaly dva roky dozadu, a odvtedy nam to nejako nechce vyjst, sice nieco po svadbe sa nam zadarilo ale skoncilo sa to s MA...uz tolko procedur som presla aj ja od laparoskopie po hormonalne liecby, ze mam z toho plne zuby a na moje nestastie este aj priberam z toho :/ .Dufam ze tento raz uz to pojde sikovnejsie ked zacneme tento kolobeh v Martine. Vy to teda ale mate dost tazke, ked su tam aj ine priciny preco sa neda....ale drzim palce, aby sa naozaj stal ten zazrak a zadarilo. 🙂 a inac tie inekcie si pichas sama a na co vlastne sluzia?

livinkita
18. máj 2015

@28maja28 no ťažké to je,ale hádam to bude dobré a bez problémov. No zajtra začínam s tabletkami Provera a budúci týždeň v utorok si pichám prvú injekciu.Ale áno,budem si to pichať sama,nie je to až také strašné,pred niekoľkými rokmi som brala nejaké vitamíny,čo sa tiež pichali injekciou do bruška,takže už s tým mám nejaké skúsenosti.Ale zase manžel povedal,že mi pomôže keby niečo a urobí to aj on,ale toho sa trošku obávam :o) tých injekcií je celkom dosť,2 týždne si pichám 1x denne,potom si budem pichať 2x denne a pred odberom vajíčok dokonca až 3 krát :o( sú to injekcie na stimuláciu hormónov,na vytváranie vajíčok,aby ich bolo čo najviac.tak uvidíme a som na PN,kedže mám tu epi,nechcem riskovať ,aby sa mi nič nestalo...a toho priberania sa bojím aj ja,síce mna je už teraz dosť,až priveľa,ale čo nastane najbližšie obdobie po tých hormónoch,to neviem....

migrificka
18. máj 2015

@minv ahoj ake mas prve pocity z navstevy Caru?

ramadasa
19. máj 2015

@livinkita neboj zhodis,nam sa podarilo az na piaty pokus,a mame krasu Sofiu,ktora ma uz dva mesiace a devat dni.Ja som si pichala sama.Akurat v pond.som bola u gyn.tak vsetko ok.a kedze kojim sice malo ale aj to je nieco,tak som statna a lekarka ma pochvalila,vahu uz mam svoju a ked prestanem kojit tak budem na sebe makat 🙂 drzim vam tu vsetkym palce 🙂

28maja28
19. máj 2015

@livinkita fuh, to teda je hrozne vela injekcii...ja s tym este ziadne skusenosti nemam ale tak snad svagrina pomoze, manzelovi by som sa tiez nedala pod ruky :D velmi dufam ze to zabere tak u teba ako aj u nas, som uz strasne zvedala co nam odporucia, lebo ako citam tak viacero variacii som tu uz videla. No a na PN mozno by som sla aj ja, ak by sa teda zadarilo, nech neriskujem...

maminka1986
19. máj 2015

baby je tu dáka po stimulacii a odbere vajičok a ma už emrbyjka? ja som po stimulke už a mame embryjka....tak sa tešim..lenže sa mi stalo že žlčnik saozval a našli kamene..preto sa ET nekonal a pojdme na KET....lenže mam byt operovana na 17DC :( a KET sa robieva na 19DC ale ako u koho kedže ja mam dlhšie cykly :/ v toto pripade by to bolo dobre...len neviem či mi vložia ked budem po laparoskopii operácii...ak ste tu dáke čo stee boli alebo možno mate niečo podobne alebo ste zažili napíšte či do toho ist hned po operácii

maminka1986
19. máj 2015

@28maja28 ahoj yt si blizko mna skoro ja osm žarnovica .)
neboj Culbová je super ja osm k nej chodila celu stimulku vlastne oni su všetci zlatí
Starovecká je fajn taka rázna rešpekt .)))
my sme chodil od min roka od oktobra tam...boli sne na IUI raz,chceli sme aj tri krát lenže s ami robili cysty po Clostyle a neregvala som tak sme šli do IVF ja mam PCOS manžel pomenej spermii u nas žiadny važny problem len toto
a počas stimulky sa mi ozval žlčnik... :((takže sme museli odložit transfer embyrjka a hrozil mi aj OHSS po stimulke ale našťastie prešiel čiže super no 🙂 neboj sa su tam milí ludia a pekne prostredie

maminka1986
19. máj 2015

@livinkita ahoj ty si blizko tiež od nas.) same okolo si priamo zo ZH? 🙂
ja osm už po stimulke..písala som vyššie 🙂

livinkita
19. máj 2015

@maminka1986 ano ano som zo Žiaru...tak mna to vsetko este len caka....tiez idemm prvy krat podstupit taketo cosi,takze mam zmiesane pocity...ale tesim sa

livinkita
19. máj 2015

@28maja28 neboooj.urcite nam to obom dobre dopadne...ja v to silno verim :o) nam povedal dr.Krajkovic,ze mame vysoku sancu,kedze ja nemam ziadny problem a mam len 27 rokov...a ta PN fajn,nikdy nevies,co sa moze stat a ja mam este aj take zamestnanie.robim terapeutku v Domove socialnych sluzieb a domove dochodcov,takze aj dost natahovania sa s klientami aj infekcne prostredie...fakt som nechcela riskovat.akurat ze mi je doma straaaaaaaaaaasne dlho,nie som zvyknuta....

livinkita
19. máj 2015

@maminka1986 a kolko si mala vajicok a kolko embryiok: ak to nie je tajomstvo samozrejme :o) a bolo to metodou ISCI ci IFV normálne.....a ozaj,dali ste si robit aj tie geneticke testy,co sa daju spravit,akurat,ze poistovna ich nepreplaca.

maminka1986
19. máj 2015

@livinkita no a ty si mi neodpísala odkila si .)))

maminka1986
19. máj 2015

@livinkita mala som 22 vajičok z toho 20 zrelých dali sme oplodnit všetky ICSI a mámae 7 embryjok čo nam povedali že je krásne čislo!!!! že to je malokedy tolko vela a blastocysty normalne to vraj nerobia mii bolo povedané tak neviem a nemusi to dopadnut dobre...genetické nie načo my sme zdraví nato som ani nepomyslela a genetické sa dáva len ked je v rodine niečo a to u nas nie je...a to su len zakladné genetické vyšetrenia ako je downov alebo hemofilia....

minv
19. máj 2015

@migrificka ahoj musela som sa preobjednat nieco surne mi do toho prislo a takze neviem ako to tam prebieha mohla bi si mi napisat co ma tam caka po pripade kolko sa tam plati .

livinkita
20. máj 2015

@maminka1986 ale ano napisala som vyssie,ze som priamo zo zh

livinkita
20. máj 2015

@maminka1986 jeeej tak to si mala riadne vela toho,ale to je fajn,tesim sa....a ake to bolo?myslim cely ten proces,injekcie a podobne....ako si to prezivala?mala si aj nejake problemy alebo tak,nervozita....

1lucka13
20. máj 2015

Ahojte 🙂 som tu medzi vami nová... ale rada sa podelím o moju skúsenosť s Heliosom v Martine. Môžem povedať že všetci sú tam ochotný vám pomôcť... včera som absolvovala iui. Uvidíme či sa vajko oplodní.. kedže nemám jeden vajcovod a alergiu na spermie (zvláštne však? ). Včera som celý den preležala a prespala... Prefuk toho druhého vajcovodu mi nerobili, zatial, ale ked teraz nepíde k oplodneniu, budem musieť ísť na ten prefuk.. a potom sa uvidí ako dalej. Pán doktor Krajčovič pri inseminácii aj zakýval spermiam a povedal im šťastnú cestu chlapci🙂 verím v to že sa to podarí a budem tehotná 🙂 na nič iné ani nemyslím🙂 a Vám všetkým žienkam čo sa snažíte s iui alebo ivf priviesť na svet bábätko želám, veľa šťastia 🙂

maminka1986
20. máj 2015

@livinkita ahoj ano mala osm lebo mam PCO aj preto..no vieš čo bala som sa i ked som zdravotačka ale pichat si sama nebolo prijemne ..🙂)ale čo človek neurobi kvoli babatku že?
reagovala som dobre to je hlavne dávku mi zyvšili pichala som okolo 175 jednotiek menopuru...
a vieš čo práveže na mna to posobilo opačne ja osm bola velmi pokojná manžel bol rád že v tomto smere super 🙂)ale skutočne oni vravia niekto nervozni plačliví atd a aj a pohodička tešila soms a proste že sa posuvame bližšie...odber vajičok pohode i ked mi horzil OHSS ale pila som aj 5 litrov denne!!! vody treba pit ozaj to pomaha pri tom alebo neviem čo 🙂
potom ma po dobere bolelo bruško ale dalo sa...horšie je potom či budu embryjka a tak či sadelia to su stresy väčšie.( inak na izbe so mnou bole jedna zo ZH 🙂)))na odbere xi neboj sa bude dobre zvladneš ked som to ja tak aj ty 🙂)

danielacool
20. máj 2015

@1lucka13 Ahojky, silno držím palce, aby sa Vám zadarilo. Bolo to Vaše prvé IUI? Dr. Krajkovič je ozaj veľmi príjemný, všetko dobre vysvetlí, ja som s ním tiež spokojná. My by sme to naše prvé mali absolvovať za cca 12 dní, opäť nám to ale vychádza na víkend, presne ako posledný cyklus, kedy sme kvôli "voľnému" piatku a víkendu insemináciu nestihli. Po clostyle som síce mala krásne 3 vajká, no žiaľ nič z toho ☹. V piatok opäť nasadzujem clostyl a ideme na to 🙂. Inak aké sú pocity pri inseminácii? Koľko to asi trvá?

1lucka13
20. máj 2015

@danielacool ahoj... Hej bolo to naše prvé iui 🙂 povedali mi ze by nemal byt problem aby sme to zvladli hned na prvy pokus. No ale nikdy nevieme co sa moze stat a telo si zas povie, ze no takto to nebude. Ale pevne verime ze to konecne klapne. Jedno dieta uz mame, uz ma 5 rokov nasa slecinka 🙂 dva roky sa snazime o dalsie mimi. Dva krat som pred tym zostala tehu... Prirodzene, ale raz to bolo mimomaternicove a druhe MA v 12tt. A potom sa nam uz nedarilo... Dufam ze teraz to vide.. len mam strach pred tou laparkou. No a priebeh inseminacie : rano o osmej sme prisli do Heliosu. Manzel isiel odovzdat chlapcov...potom sme mali prist o tristvrte na desat... Chlapcov teda spermie precistili... A povyberali tie najlepsie. Prisli sme, isla som do ordinacie za dr. Krajcovicom .. no samotny ukon nieje bolestivy, ale citila som to.. ale nic strasne...nervozna som bola akoby ma isli rezat.. ale krajcovic ma ukludnil... Najskor ti vycisti krcok aby sa tam nezaniedla nejaka ininfekcia a potom ti vypusti spermijky do maternice...zazelame im krasnu, uspesnu cestu 🙂 este si polezis na koze a pojdes domov...

28maja28
20. máj 2015

@maminka1986 ahoj,no to je naozaj blizko k nam...ani som si nemyslela ze tllko parov ma taketo problemy s otehotnenim...vy ako riesite to caste cestovanie? Bo u nas manzel ani dovolenku si nemoze vybrar takze asi casto pojdem aj sama.a kolko sa tam vlastne plati...akoze ja som uz stimjlaciu s clostilbegyt a estrofenom uz absolvovala 3krat,ale iba raz sa nieco podarilo ostatne nic...takze neviem aky bude dalsi postup,mzslim ze to uzna mne skusat nebudu.ty si teraz v akom stadiu toho celeho? 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre