Poplatky v centre asistovanej reprodukcie

86mamca86
17. feb 2015

tak dnes som sa objednala do CAR. V GYN-FIV za vstupnu konzultaciu pytaju 15€, za kazdu ostatnu navstevu ordinacie 10€ + poplatky za vysetrenia, To vsade sa takto plati? za kazdu konzultaciu? 😒

pepca28
19. feb 2015

@ladyblcha to vobec netusim,ja som si ferticent vybrala z "brucha",lebo prvy mi vybehol,ked som zadala do googlu CAR...😀...a som aj rada,lebo ´ked citam ti prispevky,ze kolko 1000cok uy do toho baby dali,tak sa mi panenky pretacaju....ja nie som do toho ochotna az tolko investovat....CHCELI by sme mat dieta,samozrejme...ale nie za kazdu cenu...

nikusa6
19. feb 2015

Ahojte aj ja som iscare-ba, a poplatky :na zaciatku ano 15 eur konzultacia plus vysetrenie plus 10 eur spermiogram a potom jedine sme platili icsi metodu ktoru poistovna nepreplaca...mimo centra samozrejme v lekarni za injekcie,lieky...nas to vyslo okolo 650 eur aj s utrogestanom ktory uzivam este stale ;)

1pata
19. feb 2015

Ahojte, ja chodím do GF a tam sme za spermiogram platili 10€ a konzultacie v min. roku boli zdarma a až v tomto roku nas upozornili, že konzultacie su spoplatnene 10 eur

candour
19. feb 2015

@silvia545 neverim ze sa tam neplati za ISCI co je zaklad Ivf najma ak je zly spermiogram a tiez za mrazenie.z toho centra ziju a poist.to urcite nepreplaca.tiez za lieky ak su kvalitne sa doplaca viac,ako pises.

meaningful
19. feb 2015

@candour tiez som tomu neverila ale tu je to v cenniku napisane: http://www.ferticent.com/sk/cennik

1pata
19. feb 2015

V GF dostaneš papier, kde máš rozpísané ceny, tak tiež pochybujem, že su v centrach take velke rozdiele 🙂

ladyblcha
19. feb 2015

@1pata nepochybuj

silvia545
19. feb 2015

@candour vo Ferti som bola 2x na ivf,,nikdy som neplatila viac ako 240 eur za lieky,,icsi je fakt zadarmo,,prepláca to poisťovňa,,ako som napísala ak si dáš úkony navyše ako AH,lepidielko a iné tak to platíš,,jasné,že cestu do BA som nerátala,,ako písala aj jedna kočka nado mnou,,tiež platila len tolko za lieky,,ja neviem prečo teda iné centra nejdu cez poisťovňu 😉

candour
19. feb 2015

Hm,tak to je super ze to robia cez poistovnu.otazka je uspesnost.kamaratka tam bola na troch ivf,nepodarilo sa,teraz ostala tehu na 5.krat v Brne.ja som v ba v repromedica,strasne drahe,druhy cyklus s liekmi nas stal cez 2.500eur,mala som 31vajicok a prave kvoli cene za Isci to bolo take drahe,tiez mrazenie 17embryi,AH,embryoskop.tak nas to tu vyslo s poistovnou na konci dna ovela viac ako by v Brne stalo bez poist.ale tak co uz.snad z tych 17mrazakov sa na ketoch nejake ujme;)

silvia545
19. feb 2015

@candour ja som bola na 1 ivf v GF biochem.tehu,,2 ivf FC úspešné,ale žiaľ synček nám krátko po narodený zomrel :( 3 ivf tiež FC a znovu biochem.tehu,,teraz som bola na 4 ivf v RF Brno a nič,,tak v marci sa chystám na daľšie,dúfam,že teraz to víde a keď nie,som rozhodnutá pre dárc.vajká,,asi to je všetko o šťastí,,niekomu sa podarí hneď v GF niekomu vo FC,,ja som bola spokojná vo Fc,,len keď pre samoplatcov je to drahé a aj tie lieky potom už,keď nejdete cez poisťovňu,,ešte som chcela napísať,že aj za mráz.embr.sa platí vo FC,,ale ja som nikdy nemala na mrazenie,vždy zostalo len jedno na vklad,,juuj moja to ťa teda vyslo dosť hlavne za to icsi pri toľkých vajok,,ale určite bude medzi nimi to pravé a ty sa konečne dočkáš svojho dieťatka,,dúfam,že sa nám to tento rok podarí,,držím pace 🙂 a nerozmýšlala si prestúpiť do iného car ?

candour
20. feb 2015

@silvia545 hm,to mi je luto,ze si sa tolko musela trapit.nie,do ineho centra neuvazujem,na Sk na tie ostatne co su mam svoj nazor na zaklade skusenosti a info od inych,takze urcite nie.v brne som bola a oproti centru kde som na Sk,nevidim dokopy ziaden rozdiel,takze to budem skusat dalej tam kde som,pokial to fin.zvladneme.je to o trpezlivosti🙂

candour
20. feb 2015

@silvia545 a Tebe velmi drzim palce,urcite sa Ti to coskoro podari!

silvia545
20. feb 2015

@candour dakujem ti 😉 skúsime ešte jeden pokus a potom sa uvidí čo dalej ak by to nevyšlo,,už zvýšili ceny aj v RF za soft a natív stimulku ☹

haimi
20. feb 2015

@silvia545
@candour
Podla mna icsi nepreplaca poistovna ani ferti, len to podla mna vymysleli vychcano, ze si navysili cenu ivf, kt poistovna preplaca o icsi a tak to zamaskovali. Cena ivf vo fc 1300 a napr v iscare a gynfive 1100 😀
Ale pre pacientky to je podla mna super vymyslene, hlavne ked tych 1300 poistovna preplati

silvia545
20. feb 2015

@haimi no môže to byť aj tak,že poisťovňa preplatí a preto je v cenníku 0 eur,,ale prečo to teda iným centrám nepreplatia 😒

sweeti
26. feb 2015

Kocky prosim davali ste si robit nejake krvne testy na zistenie ako vam funguju receptory na vajecnikoch....?Davala ste si to niektora vysetrovat???

meaningful
27. feb 2015

@sweeti fiha to je nieco nove? take mi nerobili, alebo aspon neviem o tom.

ladyblcha
27. feb 2015

@meaningful nic nove, tusim amh sa tomu hovori. ale netusim ci mi robili. asi nie. bola som len na vstupnej - prva konzultacia, viem ze mi robili folikulometriu, HP, chlamydie a protilatky na spermie.

meaningful
27. feb 2015

@ladyblcha
@sweeti ak je to AMH -ovarialna rezerva, tak to mi robili. uz druhykrat. v. 2013 som mala 1,8 a teraz 2,54 hodnotu. je to zevraj v norme.

lennulik1
27. feb 2015

@86mamca86 ahoj, poplatok za konzultaciu maju teraz novy od zaciatku roka, dovtedy ho nemali. ale ako uz baby vyssie spomenuli, tie centra maju poplatky + - rovnake. a nemozeme sa vsetky zeny porovnavat co sme ktora platili, pretoze kazda mame iny problem, tak isto aj partner, prip. par ako taky. my tiez chodime do gyn fivu, teda chodili sme,pretoze som momentalne na materskej s krasnym chlapcekom, ktoreho mame vdaka nim z KETu. sme stastni, a im vdacni. i ked sme si toho tiez u nich vela preskakali, nikdy sme neuvazovali nad zmenou centra pretoze na to hladime tymto sposobom - lekarom ide o to, aby mali co najviac uspechov, aby si ich ludia medzi sebou odporucali. im nejde o to, aby pacientkam naschval "skodili". no a poplatky, hold, je teraz bohuzial taka doba, ze ma coraz viac parov problem normalne otehotniet.
preto drzim palce. a ver lekarom, vedia co robia, su to odbornici 🙂

sweeti
27. feb 2015

@meaningful Nie to by malo byt takto....receptory su umiestnene na vajecnikoch a maju zachytavat hormony.Od toho by mali lepsie zvolit stimulku.Ak nefunguju dobre da sa vyssia davka.

meaningful
2. mar 2015

@sweeti no to urcite doktori sleduju pred stimulkou, aj poacas, lebo pocas stimulky upravuju davky liekov.

zuzka56
14. mar 2015

My sme platili v iscare v Ba 15€ za registráciu založenie karty atd, zatiaľ som ďalšie poplatky neplatila. Zatiaľ ma ani nestimuluju tak asi preto. Spg stal 10€.

zuzka56
14. mar 2015

Mam dojem, ze v centrách chcú len zarobiť bo ivf dobre vynáša a vela párom to nevyšlo a zaplatili vela peňazí. Neriešia príčinu iba tlačia do UO.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre