Bez akcie srdiečka a veľký žĺtkový vak v 6. týždni + 6 dní

lucka010522
1. jún 2023

Ahojte,
veľmi prosím o pomoc, či nemá niekto podobnú skúsenosť.
Podľa poslednej MS (12.4.23) by som mala byt 6+6tt. Mávam však MS aj nepravidelne a teda ovulaciu som mohla mat posunutú.
Dnes som bola na vyšetrení a lekár mi povedal že vidí neprimerane veľký zltkovy vak a plod bez odozvy srdiečka. Že tomu nedáva veľké šance a o 3 dni idem zase na vyšetrenie. Čítala som však, že niektoré ženy mali odozvu neskôr, len ma znepokojuje ten zltkovy vak. Veľmi sa bojím, som pripravená na najhorsie. Príznaky ešte mám. Mám únavu, bolest pŕs. Nekrvacam a ani som nekrvacala.

lvulik
1. jún 2023

Škoda, že si si neodsledovala ovuláciu, za mňa je termín od poslednej ms veľmi nepresný.. Každopádne čítala som tu už aj situácie, kedy akcia srdiečka bola potvrdená až v cca 8tt, takže ešte nič nie je stratené.. držím palce❤

lucka010522
autor
1. jún 2023

@lvulik podľa kalendára by mala byt ovulacia 25.4. Ďakujem som vekmi vystrašená. Lekár tomu nedáva damcd

lucka010522
autor
1. jún 2023

Ešte doplním že podľa ultrazvuku mi narástol pekne gestacky vak, tehotenstvo by malo byt 5+6tt a plod ma 2mm.

jana0215
1. jún 2023

@lucka010522 pri 2mm je ešte skoro na akciu srdca. 🙂 Je dosť možné, že ani o tie 3 dni ešte nebude. Až okolo 7mm vraj býva. Možno si chce dr len odsledovať za tie 3 dni ako rastie.

lucka010522
autor
1. jún 2023

@jana0215 čítala som, že srdiecko môže byt neskôr. Ale problém je aj ten neprimerane veľký zltkovy vacok. Neznaci to nič dobre vraj😞.

jana0215
1. jún 2023

@lucka010522 to už neviem, s ním skúsenosti nemám. Ale čo sa srdiečka týka, tak treba len počkať. Držím palce, aby všetko dobre dopadlo. 🙂

martinka13
1. jún 2023

Srdiečko nám bolo vždy vidno až v 8.tt -9. tt

lucka010522
autor
1. jún 2023

Ďakujem ja určite na kyretaz nejdem. Necitim to tak a chcem počkať.
Znepokojuje ma len to, že mám obrovský zltkovy vak a žiadne srdiecko. Vraj ten vacok je problém. Je mi naozaj hrozne.😞

lvulik
1. jún 2023

@lucka010522 mysli na to, ze tvoj stres neprospieva ani dietatku, takze sa snaz byt v klude, aj ked rozumiem, je to v tejto situacii tazke.. Mysli pozitivne, ze srdiecko tam bude ❤

lucka010522
autor
1. jún 2023

@lvulik ďakujem ❤️

heln
1. jún 2023

@lucka010522 ahoj, nemysli na najhorsie. ja som bola v 6tt u doktora, neviem presne den, ked mi potvrdil tehotenstvo, akcia este nebola viditelna, doktor uplne v pohode, dal mi kontrolu o tyzden. este v ten den vecer som zacala krvacat a sla na urgent. mala som hematom a uz bolo krasne vidiet akciu srdca.
takze klud, nepanikar, pockaj do dalsej kontroly.

lucka010522
autor
1. jún 2023

@heln ďakujem, ja už neviem či mat nádej😭. Lekár mi dal aj správu, že ak by som začala krvácať, kde napisal záber. Že je to MA (teda potrat). Ale ja nemám krvácanie a nič a plod mi narástol tak som strašne vystrašená. Keby som vedela ani nejdem tak skoro, ale som prvorodička. Lekárovi som volala a sám ma takto objednáva. Len som si čítala že ten zltkovy vak veľký môže byt ale nie je to moc ok

jana0215
1. jún 2023

@lucka010522 aj ti napísal, akú veľkosť má vak?

lucka010522
autor
1. jún 2023

@jana0215 napisal že vak ma 1,8 cm, pred týždňom mal 0,98cm. Plod mi vtedy nenapísal koľko ma, teraz ma 2mm

jana0215
1. jún 2023

@lucka010522 ale to žĺtkový alebo gestačný? Pri gestačnom je to ok rozmer.

lucka010522
autor
1. jún 2023

@jana0215 gestacny. Zltkovy okomentoval že je neprimerane veľký čo nič dobre neznaci a plod nemá akciu a mám sa pripraviť že to asi dobre nedopadne

jana0215
1. jún 2023

@lucka010522 tak uvidíš, čo ti povie najbližšie, ako to bude vyzerať. Hlavne teraz treba kľud. Nijak to nevieš ovplyvniť. Cez víkend nahoď relax, oddychuj, prípadne ak nemáš zakázané od dr, choď sa niekam vyvetrať. Hlavné je, aby si sa nejak zamestnala a zbytočne nad tým nepremýšľala. 🙂 V pondelok máš kontrolu? Daj potom vedieť, ako si dopadla.

lucka010522
autor
1. jún 2023

@jana0215 ďakujem určite dám. Našťastie mám skvelého manžela, ktorý ma drží.

dominika1922
2. jún 2023

No tak ja som napríklad vedela podľa testov že ovulácia je presne o 7dni neskôr akoby mala byť. Akcia srdiečka bola keď malé meralo nejakých 90mm. A to som bola 6+6 takže tiež sme boli pozadu. V nemocnici ma vystrašili že to ani nie je tehotenstvo lebo tam nič nie je a krvácam. No takže myslím že odchýlka aj dva či 3 týždne je vpohode. Veď telo nie je stroj. Určite to dobre dopadne🙂

martaatram
3. jún 2023

@dominika1922 ty si mala akciu az ked mal 9mm?🙏🏻ja som mala 4mm a nebilo tak stresujem…otyzden idem na kontrolu 🙏🏻🙏🏻🍀🍀🤞🏻🤞🏻drzim ti palce nech je vsetko v poriadku ❤️

akzuzs
3. jún 2023

@lucka010522 Z mojej skúsenosti,pred 5 rokmi som bola tehu,u doktorky som bola cca v 8 alebo 9 TT.Oznamila mi že tam vidí dva zreteľne vaky...jedno nemalo žiadnu akciu a druhé malo veľmi slabú akciu...kázala o týždeň na kontrolu ale už mi povedala,že sa môže stať,že prežije iba jedno,alebo sa môže stať že zamlkne aj druhé...tak sme dúfali,že to dobre dopadne a že bude aspoň to jedno...o týždeň nič...žiadna akcia a už sa mi tvorila veľká krvná zrazenina...takže okamžitá hospitalizácia...ťažko sme to znášali,ale chvála Bohu ma doma čakali dve staršie deti...a počas veľkého lokdavnu na Pán Boh nečakane a neplánovane poslal drobca,ktorý má už rok a trištvrte.Ale keď som ho čakala tak som sa bála,že opäť o to prídem ale doktorka mi hneď nasadila nejaké lieky na udržanie tehu... strašne Ti držím palce

dominika1922
3. jún 2023

@martaatram áno presne tak 🙂 ono vie kedy má začať biť. Tiež som tam dovtedy bola 3krat kým začalo lebo sa to doktorke stále nezdalo🙂
A ďakujem ja už sa len modlím nech vydržíme do 37tt a môžeme ísť rodiť❤

lucka010522
autor
5. jún 2023

Ahojte, takze žiaľ, potratila som. Srdiecko sa ani nerozbuchalo. Prestalo ss vyvíjať v 5tt. Čaká ma zákrok . Moje prvé tehotenstvo ale bojím sa veľmi či sami to nestane zase a či budem mat deti😭.

floki1994
5. jún 2023

@lucka010522 to ma velmi mrzi..bohuzial sa to stava velmi casto 😪 neboj sa babatko este bude..ono sa to stava pri prvych tehu a potom uz zeny normalne miminko donosia...my sme si tym presli tiez ale v 19tt ked prestalo srdiecko bit...teraz cakame znovu a dufame ze to uz bude ok a uz to.dotiahneme do uspesneho konca...vsetko bude, teraz sa daj dokopy zdravotne a o 2-3 cykly.mozete znovu skusat ❤

lucka010522
autor
5. jún 2023

@floki1994 ďakujem, tiež ti držím palce ❤️

jana0215
5. jún 2023

@lucka010522 tak to ma naozaj mrzí. 😞 Je kyret potrebný? Ono to zvykne odísť aj samo, keď sa plod nevyvýja.
Nevešaj hlavu, toto nie je koniec a určite sa bábätka dočkáš. 🙂 Ja som mala MA v januári, odišlo to omeškanou menštruáciou v 5tt a v marci som otehotnela. 🙂

lucka010522
autor
5. jún 2023

@jana0215 určite je, kŕče mám už asi 4 dni a nič sa nepustilo. Prestalo sa vyvíjať v 5tt a už by som mala byt teda v 8tt. Lekár odporučil tiež v tomto prípade už toto riešenie. A ani ss necitim na to podstúpiť to doma 😞

jana0215
5. jún 2023

@lucka010522 rozumiem, tak držím palce, aby všetko prebehlo hladko a aby ste sa mohli čo najskôr začať snažiť. Zvládneš to. 🙂

lucka010522
autor
5. jún 2023

@jana0215 ďakujem 🤍

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre