Dilatácia obličky počas tehotenstva

leontinka84
30. sep 2012

Dievčatá prosím vás máte niektorá skúsenosti s dilatáciou obličky II.stupňa počas tehotenstva? Všetky články ktoré som doteraz našla sa týkali dilatácie obličky zistenej u detí, ale nie u matky. Som v 27tt a lekár mi ju zistil asi pred tromi týždňami. Mávala som sem tam bolesti pod pravým rebrovým oblúkom, ale čím je drobec väčší, tým sú bolesti horšie. Momentálne mám aj zápal mechúra, takže si užívam bolesti do sýtosti. Riešil váš stav lekár, alebo ste to museli vydržať do konca tehu?

1ivanka1
1. okt 2012

@leontinka84 co je to dilatacia?

leontinka84
autor
1. okt 2012

lekár mi to vysvetlil tak, že mi zle odteká moč a vracia sa naspät do obličky

1ivanka1
1. okt 2012

@leontinka84 aha, ja som počas tehu mala koliku ladviny, a zápal močových ciest a s tým som ležala v nemocke..bolo to asi v 25tt a bolo to otrasné ☹ som sa strašne bála o maličkú ☹

1ivanka1
1. okt 2012

@leontinka84 a ako ti to vlastne zistili?

leontinka84
autor
1. okt 2012

@1ivanka1 mávam bolesti v podbrušku v pravo dole a robí sa mi tam hrčka akoby som tam mala pruh. gynekológ povedal, že to bude oblička. mi to nešlo do hlavy, ved oblička je hore, no a on na to že pozrime sa na ňu. a bolo to tam... na obličke 2cm čierna čmuha.

biobajo
3. okt 2012

a tie bolesti pod rebrom su v predu , ci v zadu?Mna boli cosi na lavej strane na chrbte pod rebrom...

joka
16. okt 2012

@leontinka84 ja som nakoniec musela v 30tt ist do nemocnice a zaviedli mi stend, vnutorny cez mocovy mechur a mala som ho tam este mesiac po porode. Davali mi ho pod narkozou, tyzden som lezala v nemocnici a mala som antibiotika.
Skus este polohovat, t.j. ked budes spat alebo lezat, tak viac na tej strane, ktora ta neboli. Lebo babatko ti tlaci na ladvinu. Ja len dufam, ze sa mi to teraz nezopakuje, lebo ta bolest po tom zavedeni bola hrozna. maly sa mi zrovna pretacal v brusku, som myslela, ze vyletim z koze.
A skus pit urologicky caj, v tehotenstve to nevedi aj 3 salky denne.

lenkaga
16. okt 2012

@leontinka84 ja som to mala, ale nie pocas tehotenstva. Ja som to vsak mala vrodene a kedze mi moc neodtekal, resp. odtekal minimalne, mala som z toho dovodu oblicku aj zvacsenu. Operovali ma, rozsirili mi tie "kanaliky" nejakou "rurkou", oblicku mi dali do povodnej velkosti "orezanim". Po mesiacoch mi tu "rurku" uz len vybrali a vraj je to uz teraz OK.

leontinka84
autor
16. okt 2012

@biobajo prepáčte, až teraz som si všimla, že ste mi písali. mňa to bolí vnútri pod rebrom a vlastne celý pravý bok. ako malý rastie, je to čím dalej tým horšie.

leontinka84
autor
16. okt 2012

@joka ja som teraz v 30tt a mám z toho paniku, lebo pri dcérke som ležala v 31 a chceli ma operovať na pruh, lenže oni nevedeli, že to je oblička, tú hrčku /má asi 2cm/ čo mám v podbrušku som mala veľkú 12cm, mala som neskutočné bolesti a to mi to ešte zatláčali, no a mne tam vlastne stál moč v močovode. pri cisárskom mi povedali, že žiadny pruh nemám. si zober, že by ma rozrezali a zistili by, že mi stačilo zaviesť tú hadičku do močovodu. malú chceli pri tom vybrať, bola by nedonosená a možno by ani nebola zdravá. bola som na urologii a tú hadičku vraj tehotným zavádzajú len v akútnych prípadoch, ale o narkóze reč nebola, vraj sa to robí pri vedomí, som bola z toho celá vyklepaná, lebo si to neviem predstaviť. malý mi na to tlačí, keď sa nahrnie do pravej strany a vtedy nemôžem ani dýchať, čo ma to tak bolí. zistila som, že bez polohovania to nejde, pretože na tom boku, nevydržim ležať, no a urolog.čaj som musela prestať piť, lebo to som bola stále na záchode a zistila som že mám po ňom väčšie bolesti.
Zostáva mi dúfať, že sa tie bolesti nebudú zhoršovať. Dakujem za príspevok. Ešte otázočka: si tehotná? keď dúfaš, že sa ti to teraz nezopakuje

leontinka84
autor
16. okt 2012

@lenkaga urológ povedal, že je stav spôsobený tehotenstvom a keď porodím, tak sa všetko vráti do normálu. tak hádam to tak bude 🙂 tá operácia asi nebola nič moc, ale hlavne, že ste zdravá 😀

lenkaga
16. okt 2012

@leontinka84 no super, ze sa to vrati do normalu...ja som sa bala, aby sa mi to pri tehotenstve znova nezhorsilo, ale bolo to bez problemov. Tak to este vydrzte a potom uz bude vsetko OK 😉

biobajo
16. okt 2012

.... v piatok si idem po vysledky... urolog ma asi neminie

leontinka84
autor
16. okt 2012

@lenkaga Ďakujem 🙂

leontinka84
autor
16. okt 2012

@biobajo Držím palce, daj potom vedieť ako si dopadla

namarie
16. okt 2012

@leontinka84 mne to tiez niekedy v 26tt dr zistil po tom, čo som mu povedala, že som takmer nedošla na poradňu, poslal ma s fotkou z usg na príjem do nemocnice, ti ma poslali do ambulancie, čo bola nastastie vedľajšia budova, vyšetrili ma a potom nasledovali každe dva týždne kontrolné usg, nastastie ma nemuseli hospitalizovať... Bolesť to bola aleNO-SPA mi dosť pomáhala, predpísal mi gynekológ... Tiež mi radili polohovanie, to tu už bolo vysvetlene, tak držím palce, nech to dobojujete do úspešného konca 🙂

biobajo
20. okt 2012

vsetko mam v poriadku... tak neviem. Skusim vysadit urolog. caj a ak to nepojde ,idem k urologovi...
este aj hrdlo ma zacalo boliet..

joka
23. okt 2012

@leontinka84 Neviem ako ty, ale ja som chodila kazde 2tyzdne na kontrolu a nakoniec ma poslal okamzite do nemocnice a primar na urologii hend nasadil infuzku a na druhy den mi to zaviedli. Keby ti to chceli zaviest tak si presad nakozu. Kamaratka ani nebola tehotna a povedala, ze to chce v narkoze, tak jej to spravili. Neviem si predstavit, ze by to bolo bez nakozy. ta bolest 😢
Ano teraz som v 20tt. Ked pijem malo vody cez den tak ma boli cely bol. Takze dufam, ze to vydrzime bez tej hadicky. Len pozor aby si nedostala zapal ladvin alebo nejaky zachvat.
drzim palecky

leontinka84
autor
23. okt 2012

@joka Ďakujem za príspevok. ja na žiadne kontroly nechodím, bola som u 2 urológov, lebo sa mi nepozdával názor toho 1. No, ale obaja mi povedali, že to musím vydržať do pôrodu a riešiť sa to bude až keď dostanem koliku alebo zápal. zápal už som mala, našťastie mi ho preliečil gyn.a lieky zabrali. Bolesti mám skoro každý deň a celý deň, len niekedy sú silnejšie a niekedy slabšie. ja som teraz v 31tt, tak hádam to dobojujem bez zhoršenia. Tebe tiež držím všetky palce 😉

siiisi
8. jan 2019

Ahojte, momentalne som v 21tt a musim sa objednat do rizikovej poradne. Dietatko ma problem s oblickou, konkretne dilatacia panvicky. Mam sa obavat? Prosim napiste mi ako to u Vas prebiehalo.Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre