Hypotrofia plodu. Mali ste niekto tento problém?

katka888
31. máj 2011

ahojte, je tu niekto, kto mal v tehu problem s podvyzivou plodu?
dnes som bola na ult, sme v 37 tt a maly je podla merani cca mesiac pozadu, ma udaje obvod hlavicky, dlzka stehen kostti na cca 36 tt ale obvod bruska na 33 tt. a vahu 2300 g.
meranie na tretom ult v cca 30 tt take hodnoty neukazovalo, vsetko bolo vtedy v norme.
prietoky pred 2 tyzdnami vraj tiez boli v poriadku, teraz porodnicka cosi poznamenala, ze ani prietoky sa jej nezdaju, ale mam prist o tyzden, ak by to nebolo lepsie, ze si ma tam nechaju.

ma niekto z Vas s tym skusenosti? este to moze maly dobehnut? moze byt do pondelka stav lepsi?
diky za rady a skusenosti

/obdobnu temu som nenasla, ak je, poprosim link /

tita201
7. jún 2011

@katka888 budeme na vas myslieť len ešte pekne nech bude v brušku tam mu je najlepšie

katka888
autor
7. jún 2011

@bobsent
ja len pevne verim, ze tieto vysledky su spravnejsie. 🙂

katka888
autor
1. júl 2011

@bobsent
a sme domka 🙂
maly mal 2860 g, 48 cm, narodeny 2 dni po termine, porodu doki trosku pomohla, hamilton a prepich plodovky, v sprave je oznacene eurotrofia, nie hypotrofia.... a hlavne, sme zdravucky, takze sme veeeelmi radi domka 🙂

katka888
autor
1. júl 2011

@katka888
joj a p.s. .... den pred odchodom z nemocnice uz mal spat 2850 g. doki ho pochvalila, ze unikatne pribera na vahe spat. len raz mu poklesla pri prvom vazeni a pri druhom uz mal viac, tzn ze siel s vahou dole len pri prvom vazeni

bobsent
4. júl 2011

@katka888 blahoželám, to je dobrá váha, hypotrofia ani náhodou! 🙂 nech sa vám tak darí aj ďalej.

katka888
autor
4. júl 2011

@bobsent
dakujem, dnes sme boli na poradni, mal 3160 g , po porode zisiel na 2750 a takto krasne to za 9 dni dobehol 🙂
ja len prajem, aby aj inym mamickam, ak im vyjdu nizsie hodnoty v tehu, tak aby im to tiez dobre dopadlo a babatka sa narodili najma zdravucke

diocka
4. júl 2011

@katka888 gratulujem k prirastku a som velmi rada ze si to dotiahla az do takehoto uspesneho konca 🙂 dufam ze ta budem nasledovat 😉
ja som bola minuly tyzden u lekarky, ktora nado mnou len zalamovala rukami ze brusko nerastie, zle prietoky a mala som sa hned ist domov zbalit a ist do nemocnice. ked som tam prisla tak lekar maleho detailne pomeral a povedal ze vsetko je v ramci normy, ze su tam odchylky ale NIC DRAMATICKE nieto na hospitalizaciu s diagnozou IUGR. a ze kontrola u obvo. gynekologicky o tyzden. este mi sestricka v nemocnici potom poradila ze mam zjest kazdy ten aspon 5 lyzic glukozy (hrozn. cukor z lekarne v sacku) ze oni s tym maju dobre skusenosti. no a dnes som bola znova na kontrole a lekarka nadsena ze ako brusko podrastlo, ze tam je uz iba tyzdnovy rozdiel (teda brusko ze narastlo za ten 1 tyzden velkostne 2 tyzdne). takze vsetko vyzera super a kontrolu mam o 2 tyzdne. neviem ci tak velmi pomohla ta glukoza ktorou som sa napchavala. 😕
tak sa velmi vytesujem 😵 😵 😵

danieli
8. júl 2011

Ahojte, my sme 31/0 podľa pm, ale bpd mame na 29/2, ac 28/0 a Fl 27/0, babo má len 1200 g, zatiaľ sa všetci tvária, že je to ok, lebo aj ja som malicka, ale mne sa to nezdá hlavne tá krátka stehenna kost, máte s tým niekto skusenost? Doteraz sme rástli symetricky, síce bol vždy nejakých tych 5 dni menší, teraz sa však rast nozky akoby zastavil a ani ten zvyšok nejako nenarastol... Čo moze znamenať tá kratucka stehenna kost?

ada11
11. aug 2011

@danieli mne moja druhorodená dcéra tiež zaostávala vo vývine aj 3 týždne, pôr.hmot. 2790 g a 49 cm na konci 39.t.t., ale je eutrofická 😉 proste závisí to aj od matky, nie každá žena má veľké deti, ja môžem mať deti aj 10, ale pravdepodobne všetky by boli menšie tak do 3000 g, aj dokin povedal, že to mám dané geneticky, lebo ani moja mamina nemla veľké deti O prvej dcére ani nepíšem, lebo tá bola hypotrofická kvôli preeklampsii .

lenkaa222
16. aug 2011

ahoojte...idem sa k vám pridávam ... Jakubko sa nám narodil pred dvoma týždnami v 32 tt s vahou 1750g a 45 cm... drobček začal už konečne priberať má 2080g,... tak uvidím ako to pôjde dalej... dufam, že bude všetko v poriadku.. nejaké choroby alebo problémi by už zistili???

cloviecik777
12. jan 2015

@katka888 prosim ta v 30 tt ti babatenko kolko meralo...lebo jaaa som bolo teraz na poradni v 30 tt a malinka meria len 24 cm a vahu na 1,2 kg....Ďakujem ti za odpisanie

olivkaa1
23. mar 2015

@cloviecik777 ahoj nasla som tu tvoju spravu z januara .. a ako to s vami vyzera?? kolko vazite?? my sme dnes boli nausg v nemoce a v 36tt zaostavame s vahou .. mame cca 2100 co zodpoveda 34tt..

cloviecik777
24. mar 2015

Tak nase babatko malo pred tyzdnom 2565 gramikou.Vaha je fajn skor ma uz teraz trapi ze sa mi stale neotocilo a to mame termin 1 april..

cloviecik777
24. mar 2015

@olivkaa1 este ti babatko do troch kilou pribere isto...mne pri synovi hovorili ze je tie malinky a nakoniec mal 3250 gramikou.

olivkaa1
24. mar 2015

@cloviecik777 cize vy idete cisarakom?? a 2565g nie je malo na to ze mas termin 1. aprila?? ked ja uz po pravde sa v tych vahach vobec nevyznam.. mne dnes brali krv na genetiku .. zajtra vysledky tak som zvedava..

cloviecik777
24. mar 2015

To sa netreba mic vuazat nato aka vaha je podla sona...nooo aa ci cisarskym asi ano...neviem kedze nic dobre som nepocula a rodeni koncom panvovym.Prve sa hned otocilo a teraz toto druhe tehu...stale volaco.Este som volaku bakteriu chytila tak mi budu musiet antibiotika pocas porodu dat aby mala to nedostala.

cloviecik777
24. mar 2015

A vaha 2565 bola pred tyzdnom tak uvidim kolko bude zajtra ked idem na poradnu do Trencina.Ale tak do troch kil je v pohode uz od 2,5 az 3,5 kg je fajn vaham.

cloviecik777
24. mar 2015

@olivkaa1 nebojkaj za posledny mesiacik ti babatenko pribere kilo.To je ten posledny a vtedy sa najviac pribera.Nemislim ty zeby maminky vyzerali pribrato 🙂A inak vahovo ste kolko pribrali ?

olivkaa1
24. mar 2015

@cloviecik777 noo ved to ze vahovo som pribrala uz teraz 20kg ☹ tak preto tomu uz vobec nerozumiem .. ja mam aj brusko normalne ako ani nie male ale zas ani nie nejaky ze mega obor.. ale zas keby bol normalne velky tak to si neviempredstavit ake brusisko by som mala.. neviem ci som naliata vodou alebo ako si to mam vyvstelit .. zas sa s malym ani neprejedame .. jeme pravidelne kazde 3 hodiny a samozrejme sem tam si dame aj nieco sladke 🙂 ty si na tom ako s vahou?? mi zajtra potom ak mozes daj vediet kolko ste za ten tyzden pribrali 🙂

cloviecik777
24. mar 2015

Tak ja ako pri synovi tak aj pri malej mam teraz o 10 kil viac .Brusko ale vedsie ako pri prvom tehu 🙂Niejak sa clovek neobmedzuje v papani ale zase za troch nemusim sak kolko chuti tolko si dane ale vsetko je to o clovieciku

cloviecik777
24. mar 2015

@olivkaa1 dame vediet ak sa vratim domkou zeee ako to snami vyzera🙂 pekny den

olivkaa1
24. mar 2015

@cloviecik777 tak ty si na tom s vahou dobre 🙂 tak budeme zajtra cakat ze ako ste narastli 🙂 pekny den tiez prajeme 🙂

cloviecik777
24. mar 2015

Len neviem ako to bude ked sa mala stale neotocila...
@olivkaa1

cloviecik777
26. mar 2015

@olivkaa1 taaak teraz mame 2644 gramikou tak ani moc nie.Ale to sa uvidi kolko bude mat naozaj ked bude na svrte.Idem aj o tyzden 1.aprila na poradnu tak ale do tedy uz mozem porodit alebo budem prenasat...

olivkaa1
26. mar 2015

@cloviecik777 no velmi ste neporastli co?? alebo su fakt tie sona take skreslujuce.. a malinka sa uz otocila?? nam zacali teraz pichat B12 plus si picham kazde rano Fragmin na zriedenie krvi... tak som tiez zvedava v pondelok kolko porastol drobec..

cloviecik777
26. mar 2015

Neotocila sa :( a ked som chcela od doktora ze radsej pojdem cisarskym ze si to naplanujeme niejak tak ma od toho len odhovara .Ale tak podstatne ze aby sme boli zdravy.Ja mam do nemocnice 70 km taaak neviem ako nakoniec dopadneme

cloviecik777
26. mar 2015

@olivkaa1 ja som dost dlho papala magneziove tabletky a potom aj tri krat za den...tak teraz ked uz nemozem tak mi brusko tvrdne asi nonstop...

cloviecik777
11. apr 2015

@olivkaa1 pekny dnik tak my sme uz na svete ,narodilo sa nam dievcatko 31.3 koncom panvovym , 2720 gramikov a 46 cm.

olivkaa1
11. apr 2015

@cloviecik777 jeeejo tak to gratulujem 🙂 tesiim sa s tebou velmi 🙂 ako sa vam darii?? vsetko v poriadku?? 🙂 my sme este stale 2v1 ale uz meliem z posledneho popravde ..

cloviecik777
12. apr 2015

Tak myyy sa slnime na slniecku trosku zltacka novorodenecka aaa snazime sa kojit... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre