Nezistená tehotenská cholestáza a popôrodné následky

ppetinka
23. jún 2021

Ahojte, zaujíma ma, či tu je nejaká mamička, ktorá prekonala tehotenskú cholestazu bez toho, aby o nej vedela a liečila sa? Vyšli mi vysoké pečeňové testy, keď mi brali krv kvôli sekcii....na ďalší deň po pôrode už začali klesať. Mala som zvýšené aj zlcove kyseliny. Mali ste potom po pôrode nejaké problémy ? Vraj sa pri cholestaze pečeň síce zregeneruje,ale určité poškodenie ostane ....ďakujem za postrehy

majamat
23. jún 2021

@ppetinka neviem co mala kamoska, ale kratko pred porodom jej vystupili pecenove testy a cholesterol, ale do dost vysokych hodnot. bola uz v TP, tak jej porod vyvolali.
roky chodila este aj na infektologiu,a j ked neviem preco prave tam, ved to nebola infekcia a teda po porode jej vsetky vysledky klesli na normu. teraz nema vobec ziadne tazkosti.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
23. jún 2021

@viestta co pozeram, hepatologia spada skor do gastroenterologie, nie infektologie

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
23. jún 2021

@viestta tak mozu byt na klinike, lebo tie odbory maju k sebe blizko. no u nas ani jeden infektolog hepatologiu nerobi. som pozerala an nete. hepatologicku ambulanciu nemame vobec.

jaga18
23. jún 2021

Aj my sme s pečeňou chodili na infektologiu v NR, kde sa na to špecializovali. Ani neviem, či je tu niekde zvlášť hepatologicka ambulancia, nás rovno na infektologiu poslali do NR.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre