Obézna v tehotenstve

carinocka
2. nov 2016

chcela by som sa opýtať či sa tu medzi Vami nájde žena ktorá už pred tehotenstvom mala problémy s nadváhou..lebo ja mam dosť veľké..:( otehotnela som s váhou 112kg a teraz som v 29tt a mam plus 10kg..dnes som bola este u endokrinologicky a už mi povedala ze by som uz ani pribrať nemala,ale myslim si teda urcite ze este nejaké kilo príde..aj viac..dakujem za odpovede..🙂

monso2107
2. nov 2016

@carinocka ahoj ja som otehotnela ako 103kg som 20+0 a este som nepribrala. ale stale necitim pohyby kedy si zacala citit pohyby

patka24
2. nov 2016

Ahoj, ja som otehotnela s 97kg, rodila som s 109 a z porodnice som prisla s 99kg, ja som ku koncu strasne opuchala, tak vela z vahy bola len ta zadrzana voda. Inak do konca siedmeho mesiaca som pribrala asi 5 kg, musela som si dávat sakra pozor na vahu, ak som chcela vladat fungovat

marfikchov
2. nov 2016

@carinocka s podobnou váhou som otehotnela po druhýkrát, samozrejme že tam boli kg z predchádzajúceho tehotenstva, nakoľko som otehotnela 5 mesiacov po prvom pôrode... problémy som nemala, ani v jednom tehu, teda ani cukor, ani tlak, len tá váha nešťastná, ku koncu druhého tehu som to cítila na kolenách, boleli... inak všetko ok, deti sa mi narodili aj s väčšou pôrodnou váhou 3 800 a 4 100, no od druhého pôrodu je to už pomaly 3 roky a ja s tými kilami neviem nič robiť... viac menej stojím, no tá váha je stále strašná, trojciferná... stále som si počas tehotenstiev vravela, že to dám dole, predtým som schudla 30kg, no len mi nedoplo, že to som mala vtedy o 10 rokov menej a čas len pre seba.. neviem sa prinútiť cvičiť, vo fitku som bola raz... už som začala aj s Herbalife, dala som dole nejakých 8kg a zostalo to stáť (priznávam, porušovala som režim).. sem tam sme vyšli na bike všetci aj s deckami, ale to veľmi sporadicky... prosto stratila som svoju pevnú vôľu, a na nejakú dietu, kde by som si extra varila už fakt nemám čas... práve dnes som sa zaregistrovala na nejakej stránke, kde mi pošlú dvojtýždňový emailový kurz, neviem čo to je, ale aspoň skúsim... keby som kedysi v minulosti jedla toľko čo teraz, tak som štíhla ako laň, no teraz tá váha stojí a to môžem byť rada, lebo môže aj stúpať... ak to dokážeš a máš na to pevnú vôľu, skús sa trošku obmedzovať, zaradiť do jedálnička ovocie a zeleninu, viem, je to ťažko, keď ide na chuť slaninka, či iné lakocinky... neviem aká si stará, ale mám pocit, že tie kg sa ma držia prekročením 30tky a obávam sa, že ak s tým nezačnem niečo robiť, tak po 40tke to bude daleko horšie... nemám zdravotné problémy, teda ak nepočítam, že mi je večne teplo a teda sa skôr spotím, skôr ma trápi ten estetický problém, máločo oblečiem, teda také, čo by sa mi páčilo... držím prsty

livocka21
2. nov 2016

@carinocka pri prvom tehu som mala 100 kg a na konci trehotenstva 125 kg...teraz mam 116 kg a som 11 tt a poviem ti pravdu, ja sa tym vobec nezatazujem...prikyvnem a hotovo...

sisu1ka
2. nov 2016

otehotnela som 108 kg a rodila som 122 kg, s pôrodnice som išla -16 kg nikto nekomentoval váhu, pribrala som najviac v poslednom mesiaci

monso2107
2. nov 2016

@sisu1ka a kedy ste zacali citit pohyby

livocka21
2. nov 2016

@monso2107 22-23tt

polacka
2. nov 2016

Ja som prvy krat otehotnela ako 70kilova, ale rodila som 116kilova. Vsetko dobre dopadlo...Druhy krat som otehotnela 80kilova a rodila 125kilova. Vsetko dobre dopadlo...ale uz bol cisarsky rez. Treti krat som otehotnela 90 kilova a rodila 130kilova. a vsetko dobre dopadlo...Reci bolo kopec to je jasne, vsetci mudri. Aj opuchy boli aj vysoky krvny tlak a pri tretom aj nabeh na cukrovku, ale zvladli sme to. a myslim ze to zvladnes aj ty. Neboj sa. Davaj si na seba pozor a drzim ti palce

monso2107
2. nov 2016

@livocka21 dakujem lebo uz som nervozna ci je brobec v poriadku

stardust
2. nov 2016

@carinocka co za problemy mas? Ak babo prosperuje, tak je vsetko OK.

livocka21
3. nov 2016

@monso2107 neboj sa...my baculky citime pohyby trosku neskor, dockas sa, uvidis ✊

libawet
3. nov 2016

@marfikchov mne pomáha denne chodiť peši domov, čo je cca 3 km, na iné som sa nevedela prinútiť, vždy bolo všetko len na chvíľku, toto mi zatiaľ drží, lebo je to také prinútenie - ako sa dostať zo stanice domov, lebo bus mi v tom čase nejde, takže pre mňa také plus, že musím ísť....ale už aj chcem a telo si to po vyše roku pýta 🙂

marfikchov
3. nov 2016

@libawet chodím do práce , občas aj z práce cca 30 minút pešo, to je tiež môj jediný aktívny pohyb, a ešte premiestnenie sa v čase obeda do nejakej reštiky... mohla by som pokojne čo to odcvičiť doma, DVDčiek z mladých čias, keď som hopsala pri telke, mám milion, len kde nájsť čas, lebo deti ukladám zväčša ja, je to okolo 20 hod, trvá to minimálne polhodku, no a o deviatej večer som rada, že sedím na sofe a čumím do bedne, kým ma nezoberie do spania... už boli také pokusy, že si pustím DVDčko, a len čo som si ľahla, že sklápačky , tak na mne obaja sedeli, čiže kým sú deti aktívne, neprichádza do úvahy... fakt neviem ako to zadeliť, do fitka som sa odhadlala až raz, a potom zrušili celý kurz ...

sardinka336
3. nov 2016

@polacka tak a čuduješ sa ze ,,mali reči,,? Sak pribrat zakazdým pomaly 40 kil je nenormalne. ked beriem do uvahy ze dieta ma nech 3,5 kila, placenta pol kila, niečo voda ..ty si to zvladla ale mam znamu čo mala cukrovku a do dnes s tým ma problémy. Proste ste sa vyžrali a to je cele. Ano, budete oponovat, pripadne kazda tu ma choru štitnu žlazu...ale kludne do mna ja sama nie som ziadna Twiggy. Ja som otehotnela s tretím dietatom ako 82 kilova a porodila som ako 92 kilova ale davala som si pozor trošku na to kolko a čoho jem, aj tak ma boleli kolena ešte tri mesiace po porode, trpel cievny system a začali mi krčove zily, hemoroidy čo som nikdy nemala. S druhým dietatom som rodila ako 96 kilova. Teraz mam tiež 80 kil ale prečo? Lebo jem nepravidelne a mam rada sladke...tých 10 kíl čo mám navyše som si prižrala a to je cele.
Ono sa teraz dá utešovat ako ,,ste to prezili,, ved sme mlade čo by sme neprezili...ale vekom to bude len horšie, klby trpia, organy obalene tukom, cholesterol...v obchodoch si musite kupovat len ,,stany,, a ziadna ma nepresvedčí ako je so sebou spokojna ked váži tolko čo štajrácka kobyla. Takze tieto vahy su uz na zamyslenie lebo ide o zdravie ako take.

glopsa
3. nov 2016

@sardinka336 dobrá si 😉

katka253111
3. nov 2016

Otehotnela som ako 83kg, pocas prvych 5mesiacov som sa pregrcala na 72 porodila ako 86kg... teraz mam 84... proste mne aa ta vaha nehybe nech robim co robim... aj ked som u endo sledovana roky... ale aspon nema stuoajucu tendenciu 🙂

libawet
3. nov 2016

@sardinka336 áno, je to tak. Celé chudnutie je len a len o úprave stravy a pohybe, nie však o hladovaní a " zaručených " diétach, ktoré väčšinou nepomôžu, len všetko zhoršia, nedajú sa vydržať totiž dlhodobo. Treba sa nastaviť tak, aby to bolo normálne, prirodzené, nie sa do niečoho nútiť, to nevydrží. Naozaj je potrebné si tú zdravú váhu udržať, lebo príde prechod, a potom sa to ukáže. Treba myslieť na "zadné kolečká", lebo potom bude už neskoro. Myslím si, že priberanie nie je len problém nás žien, ale aj mužov, veď v neskoršom veku vidíme tie ich " bachory ". My ženy sme asi viac na to sladké,ale aj to sa dá nahradiť zdravým maškrtením - sušené ovocie, cereálie....dnes je toho už veľa a nikto nehovorí, že si raz za čas nemôžem dať čokoládu alebo zmrzlinu. Všetko sa môže, ak sa to robí s mierou a ide sa tou povestnou " strednou/zlatou cestou " . ( ja som otehotnela 60 kg/176 cm, rodila som 71 kg, po pôrode som sa veľmi rýchlo dostala na váhu 65 kg, no mala som 22 rokov, teraz mám 44 r. a váhu 78, cítim sa fajn...myslím si aj, že váha ide vekom, dá sa ustrážiť, no horšie, no keď sa chce... a svoje tam robia aj gény )

sardinka336
3. nov 2016

Ja osobne som nikdy dietu nedržala ani neplanujem... 😀 akonáhle sa prestanem prezierat, prestanem jest z nudy, prestanem ,,zajedat,, nervy a vynecham aj sladkost (ved len maličkú) ku kave, prestanem zobkat pri telke, dojedat po deťoch lebo ,,lutujem hrnce,, tak chudnem. Kolko krát jeme vlastne len preto ,,aby sme jedli,, kolko krát ani nie sme hladne a jeme v štýle tej hlášky z filmu SLunce, seno kde muž hovorí zene:
,,mámo, já už nemúžu,,
,,tak si povol kalhoty, přece to tady nenecháme,,!!!

..ja som zastanca systemu zial dnes uz nebohej Edity Sipeky...kde nejde o ziadnu dietu ale ide o to začať sa o seba starat, pestovat svoje zenstvo, na dietach ziadna z nás dozivotne nevydrží, len čo dieta skončí telo nalakane ze nedostane jest začne znovu ukladat a máme zase jojo efekt. Treba si dat aj tu čokoladu ked mam chut...ale nie tabulku samozrejme. Ja ked mam chut na čokoladu, tak ma nikto nepresvedčí ze si mam dat musli tyčinku...proste si tu čokoladu dam. Teoriu ovladam este prax...ale proste viem ze viem, ze ak sa vratim trošku ,,k sebe,, a začnem sa o seba starat, ked občas nedojem ten jeden zemiak ktory uz aj tak nemam kde v bruchu dat a viem ze som plna ale aj tak ,,dotlačím,, a potom sa funiac zvalim na gauč.....ked si prestanem prikladat pri obede k mäsu zemiak a potom ked zjem zemiak tak zase prilozim čím zjem dve porcie ani neviem ako..tak proste chudnem. Na 90% je to o prejedani...

simca06022011
3. nov 2016

Ja sm sa teda krotila, otehotnela som 94kg (lenze moja staevbna konstrukcia nevyzerala na to 🙂) rodila sm ako 98kg, den po porode 84kg. Ziade vyprazance, ziade sladkost, ziada kava.. neviem si predstavt ze by som este pribrala, uz tak mi bolo po 6mesiaci v kuse zle naokolko mi mala priserne tlacila pecen, ci co.. a teda vdaka tomu som skoncila neskor v nemocnici a rodila sm 37tt. A myslm, ze vdaka tomu sm nakoniec ani nepribrala a nemaa som prblem s opuchmi, tlakom, cukrom a vziadnom pripade sm nebehala po lekaroch cele tehotenstvo :D teda az ked ma neodvezli :D Ja by sm to nebrala tak, ze mam 100kg, no a co... budem mat 140kg v 9mesiaci.. no a co... normalka, zvladem.. 🙄

leeenka26
3. nov 2016

@simca06022011 to ako je mozne ze a druhy den po porode z 98 na 84? Daj recept..ja som pri prvom otehotnela ako 90 kg, pribrala som tusim 8-10 kg. To slo dole. Pri dalsom som otehotnela zas ako 90 kg, rodila som s trojcifernym cislom ale nie taky extrem ze 120-140 to si absolutne teda neviem predstavit lebo uz toto bola extremna zataz. Potom som trosku nejak prirodzene schudla. Teraz posledne tehu som otehotnela ako 85 kg, zatial mam 2 kg navyse a dr mi minule povedal ze uz ani nech nepriberam ze max 10 kg :D toto tehu je ine. Nejak mi vela veci nechuti, nevolnosti boli, nechutenstvo, aj otrava jedlom aj crevna viroza plus teraz mam odpor k masu a vela jedlam.

polacka
3. nov 2016

@sardinka336 No mrzi ma, ze som sa ja vobec zapajala ked som sa tohoto dockala. Chcela som ju trocha podporit a nerobit hned hrozostrasne scenare ako ty...a vidim ze to bola chyba. Prajem vam vsetkym vela zdravia

simca06022011
3. nov 2016

@leeenka26 no vidis, da sa. Ja som tiez nechapala ale presne tak to bolo... ;) pritom dcerka ain nebola extra tazka, ale brucho sm mala ako s dvojicami obrovske :DDDD

maja1982
3. nov 2016

uplne ta chapem, ja som otehotnela pri vahe 103kg, nakoniec som sa vysplhala na 119, mala som opuchy, po liekoch po zbehla na 114, ale aj tak som sa citila ako slon ☹ ale vsetko dobre dopadlo, chcela som po porode schudnut, mala som asi 102, zbehla som na 97 a bola som zas tehotna ... aj druhe tehu dobre dopadlo, vsetko bolo v poriadku... tak sa neboj, drzim palce, a ked sa narodi deculko potom mozes riesit hmotnost, teraz je dolezite aby babatko malo vsetko, co potrebuje, aj ked to samozrejme neznamena prejedat sa do bezvedomia 🙂 ja som po porode schudla 20kg za 3M a s vahou bojujem cely zivot....

kwr
3. nov 2016

@carinocka ahoj, ja som na tom ako ty, otehotnela som (planovane) ked mal syn 6 mesiacov, teraz som v 32.tt, od zaciatku tehu som.schudla asi 3 kila, mam nizky tlak, vsetky vysledky mam podla lekarov ukazkove, babo.meria presne na chlp ako ma, tehu cukrovku nemam, ziadne extra bolesti okrem.poslickov a sem tam.ma taha brucho nemam, prvy syn sa narodil v 37.tt a mal 3 kila, domov z porodnice sme isli.na druhy den.
Samozrejme ze nie som stastna zo svojej vahy ale nedietujem, jedavam.normalne, denne varim muzovi a synovi, pijem jednu kavu denne, aj slade si dam, aj na nakuoy s kocikom zvladnem ist, prejdeme tak so synom aj 2,5km k tomu chodime vsetci von vencit psov, ale teraz sa uz snazim.krotit kedze mimco uz je hlavou dolu tak nechcem.aby sa narodil.prilis skoro...podla odbornikov vyzera vsetko ako ma...nejdem sa tvarit ako hrdinka, chceli sme.sruhe babatko, mame ho a beriem to tak ze vsetko nieco stoji...zelam co najmenej problemov a zdrave babatko🙂

livocka21
3. nov 2016

Zakladatelka sa pyta na skusenosti zien s podobnym problemom...nepotrebuje tu rady ohladne zivotneho stylu a jedenia... Ona vie ze ma problem a naozaj je nemusite pisat aka je jej vaha nezdrava. Teraz je tehotna v pokrocilom stadiu, takze tieto reci su jej na dve veci...teraz nemoze ani cvicit ani dietovat, tak si to vsetko odpustite...chcela len vediet, ci sa to s tou vahou da zvladnut a ake mame skusenosti...tak ja lan hovorim. ANO, DA SA TO ZVLADNUT a davaj na vas oboch pozor a na tuto diskusiu rychlo zabudni ✊👍

libawet
3. nov 2016

@livocka21 no ono ide skôr o to, na akej váhe začínala, kým otehotnela. 112 kg je proste veľa. To má moja mama, a má 67 rokov! Ja celkovo tuná " zírám" na akej vysokej váhe sa dnešné ženy, ktoré otehotneli, držia. Mám dojem, že je to všetko tá mc´donaldová strava a aĺa polotovary. Vo veku cca 30 rokov a váhy nad 100 kg?! Tak to je sila!

livocka21
3. nov 2016

@libawet ale jej otazka znela inak...

kacenka_1
3. nov 2016

@sardinka336 urcite mas v dacom pravdu su baby co sa prezieraju a to az nepochopitelne a tie si za to mozu samy.. su baby co maju zdravotny problem... ale zober si napr. mna... mam nadvahu, trapila som sa dlho tym, jasne, nechodila som pravidelne do fitnes, ale pohyb som mala vzhladom na velku zahradu, neprejedala som, dokonca jeden rok som poctivo zapisovala kalorie vydaj, spotrebu a stale mi vychadzalo (aj u doktorky) ze by som mala chudnut a ja len priberala.. ale podla doktorov ziadny zdravotny problem.... cize okolie tvrdilo ako ty, jasne preziera sa len si to neprizna.... a potom pri jednom vysetreni u hematologicky uplne nahodou ze nezda sa mi tato hladina, berte tieto a tieto vitaminy... a vies co? po dvoch tyzdnoch zacala vaha krasne padat bez toho aby som daco zmenila... teraz som tehu, stale mam nadvahu, ale ako hovori okolie -tebe sa vsetko prenasa do brucha... proste to co chudnem na tele priberam do bruska, takze vaha stoji a vyzeram ze chudnem... Tymto vsetkym som chcela povedat, ze kazda si musi priznat preco pribera a som alergicka ak dakto riesi niektoho ineho a posudzuje...

marfikchov
3. nov 2016

@kacenka_1 o aké vitamíny ide?

kacenka_1
3. nov 2016

@carinocka davaj si pozor aby si sa zbytočne neprežierala, ale inak váhu vôbec nerieš... Nech ťa zaujíma len jedna váha, a to váha drobca 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre