Obézna v tehotenstve

carinocka
2. nov 2016

chcela by som sa opýtať či sa tu medzi Vami nájde žena ktorá už pred tehotenstvom mala problémy s nadváhou..lebo ja mam dosť veľké..:( otehotnela som s váhou 112kg a teraz som v 29tt a mam plus 10kg..dnes som bola este u endokrinologicky a už mi povedala ze by som uz ani pribrať nemala,ale myslim si teda urcite ze este nejaké kilo príde..aj viac..dakujem za odpovede..🙂

kacenka_1
3. nov 2016

@marfikchov nechcem klamat, neviem ten latinsky nazov co som mala zle vysledok, ale vraj mam brat cely zivot - alebo sa aspon snazit aj ked nie uplne pravidelne to brat, kyselinu listovu, B6 a B12 ... zarazilo ma len to, ze v podstate tento vysledok nejak priamo nema nic s vahou a vsetko vraj ok, ale uprimne, totalne sa mi napravil metabolizmus, ja som az v nemom uzase... netvrdim ze to zaberie aj inym, ale mne teda hej a to sa vravi ze z B-cka sa pribera, prt, u mna to je naopak 🙂 ...teda klop klop..

marfikchov
3. nov 2016

@kacenka_1 no asi to skúsim, ja som Bečko brala, na zlú pleť, a nejak mi to extra nepomohlo a tiež som mala pocit, že som z neho kynula... ale asi aj to vyskúšam...

kacenka_1
3. nov 2016

@marfikchov ono zalezi ci ho potrebujes, mozno vseobecne sa pribera z neho, ale tym ze mne vlastne chybalo tak na mna taky ucinok nema... za skusku nic nedas.. ja som tu nechcela radit ako schudnut, len som chcela dat priklad, ze aj ked je baba zdrava, pokial pribera, nie vzdy ju treba hned odsudit ze sa preziera... vzdy je pricina, len nie kazdy ju zisti.. u mna to bola ale ze uplna nahoda.... ked som sa doktorom stazovala, vzdy len zakladne vysetrenie, stitna zlaza a verdikt, viac pohybu menej jedla, ale vobec ich viac nezaujimalo, proste vobec neverili ze sa neprejedam a pohyb mam dostatocny... dokonca aj ked som robila tie kaloricke tabulky tak som sa stretla s nazorom ze podvadzam sama seba... a toto je to, co ma ale strasne rozculuje... proste hodena na jednu kopu s babami, co jedia 24 hodin nezdrave jedlo na kila a najlepsie pred telku... uprimne si myslim ze takych je ovela mensia cast ako tych, co si nemozu pomoct...

hildicapupu
3. nov 2016

@kacenka_1 tak to si poriadne zaklop, si prva o ktorej viem, ze nepribrala z becka 😉 vsetky kamosky co mam a brali becko v tehotenstve tak kila isli hore rapidne. Ale to je skor kvoli tomu ze zvysuje chut do jedla, z neho samotneho sa pribrat neda 😉

kacenka_1
3. nov 2016

@hildicapupu no hej, ved preto to som aj vlastne vravela, ze je asi rozdiel ci to beries ako doplnok - hlavne v tehotenstve sa podla mojho nazoru bere zbytocne vela roznych vitaminov... alebo ci to potrebujes aj mimo tehotenstva pre "vlastne telo" ...ale ako vravis... klop, klop, klop...

sardinka336
3. nov 2016

@kacenka_1 zdravotné problémy, vitaminy su v par percentách pripadov ...väčšina sa preziera. Ja nabeham kilometre s mopom a kolo zahrady...ved tolko každá pracujeme a predsa sme tučné....chyba je niekde inde. Len kazdá by to rada zvalila na zdravotne problémy, ok tebe našli objektívne pričiny lekari...ale 90% je to o ,,žranici,,.

@livocka21 omyl..moze sa hybat, moze plavat, moze sa prechadzat ak nema ine zdravotne komplikacie a moze si davat pozor aj na jedalniček, tu nikto nehovori o diete lebo porod obeznej ma tiez svoje rizika ale o tom ze to je čas prehodnotit ako zijem. Ano, da sa to zvladnut ved čo ine ostava...

@libawet suhlasim s tebou....aj mojmu muzovi lekar povedal, ze predstavte si 10 kilove zavazie a teraz vam ho dam do ruky aka je to ťarcha a potom vam ho vezmem ako sa citite...jasne, nikomu sa nepači počut ze tých kíl je vela. V 30tke sa to ešte ako tak ustoji ale ako pojdu k 50tke tak kazdy lekar povie riziko infarktu je v tejto vekovej kategorii u takto obeznych vysoke a x civilizačných chorob detto. Ved tu chceme byt pre tie naše deti zdrave.

hildicapupu
3. nov 2016

@kacenka_1 tak to neviem ci zbytocne vela vitaminov, tie vitaminy maju svoje opodstatnenie najma pre zdravie dietata 😉

simca06022011
4. nov 2016

@sardinka336 keby len infarktu, najskor pridu bolave klby, chrbat,... 🙂 pred tym tlak, cukrovka,... Inak ja som pribrala opacne, prave od toho ze som nejedla, pisala som si poctivo 2 mesiace co jem a potom kriticky som zhodnotila, ze ked mi mala ochorie som schopna za den vypit 2dcl vody a nejest aj dva dni, vecer zbodnut cokoladu a to je vsetko, ked nie je chora tak jem rano narychlo daco po stojacky, obed ako stiham, vecera nic a ku knihe sladkost :D Takze pozriet sa na to treba, lebo clovek ked to nevidi cierne na bielom neuveri. Spomalila som si metabolizmus a len som kysla, aj ked vaha nerastla, tak svaly mi odisli totalne... cize teraz cvicime, jeme... a ide to ;) ziadna cokolada :D

simca06022011
4. nov 2016

@hildicapupu ja dopujem Bcko denne cca 1,5 mesiaca a zatial mi vaha iba klesa :D predtym som ho tiez brala cca rok s doplnkami aminokyselinami a inymi a to nerobilo nic, ani som nepribrala. Podla mna za priberanie Bcko nemoze, skor to ak sa clovek viac napapa popri nom ;)

simca06022011
4. nov 2016

Dokonca aj endokrynolog mi povedal zjednodusene, ze sa my obezne casto na stitnu zlazu vyhovarame, ale vela krat to tak ani nie je... pri takej rozlohe tela ta stitna zlaza nema sancu stihat :D ze maloktora ma naozaj problem so stitnou a nasledne priberie... skor je to naopak, najskor priberu a potom vznikne problem s hormonmi.

sardinka336
4. nov 2016

@simca06022011 Bečko a celkovo vraj tie chemicke vitaminy mozu podporovat chut do jedla. Moj muz tiez teraz vymyšlal s ,,dietou,, cely den len ,,zdrave,, šalat s kuracinou a tak a doma zbodol kusok slaniny, chleba..proste ,,dožral,, sa doma...všetko čo schudol pribral naspäť. A presne...tučny človek si vela aj neprizna...na TLC chodil svojho času taky program sa to volalo ze ,,Skytý jedlíci,, a tam si zvyčajne to bol obezny pár zavolal tu moderatorku aby im pomohla zistit prečo su tučný. S nou si spisali taky zoznam, ze kolko si ktory myslí, ze cez den zje asi jedla...na papier samozrejme napisali ooovela menej ako potom skutočne jedli lebo to si ani neuvedomili kolko toho skutočne jedia. Cez den mali v dome namontovane kamery, ktore ich sledovali ako sa cely den stravuju a aj v praci mali na seba nasadeneho špiona ktorý sledoval či niečo jedia alebo nie, a potom na konci im ukazali preplneny stol čo pojedli za tie 3 dni a oni ani sami tomu nemohli uverit ze tolko ,,spásli,, ze vobec im to tak neprišlo.

simca06022011
4. nov 2016

@sardinka336 Bcko podporuje chut do jedla, ale je otazne ci ked viem ze som mala ranajky obed... potrebujem este pomedzi to nieco jest, to je zase aj v hlave :D Ja som od malicka s Bckom, otec ma tym napchaval, nakolko som bola vychrtla, sama kost a koza :D presne kvoli tomu a musim povedat ze vtedy to aj tak nezabralo :DDDD m ozno sa to niekde cely cas zbieralo a ked som odisla z domu som to dojedla :DDDD Ja napr. priberam preukazatelne z vecerneho jedenia, uz za mlada ked som pracovala a nebol cas na ranajky/obed.. jedla som len vecer kolko krat o 19tej a somariny kadejake to sa na mna hned nalepilo. No ale kazdy nech je svoj sudca a nech si to pozrie, ja som tomu tiez neverila, kym som sa tomu kriticky nezacala venovat, nakolko mi to uz islo na nervy.. ze som hladna, nejem, pobehujem cely den a aj tak neschudnem.

sardinka336
4. nov 2016

@simca06022011 to Bečko asi kazdy musi vyskušať sam na sebe ze ako to funguje a ja to iste....rano mozem zjest kludne aj mastnu šišku a chudnem...lebo ju doobeda ,,spalim,, ale ak tie šišky budem jest večer tak budem priberat.

redhairgirl
4. nov 2016

Dnes v Dámskom klube - Aký vplyv má na otehotnenie obezita, metabolický syndróm a nadváha?
Tak kto má čas, pozrite.

hildicapupu
8. nov 2016

@simca06022011 ano ano ved ja som to aj vyssie pisala ze je to najma o tom zvysenom apetite 🙂 treba sa strazit aj ked mi je jasne ze to nie je vzdy lahke 😀

zuzada29
8. nov 2016

ja som mala vahu 108 kg ked som otehotnela. pribrala som nastastie len 8 kg do konca a vsetko zislo porodom hned dolu. horsie to bolo potom pocas kojenia, kde som bola stale hladna a tak som viac jedla a pribrala par kil, ktore doteraz neviem dat dole. ☹ Drzim ti palce, hlavne klud, nestresuj, lebo to nie je dobre pre babatko a ani pre tebe, lebo pri strese sa este viac pribera niekomu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre