Tehotenstvo ženy s nadváhou. Ako veľa nepribrať?

11. apr 2023

Mam takyto problem...som na zaciatku tehotenstva a nemam uplne postavu modelky. Urcite nie som obezna, ale mam nadvahu nejakych 8-10kg.
Vsade citam ze tehulky s nadvahou by mali v tehotenstve pribrat menej. A teda - chcem sa spytat tych, z vas ktorych sa to tykalo. Ako ste dosiahli ze ste pocas tehu nepribrali vela? Davali ste velky pozor na stravu ci to islo nejako samo?
Momentalne sa snazim zdravsie stravovat, chodievam vela peso, sem-tam trosku cvicim. Pri prvom tehu som pribrala 17kg (ale zacinala som na trosku nizsej vahe) no takyto prirastok by som uz urcite nechcela...Idealne by som sa nechcela dostat nad 10kg...len ci sa to podari

deti95060810
11. apr 2023

známa troška silnejšej postavy pribrala 1 kg...
vraj gyn. s tým nemal žiaden problém...

reanda
11. apr 2023

v tehotenstve priberies, kolko je potrebne.. to, ze ak mas vyssiu vahu uz pred tehu, priberies menej, je dane tym, ze proste uz tolko pribrat nepotrebujes 😀.. ale to si riadi samo telo, to nie je na tebe, aby si drzala nejake diety, alebo co - to je v tehu hlupost.. ja som zacinala obe tehotenstva s vyssou vahou a s porodom potom odislo vsetko, co som pocas tehu pribrala.. oba razy to bolo okolo desat kil

domkakvet
11. apr 2023

Chudnut mozes potom, dolezite je aby dieta bolo zdrave, prezierat sa zasa nemusis, ale ani cvicit zasa nie.

terry658
11. apr 2023

Hlavne nepozeraj na tie kilá ako na nejakého strašiaka. Stačí sa snažiť rozumne stravovať, veľa ovocia a zeleniny, čo najmenej mastné a sladké. Dodržiavať dostatočný príjem bielkovín. Na chudnutie bude času dosť, hlavne aby bábo bolo v poriadku.
Niekedy sa môžeš snažiť ako chceš ale hormóny si spravia svoje.
Určite sa nefixuj na nejakú váhu, že 10 kg a dosť aby si z toho nemala depky. Prosto rob čo je v tvojich silách a ostatné už nechaj na prírodu.

adamko2000
11. apr 2023

Na nadváhu kašli ...je to robené podľa tabuliek koľko máš mať na svoju výšku vek atď...a tehotenstvo sa tam neráta.Ja napr.cvičím ,som dosť vysoký a vyzerám celkom slušne a podľa "normy "mám nadváhu..
Tebe by zrejme tiež vyšla nadváha ale to aj je potrebné keďže tvoje telo živí dve telá 😀takže nič si z toho nerob, keď už tak po tehotenstve

anavixy
12. apr 2023

Hlavne nechod hned na PN ak nemusis 🙂 ja som pracovala az do materskej a schudla 10kg (ale teda mala som z coho, nechybali…)😄🙈 ale presne ako uz pisu, netrap sa kilami, jedz zdravo, hyb sa, zi normalne (pokial sa to samozrejme da!) a co pride, to skor ci neskor odide. Ine je, ked zena papa za dvoch a nepohne sa lebo co ak prechadzka uskodi babatku.. to uz potom nie su len “tehotenske” kila. Dolezite je aby vam obom nechybali ziadne vitaminy, nie kolko kil budes mat pred porodom 🤗

nevenka
12. apr 2023

Ja mam 152 cm, zacinala som na vahe 60 kg, jedla som naozaj vsetko a vecer som vyjedala tycinky, keksy s muzom 🙃😅. Aj kolu, vineu, radlery nealko...ku koncu som mala vysoky tlak, ale opuchy som nemala, tak asi mi telo az tak nezadrzovalo vodu. Musela som stale nieco zobkat, lebo najprv mi bolo zle nalacno, a potom kvoli paleniu zahy, len zajest to mi pomohlo, nechapem...🙃. No a rodila som v 38 tt. s vahou 73 kg. Teraz ma mala 3 mesiace a mam 65 kg. Idealne by bolo dat dolu 15 kg, no ale...stale vyjedam pri kojeni 😬🙄. Neviem sa zatial prestavit na to...
No takto podobne som to mala aj pri tretom dietati a ostala som na tej vahe cca 60 kg. Ale po prvom dietati som do 9 mesiacov svhudla na svoju dievcensku vahu, idealnu, 50 kg som mala, potom som otehotnela druhy raz a tam som pribrala 25 kg a schudla uz len na tych 60...Tento mesiac budem mat 40 rokov. To pre predstavu,...
Takze nemusi to byt zakonite, ze skoncis ako 100 kilova. Niekto si dava pozor na stravu a ak sa zavodnuje, tak ta vaha ide hore tak ci tak.
Ale odporucam menej "zrat" s prepacenim, ako som ja "zrala". Ak sa Ti da, tak radsej zdravsie, nie ako ja...😬

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre