Ovčie kiahne a tehotenstvo

laurapausini
4. jún 2012

Ahojte, som v 5. tt a manžel dostal od našej dcérky strašne silné kiahne. Po konzultácii s dr. som sa na pár dní presťahovala k rodičom (manžel kiahne a ja momentálne oslabená imunita- prekonávam chrípku) a pri najbližšej návšteve dr. mi má urobiť nejaké vyšetrenia, či je bábo ok. Má niektorá z vás skúsenosť s niečim podobným? ☹

duracelko
20. feb 2013

@kika1981 neboj tebe sa to nestane čo mne... ja mám v živote dosť smolu a toto je len toho dôkazom 😝

kika1981
20. feb 2013

@duracelko do budúcna viac šťastia !!! A hl. opt.postoj k veciam ok ? 😉

gabrielapatrik
21. feb 2013

@kika1981 Ja stále necítim pohyby, a som s toho troška nervózna, pri prvom synovi som už cítila :(...
No je to pre mňa ťažšie a ťažšie nestretávať sa s ním, a cítim už podľa hlasu, že už aj pre neho. Stále sa pýta, kedy sa už budem môcť vrátiť domov... Keď to bude, tak ho chytím a nepusítm 🙂, strašne mi chýba... Tento pocit skľúčenia a bezmocnosti ma ničí....

kika1981
21. feb 2013

@gabrielapatrik hore hlavu, skús sa s niečim zamestnať upeč mu dobroty 🙂 to vždy poteší ... to si ešte stále v pohode, ved niekto cíti pohyby až v 18-20 tt, hovorí sa že ako druhorodička možno aj skor, ale nie je to vždy pravidlom, aj ja som si myslela že to príde neskor, lebo ta "slaninka" 🙂 je predsa hrubšia než v cca 20 rokoch bola, ale určite aj to bude , nič sa neboj, inak pravda, cítim sa od vtedy ovela lepšie, a tak celkovo do všetkého mám vačšiu chuť ... tak ma to rozveselilo 🙂 uvidíš aj ty sa dočkáš, o to bude vačšia radosť !!!

gabrielapatrik
21. feb 2013

@kika1981 No veď toto, vážim o skoro 20kg viac ako pri prvom, tak som to pripisovala tomu, ael už by som chcel acítiť :(... Mám strach, či je všetko v poriadku...

kika1981
21. feb 2013

@gabrielapatrik jasné, že všetko je v poriadku, inak to ani nemože byť !!! Je to vylúčené, aj si si odpovedala na otázku ... bude to támi kilečkami 🙂 ja som mala len o 2 kg viac, ale predsa ... presne na brušku, a s prvým synom som pribrala prvé kilo až v 5.mesiaci a teraz som v 18 a už mám hore +6 kg .... nechápem 🙂 hi

mikela22
22. feb 2013

Ahojte kocky, u nas boli ovcie kiahne osudne. Mamina prekonala ovcie kiahne, ked cakala mojho brata. Narodil sa sice zdravy, ale iste odchylky tam predsa boli, po dovrseni troch rokov zacal upadat, a skoncil nehybny, paralyza celeho tela a neskor zomrel. Zaver pomaly sa siriace zapalove ochorenie mozgu, lekarmi pripustene, ze moze ist o dosledok prekonania kiahni v tehotenstve. Nechcem nikoho strasit, ale ostrazitost je namieste. Radsej vydrzat par dni, tyzdnov bez rodiny, ako potom zbytok zivota plakat. Prajem vam, aby ste to nikdy nemuseli zazit a hlavne zdrave deturence 🙂))))))

mishelin
9. júl 2013

som v 30tt a mam kiahne ☹ ☹ hoci v zazanme mam uvedene ze v 95 som ich mala...vraj sm msuela mat slabe ☹
vsade citam ze najhorsie to je prve tri mesiace potom okolo 20tt a pred porodom ale aj tak ma to nejak neukludnilo ☹

haluskazuzana
14. sep 2013

ahojte, som v 18 tyzdni tehotenstva. ako dieta som prekonala ovcie kiahne. priatelova neter ma ovcie kiahne, mozem nejako ohrozit svoje dieta ak pridem s nou do kontaktu. nedavno som mala bola prechladena. bojim sa aby to neohrozilo moje prve dieta. priatel mi povedal ze sa nemam coho obavat ked som uz kiahne ako dieta mala. poradite mi? dakujem za kazdu odpoved.

marthuska
2. nov 2013

@haluskazuzana ked si mala kiahne, je to urcite ok
Akurat ma moja mala kiahne s vysokymi teplotami. Tesim sa, ked budeme mat po tom 😎

itucha
27. nov 2013

Dobrý deň, ja sa chem poradiť, som v 5 týźdni tehotenstva a učím v materskej škole, včera prišiel do školy otecko, že jeho syn má kiahne.Ja som kiahne prekonala ako malá ale aj tak som odišla na dovolenku. Mám sa da´t vypísať od mojej obvodnej na PN? Predpokladám, že aj ostatné deti teraz budú ma´t kiahne

zasha
6. dec 2013

@itucha vypis sa radsej, moja mama pracuje v ms cely zivot, skor ako mala mna bola tehotna a dostala od dietata v skolke rubeolu a potratila v 6mesiaci .... ☹

dudka77
14. mar 2014

Ahojte, no ja som v 28 tt a dostala som kiahne. Ako mala som ich už mala. Bola som na kožnom tam mi povedala, že to je alergia na citrusy, nejak sa mi to nezdalo tak dnes som bola zas a potvrdila mi kiahne. Dala mi nepresnú na každé 4 hodiny a nejakú borovu mast. Tiež mám veľké obavy a aj z tých liekov, dúfam, že všetko dopadne dobre a baby bude ok.

tinika
12. apr 2014

@mishelin ja som v 17tt a mala som slabe v detstve a vyzera ze syn dostal :((( čo mam robit?

lulu369
12. apr 2014

Ahojte, moja dcérka dostala kiahne keď som bola tehotná so synčekom (bola som v 7 mesiaci)...Bála som asi aby sa niečo nestalo bábu v brušku, aj keď som ako dieťa kiahne mala ☹ No našťastie všetko dobre dopadlo, ja som kiahne už druhýkrát nedostala, synček sa narodil zdravý a dcérka po 2 týždňoch mala po kiahniach 🙂

mishelin
12. apr 2014

Neurobis nic ☹ jedine nestykat sa a to je zrejme nemozne.umna to dopadlo OK,ale viemze mi lekari v tedy vraveli ze tento 17tt je nebezpecny 😖 ,ja som v čase schytania mala oslabenu imunitu,možno ich nedostanes.ja som se vysypala 2 tyzdne potom Ako sa im objavili prve kiahne

aicha15
11. jún 2014

Ja som skoro v 21. Tt. Pracujem v detskom kolektive kde da vyskytli kiahne. Ja som ich prekonala ale mam priznaky. Od vcera mam teplotu a dnes som objavila este aj vyrazky na chrbte. O mna nejde ale o babo sa velmi bojim :(( mysl ze urcite ide o kiahne. Moze to babo poskodit? :( prosim poradte

mapa
11. jún 2014

@aicha15 neboj sa, kiahne som prekonala v 22. tyzdni. dcerka sa narodila a je zdrava 🙂 . vyvoj organov je uz ukonceny, najnebezpecnejsie su v 1. trimestri a tesne pred porodom.

aicha15
12. jún 2014

@mapa dakujem za upokojenie 🙂 aj tak cakam kym to potvrdi dnes lekarka ale som si 99% ista ze su to kiahne

aicha15
12. jún 2014

este mam ist zajtra po vysledky z krvi lebo ani infekčná doktorka si nebola na 100% istá

babo78
17. jún 2014

Ahojte viete mi poradit,som po umelom oplodneni,segrina mala ma kiahne,segra uz mala,mamina neviem a ja nie. Moze byt prenasacka mamina ked ich napr. Uz mala? Mam ist k nej ale nechcem to pokaziť tym ze by som ich dostala.

bobaska666
17. jún 2014

Ahojte , ja Mam tiez strašnu dilemu , dnes som sa dozvedela , ze v skolke su rozšírené kiahne , syn este kiahne nemal , ja uz ano v detstve , lenže nakoľko som v 33 tt aby sa to potom neprenieslo na malickeho v brusku alebo ked prídeme z porodnice domov :(

aicha15
19. jún 2014

ja som nakoniec bola v nemocnici 6 dni, ale chvalabohu uz som doma

kika2111
19. jún 2014

@bobaska666 Ahoj,nemaj stres,babatko v brusku sa nenakazi ,pretoe ho chranis ty,kedze si ich uz prekonala.
Kiahne prepuknu do 21dni od nakazenia,cize kym prides z porodnice,bude uz aj syncek fit🙂

bobaska666
19. jún 2014

Kika ďakujem za odpoved , lenže dnes som prelustrovala svoj záznam od narodenia a tam o prekonani kiahni nie je nic , takze sa veľmi bojim :(

slaurinka
25. jún 2014

Ahojte baby... som v 35tt, čakáme dvojičky a dcérka dnes dostala kiahne... sama neviem či som kiahne mala ale tak sa mi marí že áno, zajtra chcem volať obvodnej možno ma kus ukludní... no ale čo v prípade ak som kiahne nemala môžu v takom vysokom štádiu tehotenstva kiahne ublížiť bábätkám??

miri.b
16. jan 2015

V 17. tyzdni som prekonala kiahne (teploty 39"C a riadny vysev), teraz som po porode a babtko je zdrave. Ja som ich chytila od starsich deti, ale kedze vsetci v rodine ma presvedcili, ze som ich mala nebala som sa a o dva tyzdne prisiel vysev. Neviem, ci som ich prekonala, lebo v zdravotnej karte o tom ziadny zaznam nemam alebo som amla len oslabenu imunitu. Nik vsak uz nic neriesil, lebo v podstate nie je co, ked sa uz objavia a ja som bola za kritickym obdobim. Vsetkym, co sa stane to co nam zelam tolko stastia ako sme mali my. 😉

katy633
21. apr 2015

baby ktore ste kiahne prekonali v tehotenstve a @severankasr
@duracelko a ko to u vás prebiehalo. ja som v 33tt , su tri dni čo mám kiahne a stale sa mi obiavuju nove a nove, rozliezlo sa mi to všade, dokonca aj do ust, mam strach aby sa mi tehotenstvo týmto nezkomplikovalo, svrbi to strašne, občas si od nervou aj niejaku vyražku prasknem sama, určite sa to nemá ale je to strašne, beriem antivirotika-herpesin, neviete mi niečo poradit, s čim sa natierat? na infekčnm mi povedali že nenatierat a sprchovat že sa možem ale len zlahučka osušit-netriet

katy633
21. apr 2015

a ešte prosim vás ako dlho trva kým sa kiahne vyhadžu a kedy už nesvrbia?

severankasr
21. apr 2015

@katy633 ahoj ja som mala 400 vysevov- manzel ma to statocne vsetko spocital, ja som mala na to taky puder od koznej, ziadne ine lieky, pokial si pamatam este tak mi to vyhadzovalo niekolko dni a cca tri tyzdne som nesmela medzi ludi- bola som zavreta a spolocnost mi robil psik 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre