Piata choroba a tehotenstvo

slexa
28. máj 2015

Ahoj maminy...máte alebo mali ste niektorá skúsenosti s tým, že mám dcéru 4,5 ročná, má piatu chorobu, vyrážky na ručičkách, ramenáchz bez hocijakých iných príznakov (bez horúčky) a ja som v 14 týždni tehotenstva...volala som so svojou gynekologičkou, vravela, že by to nemalo byť pre mňa riziko...ale ja krava furt musím šmírovať na nete a tam píšu iné bludy, že je to nebezpečné pre plod a podobne...ak by ste mali s tým hociktorá nejaké skúsenosti alebo vaši známi, prosím dajte mi vedieť, ďakovala 🙂

karmelka77
10. máj 2016

@urma u nas to vyzera takto , je to ono? co myslis?..

urma
11. máj 2016

@karmelka77 hm, no vyyera to tak, akurat ma matie, ze ma to aj na nose?? Lebo teda to by udajne mal mat tak od korenu nosa. A islo vam to v takom poradi, ze najprv lica, potom ruky a stehna? Na bruchu nic, alebo len malicko?

karmelka77
11. máj 2016

@urma na nose nemal, ale vrchy usi mal my sme najprv mysleli ze je opaleny tak, a ano najprv tvar 4 dni a potom ruky a nohy, kazdy den inde okrem brucha a chrbata tam to nebolo

urma
11. máj 2016

@karmelka77 tak to budete mat podla mna isto piatu 😝 . Nam sa napr. aj stratilo a znovu objavovalo, ked sa rozhorucil, po vani atd. Vcera sa isiel kupat s vyhadzanymi ramenami a po chvilke doslova pred ocami mu nabehli cervene bodky aj na predlaktiach. Neskor zas zmizli....No co, nevadi 😅 , uz budu mat po tom a nemali by viac dostat.

zuzkagu
12. máj 2016

@karmelka77 ano je to ono

karmelka77
12. máj 2016

@urma
@zuzkagu ano dakujem dnes mal vsetky vysledky negativne takze podla priebehu to musela byt 5ta..veru aspon to ma za sebou a ani sme nevedeli ako🙂

n161109
13. máj 2016

@zuzkagu pekny den Zuzka prosim pisala som Vam internu postu 🙂 mam strach som tehotna a mala ma 5 piatu chorobu ... nervozita sa da u mna krajat ☹dakujem za pomoc

zuzkagu
13. máj 2016

@n161109 ja osm aj odpovedala, pokial vieš že si ju už prekonala tak sa báť nemusíš, ak nevieš tak je to už jedno, mne aspom tak doktor povedal, potom ta budu sledovať na infekčnom

n161109
13. máj 2016

@zuzkagu dakujem moc za odpoved , no to ci som ju mala neviem lebo si to nepameta ani mamina ... a ty si ju dostala? dakujem moc za odpoved

urma
14. máj 2016

@n161109 nasi chalani maju obaja Piatu a svagrina je tehula, tak tiez mam z toho nedobry pocit. Bola na krv, uvidime, co vysledky...

zuzkagu
14. máj 2016

@n161109 ja nie nedostala zrejme som nu uz mala. Nedostala som ju ani teraz od syna

jeinabe
17. máj 2016

@n161109 ahoj.....moj syn dostal minuly tyzden piatu chorobu a ja som v 33 tyzdni a mam ju tiez....velmi sa bojim.....pediatricka mi vravela, ze sa nemysim bat, ze uz som vo vysokom stadiu tehotenstva.....gynekolog mi vravel, ze nic s tym nespravime, mam brat vitaminy.....najprv som mala taky jemny vysev na bruchu, rukach a nohach.....vcera vecer mi horela tvar a teraz tiez......ty ako?

evina313
26. máj 2016

my ju mame teraz, bolisme si to dat aj odobrit ulekarky, vraj ma denne 2 - 3 deti s týmto. volalasom dnes aj učitelke, tak že polovica triedy ma 5. chorobu. moj syn ma teda výsyp dost výrazný, hoci tvaricku ma už OK.Dnes je to 4. den čo sa to prejavilo na kozi. len dufam, že ju nedostanu ostatní, dospelí členovia rodiny 🙂

katka1981
26. máj 2016

Baby odkial ste, ze je toho tolko? Normalne sa bojim.

urma
27. máj 2016

Ja som pocula od znamej z TT, ze mali polovicu deti v skolke pre 5. ch. este v januari, my sme okres HC. Tiez to mali nase decka v skolke a dost dlho sa to tahalo-taha, lebo je tam aj ta inkubacna doba dlha, takze kym sa vystriedaju 😝 Uz som myslela, ze sme za vodou a potom to dostal paradoxne ako prvy nie skolkar, ale mladsi brat /chodieva tam na otocku/
Ten vysyp sa nam drzal fest dlho, min. 3 tyzdne. Postupne po rukach sa plazilo od ramien po zapastia.

evina313
27. máj 2016

@katka1981 ja som Stupava, ale malý chodi do školy v BA Lamač

katka1981
27. máj 2016

@evina313, BA ma zaujima hlavne Raca 🙂

lucuska22
29. máj 2016

Baby som tehotna a moja dcera dostala piatu chorobu.. Mate s tym skusenosti pocas tehotenstva? BOlo s babom vsetko v poriadku

kikus48
29. máj 2016

@lucuska22 zalezi v ktorom si trimestri. V druhom moze parvovirus potlacit krvotvorbu babetka. Nechcem ta tym vystrasit. Ale radsej to skonzultuj s gynekologom.

lucuska22
29. máj 2016

@kikus48 som 19 tt

kikus48
29. máj 2016

@lucuska22 treba sa od dietata izolovat a zajtra zavolat gynekologovi.
Parvoviroza moze byt v tomto stadiu nebezpecna pre babetko. Naozaj ta nechcem strasit, ale radsej urobit preventivne opatrenia ako potom lutovat. Nemusis sa vobec nakazit ked mas protilatky, takze gyndos ti vezme serologie. Urcite mu zavolaj.

lucuska22
29. máj 2016

@kikus48 jasne rano mu volam

kikus48
29. máj 2016

@lucuska22 super, napis co povedal, a dnes radsej od dcerky dalej.

urma
29. máj 2016

@kikus48 ..akurat ze ked je uz dietatko vyhadzane, nie je infekcne, alebo ovela menej, ako predtym, tak daka izolacia je uz zrejme aj tak zbytocna.

kikus48
29. máj 2016

@urma nie som infektolog takze neviem dokedy je infekcna. Len viem ze moze sposobit utlm krvotvorby plodu, ktory moze viest az k umrtiu babetka. Takze u mamicky treba vysetrit serologie na parvovirus a spytat sa odbornika co a ako.

lucuska22
29. máj 2016

@urma
@kikus48 baby vyzera to takto? Take drobne a drsne? Ma to na chrbatilu,brusku a na hrudi

evina313
29. máj 2016

no neviem, u nas to zacalo soplikmi...potom uško...potom
dni VRELE a ČERVENE líca ., ale tak ako po spalení slnkom a potom to preslo na telo. ale tam už bol výsyp, nie červene obrovske flaky ako predtým na lícach

evina313
29. máj 2016

tie lica mal vrele 3 - 4 dni

lucuska22
29. máj 2016

@evina313 no nelka na lickach nemala nic ,ani jej nic nebolo

evina313
29. máj 2016

@lucuska22 tak neviem, podla mna je typicke re tuto chorobu že začina cervenými licami...ale fakt červenými, ako ked ma dieta teplotu, alebo je spalene od slnka...ale je možne, že príznaky nemusia byt rovnake u vsetkých

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre