Plod sa nevyvíja ako má. Čo bude dalej?

amouramour
20. jún 2011

Dnes som bola u lekara a nadsene som cakala ako mi bude hovorit o bijucom srdiecku a tak...len lekar mi povedal, ze tehotna som len nepocuje ziadnu odozvu a ze plod je mensi ako by mal byt...povedal, ze su dve moznosti, bud ovu nastala neskor alebo ide o zamlknuty potrat:(...tak mam prist na ultrazvuk znova v sobotu a pre istotu nalacno a aj s vecami, lebo ak nebude ziadny progres tak je to jasne:(povedal, ze je to 50:50...no fakt neviem ako vydrzim do soboty":( ...podla tabuliek by som mala byt v 8 tyzdni ale hovoril, ze plot ma tak 6 tyzdnov...stalo sa vam nieco podobne a dopadlo to pozitivne?

anjelicek26
20. jún 2011

Aj ked sa spytas 10x odpoved bude stale taka ista, je to 50/50 ako ti povedal lekar. Je to len na embryjku, ci zabojuje. Drzim palce. Ale tu ti nikto nic ine nepovie, jedine, ze by vykladal karty alebo mal kristalovu gulu. Verim ti, ze sa bojis a to cakanie je hrozne. Ale nic ine ti nezostane.

lumimi
20. jún 2011

a vzal ti teraz aspon krv na hcg? aby mal s čím potom zrovnat hodnotu? ovulácia môže prebehnut rozne, takže by som rozhodne zatial hlavu nevešala.

amouramour
autor
20. jún 2011

@lumimi nevzal mi on to ponal tak, ze bud o styri dni bude nieco alebo nic...a ja nemavam pravidelnu menstruaciu, podla tabuliek by som mala byt v 8mom a realne to vyzera na 6+1tt...povedal mi nech si v sobotu prinesiem aj veci pre istotu...mne sa to zda take prirychle rozhodnutie...ved sa stane, ze v 7mom tyzdni sa aj nevidi srdiecko...

amouramour
autor
20. jún 2011

@anjelicek26 ja som len chcela vediet ci niekto prezil nieco podobne,viem, ze mi nik nemoze nieco slubit...len ak je to ozaj pol na pol myslim, ze by lekar mohol volit retoriku aj troska inak...

bosoriak
20. jún 2011

@amouramour Mne bolo v 6+1 vidiet akciu a v 7+5 uz nie (po spineni a krvacani) plod bol podla velkosti 5+3, kontrolovali to asi patnastkrat. Je pravda, ze v 8 tt uz by nejaka akcia mala byt vidiet, pokial naozaj nejde o posunutu ovulaciu. Ja by som ale doverovala lekarom, vacsinou vedia, co robia a rozhodne si nemyslim, ze by nejaky lekar odporucil kyretaz len tak.
Drzim palce.

amouramour
autor
20. jún 2011

@bosoriak to chapem, len nemal to dat do roviny 50:50, podla mna ak to je naozaj pol na pol by sa to malo opatrnejsie davkovat tehulkam, radsje volit slova ako o 4 dni zhodnotime...pretoze je jasne ze budu v enormnom strese a mozno v dosledku toho nakoniec potratia...a ja praveze nemam bolesti, spinenia a tak...a ta ovulacia moze byt posunuta, bezne mi emskava menstruacia ak neberiem HAK 3´-8 dni a ovu skutocne netusim kedy mam...a prave v maji som podla symptomov mala pocit, ze je 21ho...

lucia20
20. jún 2011

ja som sa bezne s tymto stretavala pri vsetkych tehu. pri prvom som stresovala. ale uz pri tretom som to moc neriesila. pretoze podla tych ich tabuliek nemusi ist kazdy. hlavne stredna mi od cca 2 tyzdne zaostavala a napriek tomu sa narodila najvacsi zo vsetkych. tretiu nemozem ratat, elbo nebola bezne dieta, takze tam sme boli uuuuuuuuuuuuuuuuplne mimo tabuliek. a napriek tomu je teraz tatianka zdrave a buclate dietatko. a hlavne trebalo by presne vediet, kedy si otehotnela, lebo ja som pri prvej nevedela menzes, ale vedela som kedy som otehotnela, takze keby to islo podla menzes, tak aj ta je mimotabulkova. silno budem drzat palce, aby to dopadlo dobre. treba silno verit. niekedy to velmi pomaha. deticky su neskutocni bojovnici. aj taketo mini

lucia20
20. jún 2011

a co sa tyka jeho vyjadrenia, lekari su bezcitni. mne v 16.tt povedali, ze sa nemam pytat a ze mam ist na UPT. takze uz neratam s tym, ze dokazu byt ohladupni.

amouramour
autor
20. jún 2011

@lucia20 dakujem za povzbudenie lucka a blahozealm k trom detickam🙂

lucia20
20. jún 2011

@amouramour naozaj treba len verit. ver mi, ze ak by sme neverili, tak posledne tehu a cas po porode asi neprezijeme.... ani neviem odkial som tu vieru cerpala,a le priznavam, ze ratala som aj s tym najhorsim..... a nepustilo ma to az do maja, kedy mi po dlhych 9-tich mesiacoch povedali, ze malinka je zdrava. ale ta pliaga sa stale moze vratit, tkaze cervicek tam je. treba byt pripraveny na vsetko, ale verit. moooooc drzim palce.

abbey1
20. jún 2011

@amouramour Mne nevideli embrio vôbec v Ba odborníci asi v 8tt,a to mi tehu potvrdil pred tým môj gynekológ.Keď som sa pýtala,či si mám urobiť nanovo tes,todpoveď odborníka bola."Čo budete zasa ocikávať nejaký papier,asi je uhniezdené príliš hlboko v maternici,prídite o 3tt znova."Našťastie malaá je už úžasná 11ročná slečna.Viem,čo si prežívaš.tak držíme pästičky,nech drobček krásne rastie a srdiečko tlkoce. 😉

amouramour
autor
20. jún 2011

@lucia20 lucka a to bol konkretne aky problem? a mas moj velky obdiv...

heln
20. jún 2011

@amouramour ahoj, toto prežilo viac žien, než si dokážeš predstaviť......
ja keď som toto zažila, bola som na urgente a nikto mi nič nevysvetlil, doktor iba povedal, že je to malé, nemá akciu a zapísal do papiera a poslal ma za svojou gynekologičkou, za ktorou som šla na druhý deň, pretože som nekrvácala (iba veľmi slabo)..... čo to bolo som si našla na internete......
možno Ti to mal povedať šetrnejšie, ale asi Ti nechcel dávať zbytočné nádeje, nie každý doktor je ako Dr. Wilson zo seriálu Dr. House...........
takže možno naozaj ide iba o posunutú ovulku a v tom prípade by to bolo v poriadku a zbytočná panika,
ale v prípade, že ide o zamlknutý potrat (čo mi je ľúto). to vôbec nie je skoro. Môže ísť o mimomaternicové tehotenstvo a keď sa hospitalizácia dlho odkladá môže dôjsť k infekcii.
myslím, že je veľa žien, čo by mohli rozprávať o jednej či druhej možnosti......
ja som tiež nekrvácala ani nemala bolesti, len pár kvapiek čerstvej krvi a tak som šla na urgent, a krvácať som začala poriadne až o dva dni a vykrvácala som doma..... a môžem povedať, že som mala šťastie, lebo som mohla vykrvácať úplne.....
držím palce nech to dopadne dobre a nech je v sobotu vidieť srdiečko.

lucia20
20. jún 2011

@amouramour nam v 16.tt povedali, ze nieco nie je ok. to co sa dialo najblizsich 8 tyzdnov ti ani opisovat nebudem, ale v skratke, moja mala tatianka sa narodila s dvojkilovym nadorom a ako 2-dnovu ju operovali a odvtedy je sledovana a kontrolovana na onkologii....

amouramour
autor
20. jún 2011

@abbey1 dakujem a aj ja uz po prvom soku ked som videla vsetko cierne myslim pozitivnejsie🙂

abbey1
20. jún 2011

@amouramour Budem čakať v sobotu,ako sa nám pochváliš pozitívnou správičkou.každá žena si zaslúži mať drobčeka a tešiť sa z neho od prvého dňa v brušku. 😉

amouramour
autor
20. jún 2011

@lucia20 malicka aj maminka je statocna, drzim vam prsty🙂

lucia20
20. jún 2011

@amouramour ja nie, ja som len drzala a cerpala silu z malinkej, lebo ta jej ma od pocatia neurekom. bojuje jak drak. takze ja som sa len viezla a cakala ako to dopadne, leob som nedokazala zabit moje dietatko, tak ako mi radili lekari. a dnes ked pozries najej foto ani ta nenapadne, cim vsetkym presla. v sobotu daj vediet. budeme cakat.

gabika7706
20. jún 2011

@amouramour ja som zacala v 6 tt krvacat, sice len slabo, ale predsa, takze som sla do nemocnice, "pre istotu", tam mi Dr na zaklade ultrazvuku velmi "ohladuplne" oznamil, ze tam nic nie je a treba to vycistit. Takze ma pripravili na zakrok, interne vysetr, atb preventivne proti zapalu...no nejako som sa s tym nevedela zmierit, bola som v takom soku, ze som ani lezat nevedela, tak som sedela pri sestricke v noci a ona ma tak nakopla, ze este mozno na ten zakrok nemusim, je to len 6 tt, co ked, ze uz tam mali take pripady...Rano som plna sily odmietla, ze chcem este pockat, kedze krvacat som prestala este vecer...v nemocnici som stravila tazky tyzden, 3x ma pripravovali na zakrok, no bola som ta, co si nechce dat urobit zakrok 🤐 ale hcg stupalo a o tyzden uz srdiecko bilo...Zelam to aj Tebe, drzim na sobotu prsty.
Este, podla ms som mala byt v 8 tt, ale ja som vedela, ze mozem byt maximalne v 6tt, takze tie 2 tyzdne su take ...

bebebrumik
20. jún 2011

@gabika7706 nadherný "príbeh" - presne, my ženy mame schopnost intuície, treba sa len trochu viac započúvať do svojho vnutra, čo nam napovedá... 🙂

traktor
21. jún 2011

@bosoriak no po tom, co som prezila ja..tak ak by mi lekar povedal, ze kyretaz,.tak by som mu hned neverila a nezmierila by som sa s tym..ked som cakala patka, tiez to tak bolo..vraj koniec, treba cistit..pozrel ma aj iny lekar / v ten isty den /..aj cez brucho, potom zo spodu a akcia bola bola a dnes ma patko 8 rokov..a pritom bol ten prvy doktor uznavany..jeho meno si zapamätam do konca zivota..
@amouramour drz sa..bude to dobre..hlavne to netreba vzdavat 😉

bosoriak
21. jún 2011

@amouramour S tym samozrejme suhlasim, ze lekari len velmi malokrat vedia informaciu podat adekvatne k psychickemu stavu pacienta. A tiez je mi uplne jasne, ze nie su bohovia, tiez sa mylia. Len viem, co s clovekom spravi falosna nadej, ja som proste taka, ze sa radsej pripravim na najhorsie. Tebe samozrejme uprimne prajem, aby to bola len posunuta ovulacia a vsetko bolo ok.
Len si sa pytala na skusenosti. Akurat v mojom pripade to bolo jednoznacnejsie, kedze som uz raz mala na UZV akciu a po krvacani uz nie.

@traktor Ako som pisala vyssie, lekari nie su bohovia a ano, mylia sa. Bohuzial su si v svojich omyloch az arogantne isti. Len si stale radsej nepripustam moznost, ze nejaky lekar s cistym svedomim nariadi kyretaz a pritom si nie je 100% isty, ze naozaj ide o MA. Mna napriklad kontrolovali naozaj asi 15krat. Napriek tomu, ze uz aj mne bolo jasne, ze je koniec a az mi to bolo neprijemne.

lumimi
21. jún 2011

@amouramour podla rastu hcg by sa lepšie dalo zistit či sa plod vyvýja alebo nie, ale ak bude dietatko rást tak sa uvidí progres a bude sa to brat ako dobré znamenie aj ked este akcia nbebude príotmná.

traktor
21. jún 2011

@bosoriak ja som citila, ze to bude ok..ja som predtym potratila, tak som uz vedela co a ako..a zial su aj taky lekári..s tymto konkretnym som mala skusenost pri dievcatach..bol mily, vsetko bolo ok..tak som aj bola rada, ze som sa k nemu dostala..a nakoniec sa stal lekarom, na ktoreho nemôzem spominat dobre..a zvlast ked bol aj slovne hnusny,,ved uz mam deti tak co..skratka si myslim, ze ak sa zena citi dobre, vsetko je ok..neda nic zato, ak pocka, pripadne sa da este vysetrit inym lekarom ako hned po jednom vysetreni, ..ze nie je dobre..tak cistit..ale to je len môj nazor, po mojej skusenosti..

gabika7706
21. jún 2011

@traktor ja som tiez z toho Dr, kt. nariadil mne cistenie mala taky pocit, ze uz jedno dieta mam, nic sa nedeje...
A pikoska...ku koncu tehu som bola na rizikovom v nemocnici, na chvilu ma este pred porodom pustili domov, bolo treba urobit kontrolny usg a robil mi ho prave on... povedal "noo, chlap ako hora"...tak som mu splechla do oci, ze ma chcel cistit atd, ooo ale to urcite nebol on, az pozrel do chorobopisu a zmlkol...potom dodal, ze "podla zaznamu z usg sa javilo, ze tam nic nie je, hm to je zvlastne, no ale stava sa..."
Bolo mi a aj je mi z neho zle a ked vidim, ako ho tu niektore mamicky vyhlasuju za odbornika, navyse on ma pod sebou aj medikov, tak to uz co ich a ako nauci...a aby som to nemala take jednoduche na neho zabudnut, tak byva o 2 bloky dalej...

zuzanka.j
21. jún 2011

@amouramour mne sa stalo takmer presne to iste a skoncilo to zle... ☹

amouramour
autor
21. jún 2011

@traktor a aj sa vyplatilo ist k inej lekarke, dnes som u nej bola,lekarka bola nesmierne mila mala najnovsie pristroje a povedala, ze ona by sa vobec nestresovala, ze samozrejme nic slubit nemoze ale ze podla nej ide o vitalne tehotenstvo a ze nic nenaznacuje, ze by to bolo MA...povedala, ze podla nej ide o vcasnu graviditu, teda 5-6 tyzden...a objednala ma o dva mesiace na kontrolu...

traktor
23. jún 2011

@amouramour ver sebe aj dietatku..vsetko bude dobre..mamina 🙂 😉

michalka1912
7. mar 2014

PROSIM VAS MAM OTAZKU...pred tyzdnom som bola na ultrazvuku,,prvom..bolo vidiet placentu aj fazulku-plod..vcera som ale bola na ultrazvuku opat a vraj sa od posledneho ultrazvuku vobec nezvacsilo, doktor povedal ze bude musiet ist von ze nieco nie je v poriadku. my sme sa s manzelom aj s rodinou velmi tesili. vravel ze ked nepotratim tak este mam prist na ultrazvuk o tyzden ale ze nevidi to ruzovo. navyše stale spinim.. ale najprv mi povedal ze je to bezne ze sa roztahuje maternica alebo co a teraz zrazu hovori ze je to problem, prosim poradte mi ci mam sancu. to cakanie ma ubija. mala by som byt v 8tt...ale necitim sa este az na 8tt....neviem totiz kedy som otehotnela. poradte prosim co si myslite 😢

michalka1912
7. mar 2014

vcerajsi ultrazvuk...toto veru nevyzera na osmy tyzden.. a navyse mi test ukazal pozitivny vysledok 23. februara...tyzden pred tym bol negativny.. uplne zufala som.. ze este sa to podla mna ani nazacalo a uz ma posielaju na "vyškrab" :( foto je otocena ospravedlnujem sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre