Práca čašníčky a tehotenstvo

22. okt 2023

Ahojteeee chcela by som vedieť vas názor , pred týždňom som sa dozvedela že som tehotná z čoho sa nesmierne tešíme pretože sme sa pokúšali už 3 roky a konečne to vyšlo s pomocou lekárov. Pracujem ako čašníčka krátky dlhy týždeň 13 hodín. Behám od rana do večera bez prestávky neviem sa poriadne ani najesť. Myslite že je to bezpečne takto pracovať aspoň do 4-5 mesiaca? Dlhšie určite nie. Ale určite nechcem ohroziť babo, pracovali by ste alebo by ste išli PN ?

janinah
22. okt 2023

Podľa toho ako budeš vládať.

domkakvet
22. okt 2023

Zalezi aj ako sa citis a ci nemas zdravotne komplikacie, tiez uvidis ci to budes zvladat.

dzulli1980
22. okt 2023

Pokiaľ ste sa snažili 3 roky a podarilo sa len vďaka pomoci lekárov, predpokladám, že donosiť dieťa je pre Teba priorita ... išla by som na PN.

helen_167
22. okt 2023

Pnka

lenuska9999
22. okt 2023

Išla by som na PN, pre istotu. Ono nejde len o fyzickú aktivitu, ktorú vykonavas v práci keď si 13 hodín na nohách. Ale aj o stres a pri práci s ľuďmi je ho niekedy dosť 😄 a keď ste sa snažili 3 roky, tak by som pozerala na svoju psychicku pohodu. Napracujes sa v živote ešte veľa. Ale donosit bábätko je prirotia. Držím palce 🙂

len_nig
22. okt 2023

Ja osobne by som určite šla na PN, keď ste sa tak dlho snažili. Aj keď ťa tu isto zhejtuju nejaké baby, neriskovala by som absolútne. Držím palce a gratulujem ❤️

adeladulova
22. okt 2023

Ja som robila 15.5 hod kratky a dlhy tyzden tehotna az do 4 mesiaca. Potom som dokoncila 6ty mesiac na 8mickach. V pohode uplne. Ale mala som zdrave tehotenstvo, nevolnosti mierne, kolegovia mi pomahali, sef bol ustretovy k prehliadkam, poradniam atd.

oslo1
22. okt 2023

Som v UK, o pnke pocas tehotenstva mozes snivat.
Robila som do 2 tyzdnov pred narodenim syna, tiez sa nam roky nedarilo, syn je z 3 IVF. Pracujem ako sestricka. V tehotenstve som tahala aj nocne, Tu nie su vynimky, plus som tahala 12,5 hodinove sluzby. Nemusim hovorim, ze praca sestricky je o hubu. Takze za mna v pohode mozes robit. Tazke zvlacat nebudes. A ze sa nabehas, vsak tehotenstvo neni choroba.

anjelicek26
23. okt 2023

Normalne pracuj, ako budes zvladat, ked nebudes tak PN, ale neplanovala by som to, ze odvtedy a odvtedy, bohuzial PN znamena znacne obmedzenia v osobnom zivote, vychadzky len od-do, ziadna spontanna dovolenka, navsteva rodicov, rodinna oslava ci vianoce u starkych... sediet doma a ist von 2x2h cele tehotenstvo je na palicu, tak to myslim...

Babatko samozrejme prvorade, ale sama uvidis, ako to pojde... ale cele tehu na PN ta porazi...mne to aj rychlejsie ubieha v praci, doma by mi hrabalo... ale tak ja mam iny typ prace, proste pocuvaj svoje telo v prvej rade, ked nebude dobre, doma, ked bude, tak v praci... plus si zisti, ako to upravuje zakon, co sa tyka tych pracovnych casov...

lillyd
23. okt 2023

Tak to záleží ako vládzeš.. Ja som chcela do 3-4 mesiaca pracovať ako tehotná a potratila som v 10tt. December masaker ľudia to sa nedalo oddýchnuť a to sme upravili pracovnú dobu, nerobila som 18hod len max 12tky.. bývalo mi zle, chodila som zvracať, napinalo má pri robeni kávy zo smradu kávy, z alkoholu ani nehovorím. Takze ja osobne nikdy viac. Ale pokial sa ty cítiš ok alr max kým ti nevyskoci brucho , lebo s bruchom nosiť tacky nie je dva x sympatické

radacak
23. okt 2023

Ja by som išla na pn

majlo1234
23. okt 2023

Ty sama budes vidiet, ako to zvladas. Pohyb je zdravy, ak nepracujes v nejakej zafajcenej putike, preventivne by som urcite na PN nesla. Ak sa budes dobre citit, uzi si este ten “normalny” zivot co to da 🙂

julia_a_romeo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jesenzima
23. okt 2023

Ja som tehotná pracovala v reštaurácii až do nástupu na materskú, takže je to veľmi individuálne podľa mňa 🙂

helen_167
23. okt 2023

@julia_a_romeo - ano prospeje jej pohyb v prirode v klude na cerstvom vzduchu, a nie v strese a s ľuďmi, nervy si zrat 🙄😬, akurat sa tak nakazi niecim od nich(chripkove obdobie) , nechapem naco je dobre nasilu pracovat, ma dobry,, dôvod na pnku, dlho sa nedarilo, babo by bolo u mma na 1 mieste. Ja by som sa dala vypisat.. Ale kazdy nech urobí ako uzna za vhode🙃

ukulela
5. nov 2023

Poziadaj zamestnávateľa o skrátenie služieb a prispôsobenie pracovnej náplne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre