Serkláž - spánok a poloha po zákroku

martaatram
29. sep 2023

Ahojte som po serklaži prosim Vas tie ktore ste mali akonste doma riesili polohu aby nola panva vyssie ?ako ste spali? Striedali ste to alebo stale ste boli len v tej polohe panva hore ?ja mam pocit ze minide krize odpiect a to mam este 3 mesiace pred sebou :( stale ste lezali ?ďakujem

anavixy
29. sep 2023

Nie som si ista, ci polohovanie s elevovanou panvou ma vyznam (udajne to nema ziaden vplyv na oddialenie predcasneho porodu, ale neviem ci to plati aj pri serklazi), no to je jedno, ty sa kazdopadne riad svojim lekarom… a teda k veci:
Skus si vypodlozit cely matrac, nie len panvu. Pozri Trendelemburgova poloha, samozrejme to je myslene na polohovacom lozku v nemocnici, ale aby si mala predstavu… urcite je to tazsie ako vypodlozit babatko pri refluxe (do opacnej strany), ale princip je ten isty, naklonit celu postel/matrac, nie len cast tela. Neviem teda ako sa spi “dole hlavou”, ale mozno si zvyknes lepsie ako na bolave krize… drzim palce 🍀🍀

ewula192
6. okt 2023

@martaatram robili vam serklas ? Mne bolo par dni dozadu povedane ze uz sa to nerobi

martaatram
autor
6. okt 2023

@ewula192 ano robili mi a som stastna lebo by som v nemocnici lezala do konca tehu … 🙏🏻🙏🏻takto lezim doma … ale zasita a co som si pocitala aj niektore niezky mi napisali tak vela z nich dokonca prenasali🙏🏻🍀

timea301196
6. okt 2023

@ewula192 ale robia 🙂 ja som ju mala tiež

lienka.7
6. okt 2023

@martaatram kamarátka mala takto "vypodlozeny" celý zadok, kvoli zníženiu tlaku na krcok a vraj to bolo maximálne nepohodlné. Mala nejaký klinovy vankúš na to vyrobený. Inak v nemocnici sú a špeciálne lôžka. V podstate si ako keby dole hlavou oproti panve.
Držím palce 👍

martaatram
autor
7. okt 2023

@lienka.7 no ved to ze v nemocnici bola na to postel urcena doma som si to prisposobila ako sa dalo ale akoze to sa neda stale byt v tej polohe doma odidu mi krize … tak snazim sa to striedat …lebo ked lezim s panvou hore mam tlaky do hlavy a tlaci mi na zaludok…neviem su rozne na to nazory niekto povie ze staci kluovy rezim nienkto ze hore panva …tak si vyber :( zaujimali by ma realne skusenosti ci ste naozaj len tak boli doma alebo ste aj nieco robili

lienka.7
7. okt 2023

@martaatram viem, ze spať tak nedokázala, to ze sa nedalo. Striedala to, presne, ze ju max.boleli kríže. Co povedal lekar?

martaatram
autor
7. okt 2023

@lienka.7 no ved pisem jeden lekar povie ze staci kludovy druhy ze lezat s panvou hore … a ja mam teraz blok v hlave ze co aj sediet sa bojim dlhsie ako 10 min aj ked som zasita… teraz mam zase blok ci sa nezacnem otvarat ked ani krckok skracujuci som necitila …no na nervy 🙄

binka33
20. dec 2023

@martaatram Dobry den, chcela by som sa opytat, ci sa Vam podarilo zistit, ze ako presne by sa mal dodrziavat ten kludovy rezim po serklazi, resp. ako ste to nakoniec riesili vy? (Lebo prispevok bol uverejneny pred 3 mesiacmi). Ja som totiz teraz uplne v rovnakej situacii ako vy, momentalne 27 tt po serklazi a este 3 mesiace vydrzat 🙏 ci mozem aspon chvilku posediet, ci stale len lezat s vyvysenou panvou …

martaatram
autor
20. dec 2023

@binka33 ja uz mam najhorise za sebou uz som v 36 tt … buduci tyzden mi maju dat stehy preč… poobede som ležala tak ze som mala pod madracom vak ..cim viac ale som bola vo vyssom stadiu tym menej som lezala s hore panvou tlačilo mi na zaludok.. dodržiavala som kludivy rezim s tym ze som lezala naozaj sem tsm riady umyla .. každou poradňou som sa pytala ci uz mozem trosku zaradit pohyb moja dr mi nedovolia .. az teraz v 34 tt ale poviem vam karastrofa ja mam take bolesti ked skoro 3 mesiace som lezala .. boky ,panva ..samozrejme aj tehotenstvom je to spôsobené ale kondicka nula bodov… a preco vas zasivali? Aky krcok?

binka33
21. dec 2023

@martaatram uff, tak vas obdivujem! Lebo ja mam z toho kludoveho rezimu riadny strach, resp respekt. Nevadi mi lezat, ale v polohe hore panvou je to neprijemne (ved viete…). Mam taky polohovaci vankus, ale v noci nemozem s tym spat a to este len dva tyzdne. Ja som isla na pohotovost, lebo som mala bolesti v bruchu a pocit casteho tvrdnutia brucha (doteraz neviem, ci je to tvrdnutie brucha alebo nejake poskracovane slachy v brusnej stene). A tam mi na sone zistili skrateny krcok v 25 tt na cca 2,3 cm, avsak po palpacnom vysetreni dvaja lekari skonstatovali, ze je to skratene z tej vaginalnej casti na 1,5 cm. Tak mi spravili po tyzdni serklaz, tyzden som lezala v nemocnici a teraz som 3 dni doma. Len uz mam pocit, ze je to ciste psycho, lebo neviem, ci mozem postat 10 min v kupelni, ked umyvam zuby, ci mozem 5-10 min posediet, ked sa potrebujem najest atd… takze nemam v tom jasno a bojim sa, ci vydrzim tie 3 mesiace, lebo to fakt musi byt niekto so mnou stale doma… ja dom doteraz bola velmi aktivna aj v tehotenstve a teraz popravde po dvoch tyzdnoch vidim, ako mi odisla svalova hmota. Neviem, ci mozem vobec cvicit tie Kegove cviky, lebo mam pocit, ze uz teraz mi vsetko ochabuje… vy ste mali aky problem? A pomohol vam kludovy rezim? Napr ukludnil sa krcok? Resp ustupili problemy?

martaatram
autor
21. dec 2023

@binka33 ja som hore panvou nesprávala to sa nedalo … kludovy rezim naozaj postel wcko sprcha jedenie … po kazdej poradni kde krcok ostal nezmeneny som trosku pridávala .. riady umyla … ale znova do postele … uz od toho 32 tyzdna uz som zaradila aj orechadzky tipu z nemocnice pesi domov… a hlavne !!!psychika !!!fakt davajte si méty ze do 30 tt vydrzte potom do 32… ako casto chodite na rizikovu? Uz 27 ste dobre mna oba 24 zasivali 🙈a cviky by som asi necvicila …

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre