Skrátený krčok v 34. týždni

anna12123
14. mar 2021

Dobrý deň začal mi 34tt a mam skrateny krčok na 2 cm, niesom otvorená nemam ani bolesti ale hospitalizovali ma. Mala ste niektora pod.skusenosti? Rodili ste predčasne? Alebo sa to da vydržať do terminu. Ďakujem za odpoveď.

gituska21
14. mar 2021

@anna12123 ahoj ja som dokonca ešte týždeň prenasala🙂

laura_222
14. mar 2021

@anna12123 aj ja to mam bola som v 31 tt a bol 1,5 cm dali mi pesar a poslali domov. Mala aom to aj v prvom tehotenstve a rodila som v termine. Po prepusteni by si mala mat kludovy rezim

anna12123
autor
14. mar 2021

@gituska21 ďakujem za odpoveď

anna12123
autor
14. mar 2021

@laura_222 ďakujem lebo som trochu prelaknuta ale mala pekne pribera ležim v nemocnici už 10deň a zatial sa niako neskratil už a už mi ani infuzie nedavaju tak dufam že pojdem čoskoro domov.

laura_222
14. mar 2021

@anna12123 ano tie infuzie pomozu urcite a potom ten kludovy rezim. Uz si v peknom tyzdni to uz zvladnete ☺️

besnavila
14. mar 2021

Ahoj, ja ťa asi nepoteším....ale mne zistili v 25t že mám krcok 1 CM, hospitalizovali ma...a od vtedy som ležala v nemocnici....až do pôrodu :D ono je to tak, lez, nehyb sa, len sprcha a wc inak odychuj...aleee asi si ťa tam už nechajú lebo do pôrodu máš chvíľku 🙂)) a to sa neoplatí posielať domov...buď rada že az tak neskoro...ja som tam ležala 80 dní :D, čiže hlavu hore...

anna12123
autor
14. mar 2021

@besnavila zdravím,no ja ho už mam skrateny na 2cm už vyše mesiaca ale tak ja som cvičila a neoddychovala skoro vôbec preventivne ma sem poslala doktorka na kortikoidove inekcie tie mi dali hneď a aj infuzie tie mi tiež už vysadili a kontroluju ma každe 3 dni a zatial sa krčok nezmenil a ani sa neotvaram ani nešpinim ani nič podobne a ešte mam predpisaný utrogestan.

besnavila
14. mar 2021

Ešte ak by ťa o tyzden-dva skontrolovali a nález bude rovnaký, môžu ťa poslať domov do pôrodu 🙂 tak uvidíš...hlavne klidek, knihy, filmy atď....im ide hlavne o to aby si vydržala a nerodila do ukončeného 36t....potom už je to fuk.

anna12123
autor
14. mar 2021

@besnavila veď verim že to nejako zvladneme ďakujem krasne za odpoveď

besnavila
14. mar 2021

@anna12123 :D vidím že sa nič nezmenilo, jasne kortikoidy sú v tomto prípade dobrá vec...istota, že dieťa bude pripravené na svet ak sa náhodou narodí.... aj aj som cvičila a dopadla som veľmi zle...posledné 2 týždeň pred pôrodom som už bola otvorená na 8-10 CM..čiže zázračne som to potiahla do 35+6....takže keď to porovnas so mnou- si na tom úžasne!!!!!!, ak je to tvoje prvé dieťa ..tak aspoň máš zdvihnutý prst do budúcna...pri druhom som sa šetrila najviac ako to išlo a bolo to úplne iné -lepsie tehu ;) neboj poznala som babenky za ten čas čo som tam bola, co rodili aj v 33t....a teraz ich deti sú ako každé iné 🙂

anna12123
autor
14. mar 2021

@besnavila no veď ano prve dieťa a nevedela som čo si tak možem dovoliť a čo nie ale už do buducna som určite ponaučena verim že to zvladneme bez dalšich tažkosti .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre