Tehotenstvo a štítna žľaza

evek
2. júl 2012

Ahoj chcem sa opýtať na Váš názor, Vaše skúsenosti s tehotenstvom a štítnou žľazou. Môže to byť problém keď mám chorú šž? Je lepšie si dať vybrať šž alebo nie? poradte...

patka97
25. jan 2013

@evkafi Ahoj ako bola si dnes na tu štitnú žlazu ? Ako to dopadlo..ja som objednaná neviem sa už dočkať..

evkafi
26. jan 2013

@patka97 ahoj, bola som a vsetko dopadlo OK. Vobec mi nenasadil lieky... kontrola o 3mesiace 🙂

patka97
26. jan 2013

Tak to super , dúfam , že aj u mňaa všetko tak dobre dopadne

evkafi
28. jan 2013

@patka97 a kedy ides? búdem drzat palce!!! endo mi napisal do zaverú,ze bez liecby, jedine, ze sa mam vyvarovat liekom s jodom...a ja trúba som si kúpila femibion 400 a teraz citam,ze obsahúje jod, tak neviem co mam teraz robit...

kikina84
28. jan 2013

ja som mala choru stitnu zlazu pred niekolkymi rokmi cca 12 rokov a otehotnela som a potratila som..po vysetreniach sa zistilo ze to bolo pricinou..Lenze ja som bola mlada a hlupa..neliecila som sa ..Potom som sa zacala liecit a tehotenstvo uz nebolo problemom..mam krasnu zdravu dcerku..nemala som ani pocas tehu ziadne komplikacie...Ono je to ale asi individualne u kazdeho pacienta..ja mam velmi zvysene hodnoty a beriem az 200 euthyrox..

patka97
28. jan 2013

No tak radšej by som nejedla tie vitamínky, ked obsahujú ten jod.. No ja idem nabudúci piatok ,už sa neviem dočkať dúfam ,že všetko mi tiež dobre dopadne..

evkafi
29. jan 2013

@patka97 ty úzivas nejake vitaminy?

patka97
29. jan 2013

No ja som prvej užívala iba kyselinu listovu a teraz som si kúpila Calibrum mami , ale oni sú dosť veľké tak mi robia zle..tak zatial ako som sa dozvedela o tej štítnej neužívam žiadne vitamíny a radšej počkám čo povie doktorka..ale jem veľa čerstveho ovocia ..

patka97
29. jan 2013

@evkafi No ja som prvej užívala iba kyselinu listovu a teraz som si kúpila Calibrum mami , ale oni sú dosť veľké tak mi robia zle..tak zatial ako som sa dozvedela o tej štítnej neužívam žiadne vitamíny a radšej počkám čo povie doktorka..ale jem veľa čerstveho ovocia ..

evkafi
29. jan 2013

@patka97 cista kyselina listova nevadi, to mi povedala dr 🙂

evkafi
29. jan 2013

@patka97 a ake hodnoty si vlastne mala?

patka97
29. jan 2013

@evkafi Aké hodnoty , to mi doktorka nepovedala .. už sa neviem dočkat budúceho piatku čo budem vedieť na čom som .. Ja som prv niečo takéto vôbec nemala aj doteraz mám všetky výsledky dobre len to z ničoho nič..A čo ti povedali na endo je niečo čomu by si sa mala vyhýbať , alebo niečo čo pomáha ako prevencia ?

evkafi
30. jan 2013

@patka97 endo mi povedal,ze je to uplne normalne, teda take hodnoty ako som mala ja, ze sa mam akurat vyhybat jodu.

jazmina83
12. feb 2013

@evkafi ahoj,neviem či tí to pomôže,v nemecku dostať femibion 400 bez jodu! Tiež mám problém so stitnou,pri prvom dieťati som brala lthyroxin spolu s femibionom s jodom do konca 8. Mesiaca,a maly je OK,až možno prilis ukecany na svoj vek 😀 lenže mne doktor na moju otázku či to mozem spolu brať dal iba blbu odpoveď,že v našich končinách tehotné nepotrebujú tieto vitamíny,kebyze žijem v afrike tak ano 😀 ale ja som sa ho pýtala na úplne inú vec a na to som odpoveď nedostala,ale tento femibion bez jodu je riešenim!

rohacka
13. feb 2013

@jazmina83 je ale rozdiel, ci ma zena zvysenu cinnost stitnej zlazy alebo znizenu. L-thyroxin sa berie na znizenu cinnost stitnej zlazy a tam si mozes davat aj vitaminy s jodom navyse, kedze jodu zlepsuje funkciu stitnej zlazy (je to aj moj pripad - pytala som sa na to, mala by som jest aj vela morskych ryb, mliecnych vyrobkov, mrkvy, ciernych ribezli, co obsahuje viac jodu). Zeny, ktore maju zvysenu cinnost stitnej zlazy by nemali uzivat tehu vitaminy, ktore obsahuju jod, aby sa im vysledky este nezhorsili.

evkafi
13. feb 2013

@jazmina83 a vies zohnat taky femibion?

jazmina83
14. feb 2013

@rohacka no lenže najlepšie je,že môj lekár mi ani nepovie čo mám so stitnou zlazou,napíše si tam svoje latinské názvy a ja som z toho jelen,ja tiež praveze zbožňujem ryby,a týždenne ich viackrát konzumujem,napr.teraz som ai našla v pribalovom letáku interakcie lthyroxinu 75,lieky s obsahom jodu mozu účinok zosilnit,čo je zrejme lepší prípad nez keby to znižovali...teda dufam

jazmina83
14. feb 2013

@evkafi sestra mi práve zajtra priletí z nemecka a dala som si od nej kúpiť jedno balenie,takže zatiaľ som to riesila takto 🙂 inak,možno keby sa tento femibion dal objednať v nejakej lekární,možno by to veľa tehulkam pomohlo

evkafi
14. feb 2013

@jazmina83 ahaaaa, no ja si davam len cistu kys.listovu a pijem magnesiu, zatial mame vsetko OK

evkafi
15. feb 2013

@jazmina83 odkial si ak mozem vediet? ja si prave pozeram kociky 🙂

evkafi
15. feb 2013

@patka97 ahoj, no ako si dopadla?

jazmina83
15. feb 2013

@evkafi ahoj som z Dun.Stredy ale bývam vo vedľajšej dedine a ty? 🙂 no,ja mám doma kočíky až až po prvom dieťati 😀 takže aspoň príspevok na dieta minieme na niečo iné 😉

evkafi
15. feb 2013

@jazmina83 ja som z Trencina... tak to mas fajn, lebo ako tak pozeram,tak je to dost dilema kupit dobry kociar 🙂)) aku mas znacku? lebo ja rozmyslam nad camarelom ...

jazmina83
15. feb 2013

@evkafi dúfam,že nam to nezmazu ked píšeme mimo tému 😀 keďže bývame na dedine vedľa lesika a sú tu komplikované cesty museli sme mať kočík so silnou konštrukciou,a ja som skôr na klasicke kočíky,čiže sme sa rozhodli pre roan marita a je to skutocne dobrý kocik 🙂

veve14789
20. feb 2013

@lucinocka ahoj, a nezvykla ti byt zima počas tehotenstva? ja mam tiez tak od 16 zistenu , brala som 25 euthyrox, teraz mi zvysili na 62,5 ...

lienka1701
20. feb 2013

neviem či je to problém...ja beriem eupthyrox 25 na štítnu a som počas tehu stále sledovaná...mám to napísané aj v tehu knižke...dr o tom vie......tak podľa mna ked si pod dohladom dr tak to nie je problém 😉

patka97
26. feb 2013

@evkafi Ahoj no dopadla som paradne , nič mi nezistili ani mi nedali žiadne tabletky ani na kontrolu nemusím ísť tak som raa , len ma vystrašili .. 🙂

rozvod
10. apr 2013

Ahojte, chcela by som sa spýtať tiež na ochorenie na štítnu žľazu.
Mama môjho priateľa, aj jej tri sestry sa liečia na štítnu žľazu. Priateľ ani jeho sestra sú zdraví, nezistili im ochorenie na štítnu žľazu.
1.) Môže sa stať, že moje dieťa bude choré na štítnu žľazu ?
2.) Existujú nejaké testy, ktorými by sa dalo zistiť ešte pred otehotnením alebo aj počas tehotenstva, či bude moje dieťa choré na štítnu žľazu ? Myslím tým nejaké testy z krvi môjho priateľa a porovnaním ochorenia u jeho rodiny........ Lebo sa bojím, keďže jeho mama aj tety sa liečia na štítnu žľazu, aby aj moje dieťa to nemalo.......

karolka1
20. máj 2013

@veve14789 Ahoj, sme na tom rovnako, tiež mám od 16 tt zvýšenú, ale Euthyrox mi nasadili až teraz, 25 mg... a zima mi bolo stále...

veve14789
21. máj 2013

@karolka1 ja som myslela od 16 tich rokov ze mam zvysenu 🙂 a beriem 62,5ku asi od 14 teho tyzdna..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre