Tvrdnutia brucha v 27. týždni tehotenstva

kristy942003
2. jún 2023

Ahojte baby chcem sa spýtať je normálne tvrdnutia bruska v 27tt tehotenstva ? U doktora mám všetko poriadku aj krčok neotváram sa len neviem či to mám z toho ze som sa najedla alebo čo ale mávam tvrdnutie bruška prosim poraďte, beriem magnezium šumivý jeden krát za den

zuzana111984
2. jún 2023

@kristy942003 aké šumivé magnézium užívaš? Magnosolv alebo nejaké z tej tuby? Ak to druhé, tak to hoď do koša a daj si predpísať Magnosolv alebo si kúp Magnerot a daj si sj 3x denne a veľa oddychovať 😉

floki1994
2. jún 2023

@kristy942003 nasad si poriadne magnezium tabletkove ideal 2krat denne...tiez sa.mi to zacalo robit ale ako som si nasadila poriadne magnezko a viac oddychovala tak to preslo 🙂

floki1994
2. jún 2023

Toto uzivam ja a super

rurutiax
2. jún 2023

Tvrdnutie bruška v 3. trimestri je normálne, telo sa už pripravuje na pôrod a na vytlačenie bábätka. Avšak nemali by trvať viac ako pár sekúnd a nemali by byť pravidelné a časté. Šumivé magnézium raz do dňa je nič, treba zvýšiť dávku alebo silnejšie magnézium.

sofia1979
2. jún 2023

@kristy942003 užívaj magnosolv alebo magnerot

anavixy
3. jún 2023

Pokial sa nemeni nalez na krcku, teda sa neskracuje, je tvrdnutie bruska (aj skor) vporiadku, cca 10-15krat denne a nepravidelne. Pokial je to po namahe, treba sa viac setrit, niekedy moze pocit tvrdnutia sposobovat vystieranie babatka, ktore bude uz stale intenzivnejsie. Magnezium je vhodne uzivat, ale teda ako uz pisu, urcite nie obycajne sumive. 🙂

danka719
3. jún 2023

@kristy942003 ahoj. Tiež som mávala to iste. Keď som stála viac ako pol hodinu na nohách bruško bolo tvrde , sadla som si prešlo to. Zvýšila som dennú dávku magnerotu na 4 denne a prešlo to. Mne povedala Dr, že sa tvorí plodová voda a malinká bola nízko uložená. Vela oddychuj , nenamahaj sa . Hlavne nečítaj na nete blbosti , tam sa píšu samé hrozné veci a iba ta to vystraši. Keď sa ti niečo nezda volaj doktorke a ona ti už povie čo ďalej. Držím palce 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre