Môže štipľavé jedlo spôsobiť tvrdnutie bruška?

Zodpovedané
10. júl 2020

Dobrý deň,

som v 27. týždni a od začiatku tehotenstva mám problém s tvrdnutím bruška. Beriem magnézium. Teraz mi zistili aj mäkký krčok. Doktor sa vyjadril, že jeho dĺžka je hraničná. Mám kľudový režim a začalo mi dnes tvrdnúť brucho.

Mohlo to spôsobiť aj štipľavé jedlo?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno.

Štipľavé jedlo, zázvorový čaj, klinčeky, škorica vo väčšom množstve, môžu vyvolať tvrdnutie bruška.

Môžte skúsiť čaj: baldrian, chmeľ, ľubovník, majoránky, medovka, tymián. Cez deň vypiť 2 poháre.

Alebo potom ešte z aromaterapie môže pomôcť olej v zložení majoránka, levanduľa, linaloové drevo.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea