Vysledky amniocentézy v Unilabs

renetke1
26. apr 2022

Ahojte, vysiel mi triple test pozitivny 1:35 na riziko downov syndrom. Mal niekto takyto pomer ? Dnes mi robili odber polodovej vody. Moja otazka je kolko sa caka na vysledky ? Pytala som sa u primara ci sa daju zrychlene vysledky zaplatit ale povesali mi, ze ked su zle budu mi volat do tyzdna, ked su dobre pridu mi domvo poštou. Len to cakanie.prosim poradte lebo skm tu nasla diskusie na tuto temu len z roku 2011🤷‍♀️

vlado818
26. apr 2022

Zistim vam.

renetke1
autor
26. apr 2022

@vlado818 ako mi to zistíte?

dietatko2020
26. apr 2022

@renetke1
@renetke1 urcite je moznost zeychlenych vysledkov. Do 2 dni som mala vysledok minuly rok. Drzim velmi palce

vlado818
26. apr 2022

Ok takze 1:35 je vysoke ukazovatel vraj ale je to len skrining. Zatial nemusite ma velku obavu. Vraj to moze byt stravou,vekom a podobne. Drzim palce
Info od manzelky...

renetke1
autor
26. apr 2022

@dietatko2020 ale ako si to viem zaplatit alebo ako postupovat ?

dietatko2020
26. apr 2022

@renetke1 neviem poradit, u mna to riesil moj lekar, kt robil amnio, pretoze u mna to bolo velmi zle :( takze jedine lekara sa pytat

dietatko2020
26. apr 2022

@vlado818 vedeli by ste mi zdovodnit, ako moze strava ovplyvnit vysledok testu?!

melanta
26. apr 2022

@vlado818 pani manželka má medicínskej vzdelanie a atestáciu a prax v tejto oblasti? Asi nie, inak by vedela, že strava nemá vplyv na výsledky tripple testov. Je lepšie neradiť v oblastiach, v ktorých sa človek nevyzná a nepísať blbosti. To myslím ako dobre mienenú radu.

vlado818
26. apr 2022

@melanta okkkk. 😂 Nevadi. Manzelka je phd pre info.
Takze beriem vsetko spat co som napisal. P.s mozno jej to bude aj vyhodnocovat. Uz rozumiem preco pisat sem je zabita kazda sekunda zivota damy.. Bolo to 1 a posledny krat. Pekny den prajem.

denden77
26. apr 2022

ja som mala v 2019 prvotne vysledky uz na druhy den (pozitivne/negativne)...podrobnu spravu som mala tusim do mesiaca.. platila som (ale inde)..
drzim palce 🍀

katarinka89
26. apr 2022

@vlado818 tak toto si zabil 🤣🤣🤣 presne o tomto je to tu každý den- za dobré menené radu kopanec medzi nohy

vlado818
26. apr 2022

Prosim ved dana firma ma info linku. Zavolam da sa ihned.? Info mam do 5 min. Ako pisat sem a pytat sa xxx zien.

renetke1
autor
26. apr 2022

@vlado818 na infolinku mi doktor odporucil radsej nevolat . Ze kde su zle vysledky daju mi vediet a ked nie su zle mam cakat. Dnes bol odber mozno tam i napriek tomu zavolam v piatok.ved kazdy kto to prwzil vie ze to cakanie je horor. Ale ked mi pridu o 3 tyzdne to uz budem v 23tt tehotenstva to uz vtedy co poriesim ?🙂

terezia323
26. apr 2022

@renetke1 Väčšinou prvé výsledky na tie základne anomálie sú za pár dni, závisí od rýchlosti kultivácie buniek. Kompletne vyšetrenie trvá dlhšie.
A dobre @vlado818 hovorí. Všetko co vymenoval môže ovplyvniť výsledok triple testu. Triple testy sú staré predpotopne testy, ktoré sú až príliš často falošne pozitívne.

renetke1
autor
26. apr 2022

@terezia323 dakujem dufam v to dobre . Ved keby som vedela oreco mi berie gynekolog krv a keby som mohla urcite vratim cas spat a nedam si tieto triple testy spravit. Hrozne zastarale nepresne testy🤯

terezia323
26. apr 2022

@renetke1 každá hodina do výsledku trvá minimálne tri. Verím ti, že to čakanie je hrozne. Kľudne tam v piatok zavolaj. Nebudú na teba protivní. Vedia, že robia s tehotnými, vystresovanymi ženami ❤️

any_soj
26. apr 2022

@renetke1 ahoj. K otázke "to už vtedy čo poriesim?" - neboj, všetko dôležité stihneš poriešiť. Nachystať veci pre tvoje dieťa, psychicky sa pripraviť na to, že možno milovať aj niekoho, kto nespĺňa všetky moje túžby, zoznámiť sa s rodinami s deťmi s DS (v prípade, že amniocentéza potvrdí DS - odporúčam začať u mám, laickych poradkyn na platforme rodín, alebo na FB Downov syndróm) a hlavne získať skúsenosť vzťahu s človekom s DS. Ale skutočného vzťahu, kamarátstva. To ti dá najviac - vlastne vezme ti to najviac (zbytočných obáv a predsudkov). Ako hovorí táto mamina - "keby som sa mohla vrátiť späť do dňa, keď som to zistila, plakala by som tentokrát od stastia. Nečítajte všeobecné informácie, ale konkrétne príbehy." Bude to dobré, neboj sa 🙂 dobré znamená plne vzájomnej lásky, nie dokonale
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=101...

macica1706
26. apr 2022

Jeden deň mi brali vodu a druhy deň som mala výsledky.bolo to 1,5r dozadu.downa som mala z tripple testov a z trisomy som mala potvrdenú trizomu 13.nakoniec sa nepotvrdila ani jedna trizomia.drzim palce

martina123s
27. apr 2022

@any_soj kde pise, ze by si dieta s potvrdenym DS nechala?

sonia87
27. apr 2022

Mne robili odber jeden piatok A moja doktorka z genetiky mi povedala ze na DS su výsledky o 3-4 dni, ale ja som robila amnio z ineho dovodu.

any_soj
28. apr 2022

@martina123s nikde. A? Ale píše, že ho možno má.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre