Zhoršenie zraku 10 rokov po operácií

simaa1105
3. mar 2023

Pred 10r som bola na laserovej operacii oci, bola som kratkozraka. Po porode (sekciou) som si zacala na sebe vsimat ze sa mi zhorsil zrak na pravom oko (do dialky). Nieje to ale take ze trosku sa mi zhorsil, ked pozeram len tym pravym okom neprecitam aj celkom velke napisy. Chcem sa opytat, ci mate niektora s takymto niecim skusenost a ci sa to da znovu zoperovat, alebo radsej riesit okuliarmi?
Dakujem

viestta
3. mar 2023

@simaa1105 najprv zistit aka refrakcna chyba je na oku a podla toho sa zariadit

veronika_pb
3. mar 2023

@simaa1105 vobec to nemusi suvisiet s porodom .. ta operacia nie je dozivotna a je pravdepodobne, ze do buducna bude treba dalsiu .. ja som bola tiez na operacii pred 11r a veru uz dlhsie citim, ze horsie vidim .. mala som vtedy dioptrie 5,5 do dialky takze ak mam teraz 0,5 alebo 1 tak to nie je pre mna take zle .. najlepsie je ist znovu na vysetrenie na tu istu kliniku, alebo teda hocijaku inu, nech zistia, ako moc je ten zrak zhorseny

zuzanka.zuzu
3. mar 2023

ja som bola pred 14 rokmi a veru už 2-3 roky horšie vidím ☹ a verím že to je len dioptria a nie nejaká chyba oka (makuly, sietnice), aj také vekom pribúdajú, len o tom málo ľudí vie... so sekciou to vôbec ale že vôbec nemusí súvisieť.

taktotedanie
3. mar 2023

Ak ste mali viac ako -5 je jasne, ze sa vam dioptrie vratili..porodom sa to urychlilo

pukanec123
3. mar 2023

@simaa1105 ono môže byt že hormonálnymi zmenami počas tehotenstva sa oči zhoršia čo sa týka refrakčných chýb, alebo aj prirodzene s vekom. Treba ísť na vyšetrenia najlepšie na kliniku kde ste bola pred tým. Teda neviem kde ste bola, ale napr excimer a neovizia majú doživotnú záruku, vedia urobiť rekorekciu a zadarmo 🙂

domini404
4. mar 2023

Ja som 11 rokov po operácii, mala som 4-4,5 dioptrie do diaľky. Asi po 8 rokoch sa mi zrak zhoršil na 0.5 dioptrie, potrebujem okuliare, keď pozerám do PC. Nespoliehala by som sa na tú doživotnú záruku (tiež som bola v excimeri), pretože oni tým laserom upravili povrch oka odstránením vrchnej časti. Už vtedy ma upozornili, že mi tam zostalo málo milimetrov na ďalšie odstránenie, takže keby mám znova 4 dioptrie, už ma na nulu nevedia dostať. Ale každý má inak hrubý ten povrch oka.

slavka52
4. mar 2023

@simaa1105 môj brat bol tiež na operáciu s laserom po 15rokoch sa mu vrátilo nosí okuliare s bioptriov 8

simaa1105
autor
4. mar 2023

Dakujem za vsetky odpovede. Ja som mala -3,5 a 3,8 takze az take velke dioptripe som nemala. Ja som bola v Zilinskom Vikome a uprimne ani netusim ci mam aj ja nejaku dozivotnu zaruku.

nikasekese
25. jún 2023

@simaa1105 ahoj. Mam podobný problém. November 2021 som bola na operácii (dioptrie -3,25) a august 2022 som porodila. Dlhšie cítim, že na práve oko vidím horšie. Prišla si na niečo? Ja rozmýšľam nad nasadením betakarotenu, no ešte som sa k ničomu nedokopala 😁

simaa1105
autor
25. jún 2023

@nikasekese este som to vobec neriesila s doktorkou🙈. Na preventivke u obvodnej bola len sestricka, dala mi citat pismena a ze “Ano, mate horsi zrak” a dalej to neriesila🤷🏻‍♀️. Ale chystam sa o mesiac, ked bude mat muz dovolenku a mozem odbehnut od deti po vymenny listok na ocne. Potom mozem hodit info co mi povie😉

nikasekese
17. júl 2023

@simaa1105 jasne napis mi ďakujem 😊

simaa1105
autor
9. nov 2023

@nikasekese ahoj, tak mam po ocnom vysetreni. Ano, zhorsil sa mi zrak a mam -0,5 a -0,75. Inak ze je vsetko v poriadku, ani jazvu po operaciie vraj nemam. Doktor mi povedal ze po tychto operaciach je samozrejme ze sa opat zrak zhorsi, lebo ti odrezu z rohovky ktora nedorastie a postupne sa ta cast co ostala “opotrebuje”

nikasekese
17. nov 2023

@simaa1105 ďakujem za info. Potrebuješ opäť okuliare?

simaa1105
autor
17. nov 2023

@nikasekese dala som si predpisat okuliare. Povedal mi dr ze al nechcem tak nemusim, ale ze aj migreny mozem mat prave z toho ze musim namahat oci. Takze vyskusam ☺️