Nič nestíham. Kedy sa to zlepší?

cicamica1980
9. mar 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ahojte,
mame od 15.2. babatko. lenze ja nic nestiham. cez den je vkuse na prse a posledny tyzden uz spi menej.
do zajtra tu mam vypomoc, ale mam obavy ako to budem stihat potom.
vecer o 19>00 padam od unavy do postele, v noci mala vstava max. 3x - nastastie....
doteraz som tu mala maminu, navarila mi na 2 tyzdne. od pondelka som doma sama.
kedy ste vy mali pohodu na materskej, ze ste stihli porobit aj cosi doma?
kedy - od akeho veku sa to zlepsi????
rezim nemame ziadny, kedy sa mi podari mat s malou aky-taky rezim???

napiste mi vase skusenosti.

hori
9. mar 2013

pohoda zacala tak okolo 6 mesiacov... spominam si, ako som kocikovala a bola som taka unavena a tak straaaasne som si tuzila sadnut v parku na lavicku, neodolala som, sadla som si a... v tom momente sa spiace dieta premenilo na vreskoty velike... uff...

11nika11
9. mar 2013

jaaj...ako presne si na to spominam 🙂.Ked som sa vratila z porodnice,ubolena po sekcii so Sofiou ktora minimalne spala(to jej do dnes ostalo).Ziadna pomoc,priatel od rana do noci v praci,obe babky daleko..to len bola zabava.Boli dni,ked som fakt nestihala sa ist ani vycikat 😉.No tak som si na to nejak zvykla.Uvidis,ze aj ty si zvyknes.Venuj sa hlavne dietatku,na ostatne sa vykasli.Hlavne sa nestresuj neustalym upratovanim.Ja uz mam doma pomefne velku babu(20mes)no tiez sa pri nej zapotim.Cez den sa jej musim naplno venovat lebo ma energie na rozdavanie.Naucili sme sa spolu varit i upratovat.A cez tu pol hodinku co cez den spi sa snazim venovat sebe(sprcha,nejake skraslenie ci len tak sadnut pred tv a vylozit nohy).Nemaj strach,ty aj dietatko si zavediete rezim a uz to stale bude lepsie a lepsie 🙂

miruska320
10. mar 2013

@cicamica1980 pre teba je to vlastne všetko novinka-zrazu si maminkou a to prináša vela zmien 😉 .Keď tak nad tým rozmýšlam chápem ťa-keď som si doniesla domov môjho prvorodeného mala som také pekné predstavy o tom ako novorodenec vela spinká po 2-3 hodinach prebalíš ,nakrmíš a medzitým máš kopec času na oddych a domácnosť-žial realita bola celkom iná,teda dieťatko čo takmer nespinká,stále chce byt dojčené prípadne v blízkosti mamičky....no neboj to je len začiatok,všetko sa zlepší,len napanikár-a ako som aj tu čítala už je v norme keď si drobček trošku aj poplače,samozrejme nie je plač ako plač-skús sa babätku aj z vedlajšej miestnosti prihovoriť nie hneď všetko odložiť a utekať za ním-ale to príde samo a neskôr-u nás bol napr toto velky problém,že keď zaplakal hneď som utekala a keď bol väčší zvykol si na to a vedel to aj zneužívať 😀 -deti sa učia rýchlo 😉 .Hlavu hore to všetko zvládneš a čo najviac zapajaj aj tatinka 😵

petkovamama
10. mar 2013

@cicamica1980 ahoj.tak to sa moze ale nemusi zlepsit.my mame 15 mesiacov,maly je velmi zivy a nestiham este stale.ten rezim si neako vytvoris postupne sama,ale to ostatne ti nemoze nikto zarucit.vsetko zalezi od povahy dietatka.trpezlivost.my sa s manzelom uz iba zasmejeme a povieme si ,ze na dochodku sa to zlepsi. 😀 😀 😀

kvetinka211
10. mar 2013

@cicamica1980 trosku sa to po cca. 2-3 mesiaci zlepsi a potom striedavo oblacno 🙂 raz lepsie, raz horsie ... po case sa bude dat upratovat aj spolu s babatkom (teda ako co), oddychnut si pocas pravidelnych spankov ... ked mi spi aspon 1h cez obed a vecer mi ostanu aspon 2-3h tak je to super, ale mavame obdobia ked len cez obed ledva navarim a vecer ho uspavam do polnoci .. to je potom bleee ... Skoda ze uz ani pripadne volno neviem vyuzit, vzdy tu namiesto napr. citania klikam na MK, to je najvacsia pohroma lebo mas pocit ze si ani neoddychnes ... takze radim co najviac obmezdit MK ...

Inak rozdrapila by som ludi, ktori hovoria ako sa v pohode pracovat s dietatom z domu a sklbit rodinny a pracovny zivot bla bla bla ... mali by si to vyskusat s mojim syncekom 🙂 ja som robila na miniprojekte, stacilo fakt par hodin a jedine co mi ostavalo bolo robit do druhej, tretej v noci a dufat ze sa nezobudi ... ked som sa raz pokusala robit nieco spolu s nim v noci tesne pred deadlinom, tak mi lozil po chrbte a hadzal hracky do notebooku, vypinal pocitac, obhryzal kabel, snazil sa spadnut zo stolicky a pod. 😀

grundia
10. mar 2013

@mata95 Prepac ale niekto nema to srdce nechat dieta plakat.Jasne,ze potom ked su deti vacsie,rodicia pridu na to,ze to bola chyba ale tak to uz je neskoro lutovat.Niektore deti napr.nemozu plakat dlhsi cas,moja mala sa napr.uz po 3minutach zacina zachadzat a mam ju nechat plakat?nemozne.Tiez sme si preskakali to obdobie,nonstop na prsniku,ani teraz to este nieje ruzove ale urcite som preto manzelovi nepovedala aby nesiel do prace a ostal so mnou.

mirkakab
10. mar 2013

@cicamica1980 nepoznám tvoje bábatko, ale prečo je stále na prsníku? malo by sa napapať a za 3 hodiny znova. Skús toto nejako vyriešiť, bud dudlíkom alebo čajíkom. Ja som dceru dojčila do 2 rokov a to sa mi budila v noci 12x. proste závislosť. ani nebola hladná, proste potrebovala si cucnúť. čo sa týka domácnosti, tak rob iba najnutnejšie veci.

cicamica1980
autor
11. mar 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

mala je na prse preto, lebo ked papa, tak papa proste pomaly a trva to appanie dlhsie. som ciastocne na UM / dokrmujem/ a laktacna povedala, ze ju mam mat casto na sebe - aj ked spi, tak proste ked pri papani zaspi, tak si ju casto necham na sebe a sedim s nou a ona spinka... no a to je detto, ako keby bola stale na prse.

ale teraz si musim zaklopat. tat noc super - bola som hore 2,5 krat
najprv okolo 12:00 - napapala sa bez UM, potom o pol 2 - tak som ju supla k sebe, prso som jej supla do pusy a zaspali sme obe. a potom okolo pol 5 a potom som uz nezaspala a teraz este spinka. tak som sa najedla, takze ranajky som stihla a cakam, kym sa zobudi - je v spalni a mam zapnutu vysielacku, aby som ju pocula🙂))

dnes budem prvy den sama doma - bez manzela, bez mamy - tak snad to pojde, drzte palce

monyccka
11. mar 2013

@cicamica1980 no ja by som v prvom rade radila vypnut internet, to je ten najvacsi hltac casu. Nikto tu tvoj problem nevyriesi a zbytocne tu stracas cas, tkory mozes vyuzit omnoho efektivnejsie (navarit, spratat, dat prat, poumyvat riad, ci ist do sprchy). Vysielacku so sebou a seja hoja nieco urobit, kym je na to priestor a cas. A ked si unavena, tak lahnut s malou. Da sa spat aj s babatkom na sebe, ked sa dobre poobkladas vankusmi a nachystas si potrebne veci k posteli (vreckovky, flasa s vodou apod), oddychnes si ty, rozbehne sa laktacia, oddychne si babo a svet bude ruzovejsi. Sedenim za internetom sa este nikomu nepodarilo dohnat nedostatok casu.
Takze hlavu hore, vypnut PC a uzivaj si kazdu minutu, raz budes spominat na to, ako ste spolu travili 24hodin denne a nie na to, ci si mala utrety prach a co pisali na konovi..

florio
11. mar 2013

@cicamica1980 jeeee moj malý mal koliky, veľa plakával cez deň, a v noci pravidelný cirkus od pol deviatej do pol druhej po polnoci, a často ešte "krátke kolečko" od pol piatej do pol šiestej a o šiestej sme boli definitívne hore, kojili sme sa každé dve hodiny, spal len počas kočíkovania, takže trikrát denne cez dve hodiny rezká chôdza, varila som len s malým na ruke, wc bol ultrakrátky šprint a počas sprchy mi stepoval chlap s revajúcim synom pred dverami...som myslela, že nič strašnejšie než materstvo neexistuje 😀 buď na seba dobrá, si na materskej a nie na "domacnosťovej", začiatky sú ťažké, tak sa staraj len o bábo a seba, aby si ty mala čo jesť, nech máš silu a mlieko, aby bolo dieťa v poho a všetko ostatné vypusti. Časom sa to poddá.

gabrielka94
11. mar 2013

@cicamica1980 ja som si pri mojom malom uzila,lebo plakaval tak,ze sa zachadzal,nespal,ani dnu ani v kociku...do toho sme sa s manzelom prestahovali do mesta,kde sme nikohjo nepoznali a ja som myslela,ze sa zblaznim...a do toho som otehotnela druhykrat-porodila som ani nie do roka,takze mam dve deticky a teraz uz viem,co znamena slovo ''psychiatria'' 🙂 takze vydrz,bude lepsie🙂 neviem sice kedy,ale raz bude🙂 🙂

florio
11. mar 2013

inak,mne keď ľudia blahoželali k synovi, a že "uži si najkrajšie obdobie v živote" a ešte "no veď každé dieťa plače", som si myslela, že si robia s prepáčením prdel, a že mi zabudli niečo dôležité povedať 😀 ja som mala pocit, že pracujem na obyčajnom prežití 😀

mata95
11. mar 2013

grundia ....ano,ja tieš niesom žiadna sadistka,tieš malu nenecham plakať,zamrnčala a už som bola pri nej,nosila som ju na rukach dokonca aj ked spala,teraz vidim že to bola chyba,mala nevie byť kus sama,a ked je,robi len zlobu...ako babo tieš zachadzala,hocikedy normalne omodrela,mala som snou dokonca aj taky problem že stale zvracala,mala reflux do polroka,takže som tieš musela byť nonstop snou,budila sa a dokonca sa stale budi aj 5x za noc,ale ktomu plaču,nieje plač ako plač,to už matka musi sama poznať svoje dieťa,a ked ma niekto 2-3deti???sa ma zblazniť???ja len proste nechapem sko môže žena s babätkom povedať vetu-nič nestiham...nestiham isť ani na zachod,ani ranajky si urobiť....???mala som 21 ked sa mala narodil,sama som miestami bola decko a napriek tomu ako som si dceru rozmaznala musela som a musim stihať všetko,a ked niekto dokaže sedieť na nete tak dokaže aj navariť.... 🙂

amouramour
11. mar 2013

mas luxus, ze ti niekto pomaha🙂ja som bola od zaciatku sama, mama mi prisla len prve dva dni na hodku...rezim ako taky nastal az od druheho mesiaca

amouramour
11. mar 2013

@mata95 uprimne to nechapem ani ja, zvladnut sa to da - ja som mala prve dva mesiace absolutneho nespavca, tiez mi bolo trapne otravovat celu rodinu a manzel ma pracu, kde nemoze len tak odist

grundia
11. mar 2013

@mata95
@amouramour Pardon baby,ale aj my sme mali s tym problem,ze mala na mne vysela a nestihala som.
Ze trapne niekoho otravovat?tak to som ozaj neriesila.Mam super svokru,aj manzela,takze ti pomahali velmi.
Aj teraz keď uz dokazeme fungovat ako tak,stale sj nemusim o nic starat,len o malu,ostatne si s RADOSŤOU rozdelia babky a neriesia.

mata95
11. mar 2013

grundia no neviem,nezdielam tvoj nazor,su ženy ktore maju viac deti,stihaju domacnosť,dokonca aj pracu,ja neviem sama osobne by som sa hambila povedať že sa onič nestaram len odieťa,som toho nazoru že žena ma stihať všetko,bolo by mi trapne byť na niekoho odkazana....sorry

grundia
11. mar 2013

@mata95 Nemyslim si,mne to trapne nieje.A pri dalsich detoch uz bude skusenejsia,obratnejsia.
A reflux mame aj my.

mata95
11. mar 2013

neviem ja mam jedno dieťa,tieš som častokrat vyčerpana ale nenechavam nič na babičky...

zmrzlinka
11. mar 2013

@cicamica1980 neboj urobis si svoj system a nejaky rezim.......chce to cas......za chvilu skoncite sestinedelie a potom to bude uz len lepsie a lepsie.......ja nestiham doteraz 🙂

zmrzlinka
11. mar 2013

@mata95 trochu drsne slova pre zenu v sestinedeli......kazda zena a dieta je ine.......niekto potrebuje viac casu dat sa po porode dokopy a urobit si nejaky rezim a system.........a nechapem preco by jej mama alebo svokra nemohli pomoct.....ved ked oni budu potrebovat tiez im pomoze......

mata95
11. mar 2013

@zmrzlinka ja nevravim opomoci, aj mne pomahaju,som rada ked mi malu niekto vezme čo len na hodku aby som si kus oddychla,ale reagujem nato,ako žena s malym babom môže povedať že nič nestiha,dokonca ani sa naranajkovať či isť na zachod....a su tu ženy ktore pišu že manžel pral,žehlil,nakupoval...zda sa mi to byť prehnane....

zmrzlinka
11. mar 2013

@mata95 no vidis mne este nikto maleho nezobral ani hodinu.....manzel strazil pol dna a to ma maly 8 mesiacov.

Ja som lezala v porodnici s pani,co sa sestriciek pytala,ze ci si moze ist umyt zuby.....proste kazdy preziva sestinedelie inak 😀
A o tom,co je prehnane......v nasej rodine je jedna zena,co ma dve deti uz velke a nikdy nebola s detmi cez noc sama.....mama jej doteraz zehli,prata,vari......zienka si zatial urobila dve vysoke skoly a venuje sa svojim konickom......ked boli deti male a ochoreli,tak babka s dedkom s nimi lietali po doktoroch....no coment 🙂

amouramour
11. mar 2013

@grundia je to o tom kolko kto zvladne🙂ja stiham este k tomu domacnost a pracu...a proste som typ, ze nerada zatazujem inych svojimi starostami a radsej zatnem zuby a pomozem si sama...je to dieta mojho manzela a mna...nie praca pre celu rodinu🙂ale zas ak sa ti nukaju je to ine...

mata95
11. mar 2013

@amouramour takto by to malo byť.... 🙂 🙂 🙂

jankasz
11. mar 2013

No baby ako vás tak čítam pomaly si začínam predstavovať ako to bude unas vyzerať v júni 😒 a to som sama s detmi, manzel chodi na tyzdnovky,v nedelu vecer ide a v piatok vecer pride...nebyvame pri rodicoch oni aj tak stale pracuju a ja cakam tretie dieta a to este v juni ma cakaju inzinierske statnice ,chvalabohu este ze som uz doma na PN-ke inak by som bola asi na tom podobne ako cicamica 1980...no ale zacinam sa toho fakt desit, ako to budem stihat, mam aj satku a Manducu tak verim,ze za pochodu to bude fungovat... ked vidim,ze to zvladaju aj ostatne mamicky zvladnem aj ja...teda dufam 😅

aadulik2110
11. mar 2013

@cicamica1980 ahoj, neboj to sa spraví, chce to len čas. S maličkou si nájdete režim.... asi keď malý mal mesiac, tak sa začal deň podobať tomu ďalšiemu dňu - v rovnaký čas sa budil na papanie, rovnako spával cez deň, večer v rovnaký čas zaspával.... ono je to veľmi individuálne. Ešte musím dodať, že neznášam neporiadok a keď som prišla z pôrodnice, tak som mala depky z toho, že nemám upratané (a to sme bývali u svokry v jednej izbe a stavali sme dom). Postupne sa to utriaslo, neboj aj u vás sa to utrasie. Venuj sa bábätku, navar si aj na niekoľko dní....

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cicamica1980
autor
12. mar 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

dakujem za reakcie. vcera som bola prvy den sama - a ako som sa toho obavala, tak to bolo v pohode🙂 mala zacina pozorovat svet - toci hlavickou, gula ocami🙂)) stihla som aj wc, aj jest🙂 skoro vobec neplakala, dokonca mi spala na prechadzke🙂

k internetu: surfujem iba ked mam malu na prse - t.j. sedim na zadku a 1 ruku mam volnu, akoze s malou na prse nepojdem predsa na wc, alebo upratovat ci varit..... tak pocas kojenia citam, surfujem, kukam spravy, pocuvam radio....

grundia
13. mar 2013

@amouramour
@mata95 Ja som nikomu nekazala aby ku mne chodil na vypomoc ale tak preco by som si to nezjednodusila ked same chceli,teda ano,nukaju sa mi..Nemam preco ich odmietnut,mam o starosti menej