Pri novorodencovi nič nestíham

kristinka92
6. dec 2021

Ahojte som už úplne zúfalá
Predtým som bola bezdetná, zvyknutá na poriadok doma, vždy nakúpené, navarené, napecene.
Mala sa narodila pred 3,5tyzdnami a ja nič nestiham, absolútne.
Dokym ju obriadim rano (nakojit, uspať, odsat sa) je aj 10-11:00, rýchle raňajky, doma nič nestiham, ani navarit, ani upratať, dnes som sa o 13tej len prezliekla z pyžama, šťastie že sprchu vobec stíham večer. O 16tej už pomaly tma. A další deň to iste, dokolecka dokola, že ma chytá stereotyp po ani nie 4tyzdnoch.
Prosím vás zlepší sa to, či ako to stíhate?
Som len ja taká neschopná?
Nechápem ako sa dá mat viac ako jedno dieta 🙈máte môj obdiv.

otvorena
7. dec 2021

@kristinka92
O tom to je 😄že si v pyžame celý deň strapatá unavená ,máš možno bordel ale bábo je spokojne 🤗😍

zuzuliennka1
7. dec 2021

@kristinka92 zlepsi, zatial si uzivaj, ze to aspon ostane tak, ako to upraces, ale nestracaj s tym zbytocne cas. Jak sa ti pusti chodit a bude vsade liezt, vsetko babrat a skumat, to sa este len nezastavis 😁
oddychuj vzdy, ked sa da, vsetko ostatne pocka… a chytis neskor aj rytmus, budes stihat 🙂
(p.s. mam doma 4r neposedne hyperaktivne sidlo, podobne ako ty som sa len teraz dostala z pyzama😂)

vikes
7. dec 2021

@kristinka92 Nebuďte na seba náročná, dajte si čas ( možno,aj pól roka) kým si vytvoríte určitú rutinu. Stali ste sa mamou, vaše priority, váš čas sa mení a to tak má byť. Teraz je stredobodom dieťa a potom všetko ostatné, ale preto nebuďte nervózna, že domácnosť "pláva", a čo? Dieťa nebude večne malé (užite si to) a časom sa veci utrasú a domácnosť tiež. Želám veľa síl 🙂

katarinkapetko
7. dec 2021

@kristinka92 o postave ani nehovorím určite niesi na tom horšie ako ja. Vážila som 57kg počas tehotenstva som pribrala 24kg 😱😱😱. Rodila som sekciou takže telo sa nevrátilo do pôvodného stavu, mám stále 10 kg na vyše a brucho ako tehotná. Takže k postave sa nevyjadrujem tiež som smutná

tessa04
7. dec 2021

@kristinka92 ahoj, som na tom uplne rovnako. Moje baby ma 4mesiace. Od narodenia je uplakana ze hroza. Sama nezaspi ani nahodou.. Predtym vsade poriadok, manzel mal vzdy veceru na stole, stihala som vsetko. Teraz? Vari muz, funguje donaska jedla, ked neupracem v sobotu tak mozno upracem tu dalsiu🙈no vsetko je naopak. A tiez som casto v pyzame este na obed😄ak sa da, zapoj manzela, svokru, mamu susedu😄 ja uz sama svokre volam nech pride popestovat malu, co mi ani nenapadlo, ze niekedy budem robit. A aka som rada ked pride😄

majla1234
7. dec 2021

@kristinka92 musis si nastavit system, ja som musela stihat novorodenca aj pracu aby som nas uzivila a v pohode, kojili sme sa kazde 3 hodiny, navarila som ked mala spala, atd..treba si urobit system a rezim a bude vsetko oki. Teraz zvladnem bez muza aj tri deti a som v poho bez opatrovatelky. Tu by som k svojim detom ani nikdy neriesola ani z ruk do ruk cudzim ludom a hlavne v tejto nebeznej covidovej dobe. Myslim si, ze to uplne v pohode zvladnes ked si to dobre nastavis a zorganizujes. Deti su pozehnanim a darom a nie vsetkym nam je dopriate mat muza. Zvladla som to, zvladnes ty, zvladnu oststne, hlavu hore, dobre bude 🙂

eskop
7. dec 2021

@kristinka92
Neboj nič, nájdeš si svoj systém a bude.. tuez som prvé dni nestíhala ale potom to už bolo lepšie.. a už mám čas aj vypiť si rannú kávu skôr ako pred večerom 😀

veronika27991
8. dec 2021

Uplne ti rozumiem, ja som bola pred 10 mesiacmi na tom uplne rovnako, zvyknuta ze vsetko stiham zvladam, vsetko upratane navarene, ved sa to ocakava nie? Budem to musiet zvladat aj pri dietati... Bohuzial prve tyzdne su narocne, kym sa clovek vnutorne zmieri ze nie, bohuzial uz sa to stihat neda, uz som znizila naroky na poriadok (ano, mame bordel, lebo vsak maly sa uz dostane vsade, vsetko ho zaujima hlavne to co nie je hrackou ale to neznamena ze tu mame spinu, kazdy vecer upratujem, neznesiem nic na linke, hracky na miesto...) treba sa preorientovat aj ked mas pocit ze to tak nezvladnes, usetris si vycitky, zly pocit z toho ze si neschopna, lebo NIE SI 👍 len sa teraz musis starat o to male klbko ktore ta potrebuje najviac na svete. A je to fakt dolezitejsie ako poriadok alebo to ci mas alebo nemas navarene... Ja som bola uplne taka ista na zaciatku, teraz ked nas ocko donesie kebab lebo uz vecer padam unavou a nestiham navarit, vobec nemam vycitky, jednoducho som sa prisposobila situacii.. Ked som bola z toho vsetkeho nervozna a nahnevana, maly to strasne vnimal a aj on na to reagoval placom podrazdenostou... Casom som si nasla nejaky system, ktory sa ale stale meni lebo aj dieta spi cez den menej, lenze tym ze je uz samostatnejsi a aj sa sam prehra, daju sa veci robit aj pri nom alebo s nim, mame uciacu vezu a fakt od prveho dna pouzivania je vyuzita na 150%,takze neboj, cim bude krpcek vacsi, bude to jednoduchsie, len nesmies byt na seba taka narocna.. Materstvo je krasne ale tazke a to naozaj iba matka pochopi vyznam toho ❤️ drzim palce 🙏

dominikakr
8. dec 2021

@kristinka92 cítim sa úplne rovnako 😂 mala má dnes presne 4tyzdne, my s mužom sme obaja veľmi nároční na poriadok, perfekcionisti, vždy sme mali dobre navarené, napečené, doma krásne čisto...

teraz? vyzerám ako bezdomovec, doma nám vybuchla bomba, všade sú látkové plienky, kojace vankúše, deky, odsávačka pohodena... 😂 zvykáme si, snažíme sa nejako upustiť od nárokov na seba samých. hlavne je, že bábo je zdrave a my prežijeme v relatívnej psychickej pohode ďalší deň 🙂 kľudne mi aj napíš, zažívam naozaj tie isté pocity

lucjan
8. dec 2021

@kristinka92. Po mojej skúsenosti je dôležitejšie ísť s bábätkom vonku než ostať doma upratovať atď. Čerstvý vzduch vám obidvom pomôže a po príchode domov neporiadok zrazu nebude v tvojich očiach až taký veľký. Keď nám malá nechcela spinkať, kúpili sme si ergonomický nosič be Lenka, malinká mi hneď na hrudi zaspala, používala som ho na doma aj na vonku, človek mal aspoň voľné ruky a dieťatko bolo po spánku pokojnejšie. Držím palce.

hamonny
8. dec 2021

@kristinka92 bábätko je malilinké, ešte sa len spoznavate, rezim príde postupne a zžijete sa s novou situáciou. A ako už bolo napísané, keď budú detičky dve a vy nastúpite do prace a budete musieť stíhať prekonávať ich choroby, škôlku, školu + vaše zamestnanie+ domácnosť, len potom si poviete, aký bol ten čas s prvým bábätkom pokojný a krasny. Všetko doladíte postupne. Treba si to užívať a brat zo zdravého babenka pozitíva a nie sa vnímať negatívne. Držím prsty ;)

sonka333
3. jan 2022

@kristinka92 ja mám dieťatko druhé po 14 rokoch...a hoci si niekto pomyslí že mi staršia dcéra pomáha...tak sa mýli....zavrie sa do izby a padla...ale otom potom....ked je krik tak pomôže ...lenže zo začiatku keď sa mi synček narodil tak som chcela mať všetko tip top presne ako predtým...vždy dokonale upratané ...atď...lenže zistila som že sa to nedá...a vieš ako som to zistila?tak že stoho neustáleho stresu že nestíham atď...som ochorela....a začal sa kolotoč chodenia po lekároch a tak som si to veru nepredstavovala ☹hneď som sa naučila že oddych je dôležitý....☝️malý ma 10 mesiacov a je náročné dieťa...ktoré v noci stáva veľmi často...a cez deň tiež boj o spánok a keď už zaspal tak som sa plašila jak drbnutá "navariť,prach utierať,vysávať atď...tak deň čo deň.....až som začala mať zdravotné problémy...a teraz sa učím "niekedy ten neporiadok prehliadnuť "resp. Si to nechať na čas kedy ma manžel voľno....mám s toho zlý pocit ale nechcem sa stresovať a do roka zomrieť "deti potrebujú mamu nie dokonale čistú domácnosť

otvorena
3. jan 2022

@sonka333 jeeejo aj ja mám po14tich rokoch druhé😁a synak tiež s malým moc nebol doteraz.. postupne však keď potrebujem niečo odbehnúť tak ho zapájam nech ide ho kuknúť nachvíľu. Môj ma 3,5mesiaca ešte len síce..ale už je to lepšie s ním . Čo sa týka upratovania,snažím sa .. a ako kedy sa mi podarí.
A presne ako píšeš ,treba oddychovať. Mama musí byť v pohode . Len keby to niekedy vedeli aj druhý pochopiť. 😏

otvorena
3. jan 2022

@otvorena a taktiež začínam na seba viac myslieť. Predsa mám 35 a už cítim že je to také iné .. kdee ako v21🙈😁
Večer niekedy som tak unavená že mi je zle a budím sa ..že boli celé telo ,to mi asi nik neverí.