Dá sa odmietnuť vyšetrenie u gastroenterológa?

erienka
13. máj 2014

Moja 11 mesacna dcerka meria 75 cm a vazi 7,5 kg. Stale ju dojcim, jest velmi nechce. Pediatricka jej predpisala Infatrini (dnes som jej to dala prvy raz, nechcela to) a chce ju poslat na vysetrenie ku gastroenterologicke. Asi som na poradni zbytocne kvetnato opisovala to, ze nechce jest, hoci take zle to zas az nie je, za posledne dni odkedy sme boli u pediatricky, sa to zlepsilo i vdaka tomu, ze som trochu zmenila system. Dcerka je inak zdrava, este nebola od narodenia chora, je hrozne aktivna, vesela, vie uz aj chodit. Nemyslim si, ze by bolo hladna alebo ze by jej nieco bolo. Mam z toho vysetrenia trochu strach, chcu jej robit sono, odber krvi...Nechcem ju tymto stresovat, ale zas bojim sa neposluchnut pediatricku, nechcem sa hrat silou mocou na mudru. Je mozne nejak si este o tom pohovorit s doktorkou, povedat jej, ze zacala trochu viac jest a neist na to vysetrenie...?
Dakujem

kikuleenka
13. máj 2014

Na gastro chodime od dcerinych 4 mesiacov a nelutujem. Odbery ci sono su nic a ten pocit istoty, ze je naozaj v poriadku (az na intoleranciu laktozy), je na nezaplatenie. Lebo je to tiez nejedak, slabo priberajuci. Z krvi overili aj to, ci jej nechybaju nejake vitaminy, stopove prvky a pod. Ja vysetrenie na gastre len odporucam.

erienka
autor
13. máj 2014

@kikuleenka dakujem, upokojila si ma. Lebo na druhej strane je fakt, ze ma trapi, ci ma dostatok vitaminov a nevedela som, ze z odberu to budu zistovat. Tak teda idem zavolat na gastro🙂

ankanl
13. máj 2014

vyska u 11 mesacneho dievcatka sa pohybuje v rozmedzi 67,7 az 77,8 cm a vaha 6,9 az 11,2 kg. takze ja si myslim ze je tvoja dcerka je v pohode, a ako pises je vesela a aktivna.,o znaci ze jej nic nechyba. a ak este aj chodi a je na MM tak jasne ze nebude baculka ako deticky z UM. Ja som to iste riesila aj pri mojej st.dcere ( teraz ma 2 roky a 11 kg).Sam dr. mi povedal, ze aj ked pribera malo,je zdrava, aktivna a napreduje,nemam to riesit.... Je na tebe ci pojdes na vysetrenie, nik ta nutit nemoze,daj na svoj siesty zmysel, sama poznas svoje dieta. Mozes navrhnut dr. ze este pockas par tyzdnou, ci si dcerka nerozje 🙂 drzim palce

alexandra1104
13. máj 2014

Ahoj moja ma 13m a ma 8.5kg a doktorka ze je to v poriadku

kikuleenka
13. máj 2014

@ankanl tak moja je na UM a o ziadnu baculku sa nejedna 🙂

ankanl
13. máj 2014

kikuleenka ja viem ze nie vsetky deti na UM su baculatucke ;) len hodnotim z mojho okolia a v zlom to nebolo myslene 🙂

090379
13. máj 2014

@erienka Ahoj, môj malý sa predčasne narodil, chodíme na gastro doteraz, nič to nie je, určite ju tým stresovať nebudeš

dena512
13. máj 2014

@erienka Ahoj ja na tvojom mieste by som radšej šla vieš lepšie je ísť teraz ako neskor to banovať a sono zasa není také zlé.Aspoň budeš vedieť že je všetko ok držíme palce

erienka
autor
14. máj 2014

@dena512 mas pravdu...

maca283
14. máj 2014

@erienka Aj my chodime o 5tyždnou a nelutujem

elinkadk
29. jún 2014

Syncek ma 14 mesiacov a ideme prvykrat na gastro kvoli alergii na kravske mlieko. Co mu tam vlastne budu robit? Pretoze sestricka mi ani nepovedala ci moze predtym papat. Dakujem za odpoved 🙂