13 ročnému synovi sa nedá stiahnuť predkožka

2985
8. feb 2017

Ahojte.Chcem sa opýtať či je to nejaká tragédia,ked som synovi nasťahovala predkozku,u urológa sme boli,ked bol malý na bežnú kontrolu,teraz,lebo ho bolel pravý semennik,predkozku si sám nevie stiahnuť,ani mne a ani doktorovi to nedovolil urobiť,syn má skoro 13 rokov,niektori tvrdia,ze je to problém,lekar sa netváril tragicky,citala som že to má čas.Chcela by som vedieť vase skúsenosti,rady,nazory,dakujem,Mona

gin124
22. feb 2017

@meusicka

To co tu píšete je opravdu velmi zcestné. Kdybych neznal fůru mužů, kterým ta obřízka zničila sexuální život a pak proklínají ty doktory, popřípadě i rodiče, kteří k té obřízce dali souhlas, tak tuto osvětu nedělám.

Dal jsem tu zakladatelce odkaz na určité stránky. Něco tu nemůžu veřejně napsat, protože dotyčná osoba si to nepřeje, už mi za to jednou vyčinila, tak to napíšu později do schránky.

meusicka
22. feb 2017

@gin124 tak bude moj muz vynimka, nakolko jemu to nesposobilo ziadne problemy, dokonca mame spolu 3 deticky a nemozeme sa co sa sex. zivota na nic stazovat. ja mam doma dievcence, ale sa pamatam velmi dobre, ako nasa babicka stale vravela, ze chlapcom sa o predkozku treba starat odmalicka. nezanedbat to. zial moja svokra je strasne pruderny clovek, takze ma neprekvapuje, ze to u syna neriesila, vlastne bola uplne prekvapena ked sa na to prislo a zistila, ze ona vlastne nieco a aj ich detsky lekar, zanedbali.
ja som pisala autorke len preto, aby to nebanalizovala, a riesila, je to len na nich, ci vyhladaju ineho lekara. samozrejme to je jej rozhodnutie. ale je to chlapec v citlivom veku. samozrejme mozno nebude nutna celkova obriezka, ja dufam, ze nie, len nasa skusenost je ta, ako som pisala vyssie, ze ked uz k tomu dojde, to este nemusi hned znamenat katastrofalne nasledky v sexualnom zivote. somozrejme ak sa to nebude hned od zaciatku nejak tabuizovat a nebudu v chlapcovi oni vzbudzovat pocit, ze tym bol nieco menej a pod. toto uz nie je len urologia, ale aj psychologia.

gin124
22. feb 2017

@betunka39 Jistý si nejsem. Dobrý plastický chirurg by měl zvládnout vše, tedy i operaci ze zachováním předkožky.

Například Filipovi z Německa udělali tu obřízku v 16 letech. Napsal mi, že první ztrátu citlivosti začal pociťovat v 19 letech a ve 23 letech už byl plně invalidní, neschopný dosáhnout orgasmu, a takových případů znám fůru. Na první jsem před lety narazil na jedněch slovenských stránkách, jenže tehdy jsem nechtěl věřit, že je to tou obřízkou.

gin124
22. feb 2017

@meusicka

Váš muž není vyjímka. Napsal jsem přece, že ty potíže se sexem má pouze 10% obřezaných mužů. Německý spisovatel Mario Lichtenheldt s nímž spolupracuju a který sám byl, dle něho nesmyslně, obřezán ve věku 4 let, píše: Zákeřnost obřízky je v tom, že její účinky na budoucí sexualitu muže jsou nevyzpytatelné.

Jak jsem dal odkaz na ty stránky, tak ten uvedený postup je právě od toho spisovatele Maria Lichtenheldta. Kontaktoval jsem pana doktora, jestli by to tam nezařadil, a on, trochu to upravil na naše poměry, to tam zařadil.

Je tam dobrý návod. Zakladatelka dle toho co tu napsala nemá žádný důvod k hysterii a není vůbec dobré, abyste ji tu panikařila.

gin124
22. feb 2017

Jinak dodám, že Mario Lichtenheldt napsal na to téma 3 knížky. Žel v našem jazyku nejsou, jenom v němčině.

meusicka
22. feb 2017

@gin124 pokial by som mala chlapcov, tak by som si to v pohode nastudovala, aj v nemcine. nemam pocit, ze by som autorku panikarila, ale nikto, dokonca ani vy ste jej nenapisali, aby na to kaslala, ved sa to spravi samo.
ja som rada, ze su ludia, ktori sa k tejto problematike stavaju ako aj vy, a nerobia vsetko pausalne. vid napr. nastrih hradze pri porode.
a inac dakujem... odkladam meno p Lichtenheldta , kedze moja sestra ma chlapcekov dvojcatka, co ked to bude aktualne pre nu

xoxolusik
22. feb 2017

Prestante tu laskavo strasit mamicky s nasledkami obriezky.. Pan
@gin124 myslim, ze len vyhladavate podobne temy a posobite na mna ako uchyl.. Normalne som stastna teraz, ze tu nemam ziadnu foto deti.. Naco tu strasite mamicky??? Koncim tu.. Lutujem, ze som prispela

gin124
22. feb 2017

To není žádné strašení, těch případů znám fůru. Je to rozrtoušené na slovenském internetu, a ve Francii a Německu jsou na to téma dokonce internetová fóra. S webmasterem těch fór a předsedou francouzké intaktivistické organizace Droit au Corps panem Sindenem se znám osobně, je poloviční Francouz a poloviční Němec, takže jak francoužtina tak němčina je jeho mateřtinou. Až budete číst příspěvky 18-ti letých chalanů, kteří mají ty potíže, a kteří píšou, že kvůli tomu rozhodnutí nenávidí své rodiče, tak budete přemýšlet jinak. Vy mne máte za úchyla ale maminky mi většinou za mou osvětu děkují. Okopčím, jak se tu ke kritice mé osvěty vyjádřil jeden z mužských účastníků:

lukas_ba
@karmelka77 Nechutna osveta? Ako decko (tak tesne pred pubertou) som mal tiez problem so zuzenou predkozkou. Teraz som vdacny mojej mame, ze mala trpezlivost s pomalym riesenim. Moj bratranec v rovnakom veku, ako ja, to stastie nemal a doteraz to nevie svojej matke zabudnut... a ani sa mu nedivim - mat hnusneho, zjazveneho, necitliveho so zrohovatelym zaludom... 😖

betunka39
22. feb 2017

@gin124 teraz už ťqžko o tom rozhodovať, či to bolo tak alebo nie. Myslim, že to nie je až taka katastrofa, vela mužov ju ma , ale je to individualne.

gin124
22. feb 2017

@betunka39 Naštěstí se dá ve většině případů s tím něco dělat a tím potížím předejít. Pan Lichtenheldt to ví ze svého života.

Většinou doktoři lidem neřeknou, že je nutné pravidelné hydratační krémování.

Okopíruju tu jeden příspěvek, starý už dva roky, kde jsem komunikoval s jedním Jirkou, který si tu obřízku kvůli potížím nechal tu obřízku v dospělosti. A to proto, že když už k té obřízce došlo, tak by se to krémování nemělo zanedbávat. Když se to zanedbá a nastanou potíže, tak je to pak zbytečně svízelné.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Teď něco důležitého nejen pro zakladatelku, ale pro všechny, kdo mají obřezané syny nebo partnery. Mám to na svých stránkách v rubrice „pro kluky“, která je od spisovatele Maria Lichtenheldta:
Vyhněte se dalšímu znecitlování vašeho žaludu!

1) Můžeš svůj žalud pravidelně zvlhčovat pomocí různých vhodných krémů. Denní krémování by se mělo stát běžnou součástí tvé denní intimní hygieny.

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/…peny-zalud-/

To potvrzuje i jakýsi Jirka na jiném fóru, který se sám nechal obřezat v dospělosti ze zdravotních důvodů. Okopčím tu něco z jeho příspěvků:

25.1.2015 14:54 - Jirka
Ještě jsem chtěl napsat, že proti keratinizaci je dnes v lékárnách řada krémů, které zabrání vysušování a vrátí žaludu vlhkost. Prostě zálěží na jedinci, kdo s tím jak zachází, tím také schází jak se říká. A kdo maže ten prostě jede bez problémů, tolik asi vše co bych k tomuhle řekl.

Toto napsal Jirka po počátečním nedorozumění na mou adresu:

Jako promiň, ale ty jsi si začal se všim ještě dřív než já, četl jsem jenom pár příspěvků nad tímhle. Přiznávám, nevěděl jsem o co ti jde. S tvým bojem proti nucené obřízce u malých chlapců naprosto souhlasim! Každý by si o tom měl rozhodnot sám. Pouze schvaluju ty zdravotní důvody který se nedají odložit a obravdu to jinak nejde, myslím např. poruchy čůrání, záněty…

A ještě pár příspěvků o krémování:

26.1.2015 21:44 - Jirka
Kdybys pořádně četl, tak…

Sorry, nedočetl jsem to, jakmile před sebou vidím červenou chci se prát a nevidím neslyším. Jak už jsem napsal, s tvým bojem proti dětské obřízce naprosto souhlasím, chtěl jsem jenom zkrátka napsat, že když má někdo obřízku ze zdravotních důvodů tak to není žádný konec světa. Člověk se pak musí naučit věnovat svému penisu péči, hlavně po koupání, nebo před sexem. Pokud dojde k navlhčení regeneračním krémem každý den, plus se použije před sexem tak v tom není žádný problém. Jde jen o ten zvyk, musí se to pro toho dotyčného stát naprosto běžnou denní činností, jako např. čištění zubů. A to jsem si nevycucal z prstu teď na místě, ale mám 15-ti letou praxi. Co se žen týče, všechny by měli být tolerantní. Mám stálou partnerku, na nic si nikdy nestěžovala, je to jenom o lidech a nemyslím si, že bych měl někdy v posteli ženu s tak nízkým IQ, která by buď odmítala obřízku nebo byla zásadně pro, taková by mně nestála ani za posezení v kavárně… Klid a mír v duši, Jirka

27.1.2015 11:57 - Jirka
Ahoj, můžeš mi poradit…

No ono to je většinou dost individuální, záleží co ti bude více vyhovovat. Já osobně používám Biodermu, je dražší ale jsem s ní spokojen. Hlavně po koupání, vysychajici voda dokáže udělat pěknou neplechu. Pak se dá koupit modrá indulona, bepanten. Nejde ani tak o druh jako spíše o to poskytnout žaludu to co je hlavní funkcí předkožky a to udržování nervových zakončení v činnosti, které při vysychání moc vnímat vzrušivé podněty nechtějí.

28.1.2015 17:28 - Jirka
Je to blbost. Žalud venku…

Sorry, ale blbost to není. Někdo s tím má problémy a je pro něj každodenní péče nutností. Já osobně problémy nemám, ale taky to je pro mě každodenní zvyk, možná i díky tomu jsem tolik spokojený, ale to nedokážu posoudit. Je to, to samé jako říkat, že je blbost si mazat vysušené ruce krémem, protože já s nimi problémy nemám.

To je vše, s tím co napsali Mario a Jirka naprosto souhlasím. Myslím si, že tím pravidelným krémováním se zcela sníží možnost sexuálních potíží kvůli obřízce, nebo se dokonce vyloučí. Možné je, že ty potíže jsou ze zanedbaného krémování, kdy mnozí nevěděli, že je to třeba a nedělali to.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Někdy se té obřízce ze zdravotních důvodů vyhnout nelze. Dle toho, co zakladatelka psala, tak to na to nevypadá. Podrobný návod co s tím, na těch stránkách, co jsem tu dal link, má.

gin124
14. máj 2017

@betunka39 Kdyby se dostal k příběhům mužům, kterým to zničilo sexuální život, tak by změnil názor. Ani srůstové adheze nejsou důvodem pro předpotopní a zmrzačující a ž předkožky. Žel nevím, kde se na Slovensku dělají. Jedna paní z Bratislavy kvůli tomu jela se synem až do Čech.

betunka39
14. máj 2017

@gin124 uz je to urobene,tak sa nad,tym uz nezamyslam.Vsetci zidia su obrezani a myslim,ze az take hrozne potuaze to nie su.Sa uvidi casom a povie ci je to o.k alebo nie.Je to pkdla mna 50:50 kto naake problemy pred a po obriezke.

gin124
14. máj 2017

Teď už se nedá nic dělat, pravidelným krémováním se dá zabránit nadměrné keratinizaci a ztrátě citlivosti. Zabývám se tím teprve tři roky a znám už velkou fůru mužů, kterým to zničilo kvůli ztrátě citlivosti a následný ztíženým dosahováním orgasmu až úplnou anorgasmií jejich sexuální život. Jsou též ženy, které s obřezaným mužem trpí bolestivým sexu. U židů a muslimů je to věcí náboženského tmářství, což je jiná kapitola. V dnešní době je mnoho židů proti obřízce. Smyslem mé osvěty není zabývat se tím, co bylo udělané, Ale smyslem je, aby zbytečně obřezaných chalanů bylo co nejméně.

gin124
14. máj 2017

@betunka39

*teraz už ťqžko o tom rozhodovať, či to bolo tak alebo nie. Myslim, že to nie je až taka katastrofa, vela mužov ju ma , ale je to individualne.*

Znám dnes hodně mužů, kteří s tím mají velké potíže a to, že jiní potíže nemají, je jim platné jako mrtvému zimník. Na toto se nedá neuváženě spoléhat.

betunka39
15. máj 2017

@gin124 a co teraz? Myslim,ze tieto vase komentare su mi uz na .....Uz,je po a he na,mojom synovi ako to zvladne .A ja verim,ze to bud o.k

gin124
15. máj 2017

@betunka39 Já doufám také. Ty věci o krémování jak jsem si všiml, jsem tu už napsal. Mario Lichtenheld, který je obřezaný od svých 4 let v tomto ví o čem píše.

Jak už jsem napsal, já tu píšu pro matky, jejichž synové ještě obřezaní nejsou a stavím se proti takové, byť nepřímé propagandě.

gin124
12. jún 2017

Tento příspěvek je pro mně zcela nesrozumitelný. Nevím o zákroku, který se dá zvládnout za 2 sekundy.

Omlouvám se, nějak mně to zlobí.

oblecenieavecicky
4. sep 2019

Ja sa chcem spýtať - synovi síce ide stiahnuť predkožka, ale keď si ju stiahne, tak má z jednej strany akoby nižšie prirastenú tú uzdičku. Neviem, či je to v poriadku, alebo sa to časom môže upraviť. Syn má 8 rokov. Ďakujem

slavka12455
4. sep 2019

@xoxolusik môžem vedieť ako zvládli po operácii?
Ako dlho ešte bolelo? Rozmýšľame že tiež dáme synovi

gin124
4. sep 2019

@oblecenieavecicky Může se ještě to upravit, lze to též upravit drobným zákrokem.

gin124
4. sep 2019

@slavka12455 A vy si myslíte, že vám pani xoxolusik po tom co tu napsala ještě odpoví. To chcete přesto, co tu píšu nechat nechat zmrzačit pohlaví svého syna amputací předkožky?

56578
26. máj 2020

Potrebujem pomoc. Prosím pište súkromne