Bábätko má o prst viac

mysiacik333
10. aug 2016

Ahojte, prosim Vas, mozete mi poradit. Narodila sa mi nadherna dcerka a zistila som, ze ma na nozicke navyse prst, ktory je zrasteny s malickom. Ked som si to vsimla, velmi ma to zobralo, lebo pri vizitach mi o tomto probleme doktorka vobec nepovedala. Do buducna si to u dievcatka neviem predstavit. Prosim Vas, mozete mi poradiť, kde sa to operuje. Je na SR vobec nejaky dobry plastický chirurg. ?? Ďakujem Vam za kazdu radu. 🙂

suezika
28. dec 2018

ahojte,ozivujem tuto temu. rada by som vedela,kde ste si nechali operovat deticky a ako stw spokojne s vysledkom. ja mam synceka s polydaktyliou a velmi vaham nad vyberom chirurga.

timusi
28. dec 2018

@suezika ahoj, naša Emka má 20mes. a narodila sa ani neviem ako to nazvať, obvodná má svoje pomenovanie a odborník tiež: má široký palček so zdvojeným nechtíkom. Nevieme, či má zdvojené kostičky. Máme za sebou jedno vyšetrenie u odborníka v BB - malinká nevedela zo začiatku palec používať, stresovalo ju to, kým sme sa dostali ku odborníkovy..naučila sa a zatiaľ je všetko ok. Teraz v januári máme kontrolu. Nám dok. povedal, že keď vie palček používať, rastie prirodzene s ostatnými prštekmi, nie je vidieť žiadnu deformáciu( spôsobenú nepravidelným rastom) je škoda dieťatko operovať, nakoľko je tam málo materiálu a prštek by po operácii vyzeral horšie ako teraz. Takže máme sledovať a uvidíme. Teraz ideme vlastne ku nemu po roku, tak som zvedavá, čo nám povie. Viem, že jedna maminka bola s dieťatkom (malo 6 prštekov) v BA-tam povedali o rok na kontrolu a nedalo jej to, išli do BB a tam ich aj hneď objednali na zákrok. Či boli a ako sa majú neviem.

andrejka1974
29. dec 2018

@suezika moju operovali ked mala 7 mesiacov mala navyse malicky na rukach oboch a nozke jednej z toho jeden uplne krasne vyvinuty uplne funkcny na lavej rucke operovali nas v bratislave na plastickej chirurgii v ruzinove vsetky nam odstranili naraz priebeh a ynasanie super bez bolesti v pondelok nas prijali v utorok operovali a v piatok sme uy isli domov teraz moja ma 6 a pol roka a uplne v pohode

suezika
29. dec 2018

@andrejka1974 ahoj,dakujem pekne za reakciu. v ruzinove na plastike alebo na oddeleni chirurgie ruky tiez v ruzinove? ja som.chodila so synom na tu plastiku v ruzinove co ma vo stvrtok poradnu ruky ale nebola som spokojna,doktorka sa stale nevedela vymacnut kedy ho zoperuju,stale chcela cakat. pri prvej kontrole v 5mesiacoch tvrdili,ze sa to operuje v roku,neskor pri dalsej kontrole okolo roka sa uz doktorka nevedela vyjadrit,kedy bude operacia,sa tam.do mna pustili aj so sestrickou ze vsetci rodicia chcu len operovat..