Detská kolika u dvojmesačného chlapčeka

frantiska007
7. feb 2017

Dobrý deň. Som prvorodička... máme doma krásneho usmiateho chlapčeka , ktorí ma dva mesiace...a trápi nás kolika...po nociach nespime... dávam mu espumisan a čajik feniklovy.... čo mu ešte môže pomôcť?

kajka61192
7. feb 2017

@frantiska007 dobry vecer, no nam pomohli coliprev kvapky. Vyskusajte 🙂

marus33
7. feb 2017

@frantiska007 feniklovu čaj nám to ešte zhoršoval..... Skúste infacol pred každým kojenie ako sa píše v letáku, dávala som obidvom svojim. A bolo to omnoho lepšie, taktiež si dávajte pozor co jete vy. Po pozerajte si diskusie tu na MK. Pevne nervy! 😉

kristinka86
7. feb 2017

@frantiska007 Feniklový čaj to nám tiež zhoršoval. Rumančekový pomohol. Infacol zo začiatku kúsok pomáhal, potom už nie. U každého dieťatka je to inak. Môžete skúsiť ešte Baby calm na prírodnej báze. Tiež sa trápime. Držím palce!

frantiska007
autor
7. feb 2017

A to musíme len vyčkať..kedy to prejde samé...lebo keď mám dobre informácie tak to môže trvať až tri mesiace...

el74
7. feb 2017

Masirovanie bruska alebo aj chrbatika - podla toho ako je na rukach, na chvilku sme davali aj do autosedacky, kde lezal jemne skrcene, co tiez trosku pomohlo. Alebo nosit na rukach s jemne skrcenymi nozickami....a cakat a cakat...kym to prejde...Aj pravidelne tapkanie po zadocku mu asi robilo dobre...

frantiska007
autor
7. feb 2017

No to skúšame všetko možné vtedy....kočík...autosedačka..na rukách...na bruško ho dávame...masirkujeme....len mať pevné nervy a vydržať...prečo vlastne deti majú kolíku? Takto ich vytrapit..je to strašne...

11zuzana
7. feb 2017

dobrý večer,nam pomohli coliprev kvapky,nie su len na uvolnenie plynov ale pomáhaju bábatku aj lepšie trávit mliečko čo sposobuje samotne bolesti,davat na bruško

zdraviezprirody111
7. feb 2017

Ahojte, ak mamicka koji, tak moze vyskusat pit medovkovy cajik. Babatku natierat brusko tymianovym alebo levandulovym kremom. Uvolnuje pri nafukovani a zaroven navodi aj na lepsi spanok.

mily7
7. feb 2017

Harvey carp a kniha nejstastnejsi miminko v okolí. Zaviniť,na bok.hupat ,nechať cmúľať niečo a sumiet. Mate už len mesiac😃 vy pravidelne výpady z domu na prechadzku,hudba. Prešli sme tym nevysmievam sa. To len prežiť niekedy sa musí iné nepomôže.

mariana225
7. feb 2017

@frantiska007 nam pomohol infacol a sab simplex. U chlapcov sú vraj častejšie kolíky ako u dievčat,vraj ešte nemajú crievka tak uložené akoby mali mať,aj my sme mali s tým problémy.vela šťastia a trpezlivosti 😉

nelinka2009
7. feb 2017

Glycerinove cipky a rektalna rurka

frantiska007
autor
7. feb 2017
kristinka86
7. feb 2017

U syna prešli na 3,5 mesiaca. Dcérka ich ešte stále má - a to má tiež cca 3,5 mesiaca. Tak možno fakt musia prejsť samé i keď my, maminky, skúšame kade-čo len aby sme im pomohli.

slnecnica333
7. feb 2017

@frantiska007 kvapky coliprev alebdo infacol.niekomu pomoze aj espumisan nam vsak nie.ale hlavne vydrzat a preckat ten cas. vela sil a trpezlivosti

frantiska007
autor
7. feb 2017

Jooj.... chudatko ...to moje bábo....este tak dlho sa má trápiť...

jabucko
7. feb 2017

Aj moj prvy syn mal koliky cca do 4teho mesiaca. Druhy synko ma tri tyzdne a uz to zacina. Len vydrzat. Ako pisu ostatne mamky, kazde dieta je unikatne, kazdemu zaberie nieco ine. Moj prvy syn mal.coliprev a to zabralo. Odporucaju sa tiez probiotika ....biogaia a podobne ... drzim palce!

ivka_siki
7. feb 2017

Nám to trochu zlepšila kombinácia Espumisan a probiotika Biogaia.. A hlavne nosenie- satka, ergonosic.. samozrejme plati otrepana veta len vydržať, to prejde.. Nám v 3m.. veľa síl prajem🙂)

maykaaa1122
8. feb 2017

Rumančekový caj pomohol. Infacol zo začiatku kúsok pomáhal, potom už nie. Pomaha aj ked casto masirujem brusko.

bienennest
10. feb 2017

@frantiska007 Ahoj, u nas zaberali hlavne teple zabaly a tiez masaze bruska. Skus si k tomu precitat tento clanok, tam je viacero tipov co mozes urobit aby si tvojmu babatku pomohla - https://www.modrykonik.sk/blog/bienennest/article/koliky-co-robit-ked-babatko-place-p1627s/

naniatko172217
10. feb 2017

@frantiska007 koliky su preto, lebo traviaci system babatka este dozrieva. To vies, v brusku malo utrum 🙂 babo sa musi naucit pouzivat brusny lis a staci len, ked pri papani sa zle prisaje a hlce aj vzduch, tak ten potom stenu crievka roztahuje a to ich boli. Preto sa odporuca espumisan/ infacol- rovnaka ucinna latka simetikon, ktora rozpusta tie vzduchove bubliny. Chce to len cas, nic viac. Ulavit mozte tymi masazami, nechat dieta pokopat, ked bude bez plienky, nezvazovat do zavinovacky, aby hybalo nozickami, pupik na brusko a masirovat, espumisan/infacol a dobre su probiotika biogaia. Fenyklovy caj nie! Len to zhorsuje, rovnako aj caje pre kojace zeny nepite. Velmi dobry je ten medovkovky caj, posilnuje traviaci system. A co najviac davat na brusko- tym si masiruju crievka. A hlavne potrebuje vela trpezlivosti a lasky 🙂 nam trvali 3 mesiace 🙂

drobulova
21. júl 2020

Dobry den volam sa Lucia a chcela by som vám poradiť čo zabralo nášmu synčekovi viac ako dva týžne sme sa trapili nemohli sme spavať hrozne plakal čo mal bolesti a to sme mu dávali nutrilon colics a espumisan teplé obklady na bruško mastičky pupík a nič tak som uvarila trochu rasce a pridala mu do mliečka do hodinky mal Filipko vetry aj kakal a žiadne kŕče a ani plač a v noci spinkal