Gastroezofagálny reflux u detí nad 3 roky. Recepty?

saskarisko
26. feb 2011

Ahojte,
synovi zistili reflux, a nasadili mu GER dietu. Viem, co moze a nemoze jest.
Tak, ak mate niektora u deti diagnostikovany reflux, a mate nejake recepty, tak vas prosim o ich zverejnenie. dakujem

cheeky82
23. mar 2023

@zuzita1 tak mi kontrola po 9 mesiacoch, PEP test. Z hodnoty 170 sme šli na 30 vďaka helicidu a diéte (nie striktne), 💪čiže sme bez liekov, diétu držíme ďalej. Som v šoku, toto som fakt nečakala

diablito01
23. mar 2023

@andrea1991 Dakujem

mia576
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mia576
20. jún 2023

Ahojte, skúšali ste mrazené nugety piecť v rúre? Spravilo sa po tom horšie refluxacom?

pettka44
30. jún 2023

Ahojte , tak my sa pridávame ku Vám , mame síce len 2,5 ale už si pozerám vaše príspevky o varení🙏🏻môžem sa opýtať aké mali vaše detičky príznaky ? Lebo nás maly od kedy som prestala kojiť (2r.) začal v noci prúdom zvracať , ráno vodnata hnačka , sťažoval sa na silne bolesti bruska … toto trvalo v intervaloch 3 dni , potom 4 dni kľud a opäť cely mesiac. Hneď sme isli na gasto , vyšetrenia na alergie negatívne , žiadna baktéria , mrle nič len strašne zvýšený kalprotektin až 600 , v máji mal len 120 , boli sme v Martine na endoskopiu ( gastro aj kolonoskopia ) žalúdok pažerák ok, len v tenkom creve je zápal a zväčšené bunky 😔dr, mala podozrenie na crohna😨ale teraz nám povedala že je to reflux , som celkom zmätená , verím dr , ale riešiť stolicu mame väčšinou a maly veľmi nerastie , preto sa pýtam aj tu , či ste to mali podobne , ďakujem ta prečítanie 🙏🏻♥️

mirkaknm
2. júl 2023

@pettka44 Prosim, ako vam zistili ten kalkprotektin? Zo stolice

mirkaknm
2. júl 2023

@pettka44 Petka, velmi rada vam poradim, napiste mi do ss.

pettka44
3. júl 2023

@mirkaknm zo stolice , napísala som ss

katka_mituchova
20. júl 2023

@zuzita1 ahoj, prosim ta, co sa tyka fyzio nasla si aj take, co maju vyslovene skusenost na zacielenie na reflux alebo ste cvicili vseobecne na posilnenie stredu tela a branice? Dakujem🙂

zuzita1
21. júl 2023

@katka_mituchova reflux moze vzniknut ked je oslabeny stred tela. Vnutorne organy su poposuvane. Priamo na reflux asi neexistuju,neviem o tom

mia576
27. aug 2023

Ahojte, môžu sa dať pri refluxe lieky na kašeľ ktoré obsahujú trosku alkoholu?

9lenka
7. sep 2023

Ahojte. Viete mi niekto poradiť nejaké cviky, ktoré môžu pomôcť pri refluxe?

montinka002
19. okt 2023

@didulienka11 poslete mi prosim link este raz ktore

alezia
5. jan 2024

@lubkajarko Tak to mate mega stastie na skolku 👍 Mne odmietli aj polohovat, ze mam radsej chodit pre nu na obed 🤦‍♀️ A samostatne varit? Nehrozi. To by som mysela pre nu chodit este pred obedom, ten by.mi dali do obedara ked ona nemoze a vybavene.

lubkajarko
7. jan 2024

@alezia ano je to neskutočna pomoc, aj si to velmi važim z ich strany🙏

misela103
4. apr 2024

Ahojte. Predstavte si nam reflux zistili na orl... v utorok tam bol operovany na nosohltan... a zistili ze ma reflux a ten mu drazdi sliznicu kt ma cervenu podrazdenu aj makku... ja som hotova z toho lebo moj syn je bez tak zly jedak a presne to co nemoze lubi... nwm ako sa stym vysporiadat bojim ze mi stravu bude odmietat lebo on nove ani ochutnat nechce uz neviem ako nanho😕 a prosim vas nikde som sa nedocitala ci mozu batat?
Aj by mi pomohli recepty na zaciatok... ďakujem

misela103
4. apr 2024

@zuzita1 nam napr na orl zistili reflux pri operacii teraz v utorok

misela103
4. apr 2024

@zuzulikmichalik prosim teda spaldova muka sa moze pri refluxe?

misela103
10. apr 2024

@alami ahoj si tu este?

alami
11. apr 2024

@misela103 ano😊