Hypertonus u deti - skúsenosti

miriam7979
19. jan 2021

Ahoojte mate niektora skusenost ze malo jej dietatko zvysene svalove napatie?popripadne ake malo priznaky hlavne to ze ako ste to spozorovali ze je hypertonicke dieta a tak alebo ako pomoct celkovo ?
Mam malicku 6 mesacnu a neviem ma niekedy ako keby napnute nozicky sem tam bola som snou u neurologa v novembri a ze to ma v norme ze je pevna vravel ze bude skoro sediet a tak ale ze sa uvidi ... ale neviem 🤔nechcem nieco zanedbat ...inac lubi byt na brusku,hra sa s hrackami, dava sa na bok, sadne si sem tam sama...skusala ist na 4 ale uz to nerobi...
Dakujem baby za kazdu radu

karhu
19. jan 2021

navstivte najblizsiu "Ambulanciu fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie" a podla toho sa zariadte..my sme tam sli z vlastnej inicativy a dobe sme urobili, neurolog tiez tvrdil, ze je vsetko ok, a nebolo

miriam7979
autor
19. jan 2021

@karhu a ak sa smiem spytat aky ste mali potom nakoniec problem,daco vazne ci ? Dakujem

miriam7979
autor
19. jan 2021

A sme objednany na buduci tyzden...tak som zvedava ...len chcem vediet dopredu a tak no

mogaa
19. jan 2021

@miriam7979 buď si istá že neurologička by hypertonus zistila.....a neviem čo čakáš od 6mesačného dieťaťa, ale to ti určite ešte nebude ani štvornoškovať ani chodiť.....máš šikovnú babu čo sa vie sama pretočiť a sem-tam si sadnúť - a to nie je vôbec málo....veľa detí začne štvornoškovať až okoko 10mesiaca, takže ju nedávaj na štyri.....