Je normálne ak mesačné bábo musí grgnúť viackrát?

krpcisko
28. aug 2011

Dobrý deň,
je normálne keď mesačné bábätko si musí grgnúť alebo aj vyglgnúť viackrát po sebe?niekedy sa mi stane, že si malý pekne a nahlas grgne, položím ho do postieľky a vidím ako ho ešte nadrapuje, zdvihnem ho a po chvíľke grgne znovu. ako mám vedieť kedy mu stačí grgnúť raz a kedy mám počkať, aby grgol znovu?hlavne v noci sa mi stáva, že si asi dobre neodgrgne a potom nepokojne spinká a chrchle, ale keď ho zdvihnem aj tak neodgrgne. robím niekde chybu? musí si dieťaťko vždy odgrgnúť?
ďakujem za odpovede.

macamac
28. aug 2011

@krpcisko tak môj malý negrgal vôbec 😉 a v pohode,najprv som sa stresovala,ale potom som si zvykla 🙂
malá mi grckala dosť a tiež ju tak "nadrapovalo" po papaní-poslali nás na gastro a mala reflux,slabší,ale mala
bolo treba zahustené mliečko piť, ležať vo vyvýšenej polohe po pananí aj hodinku,našťastie sme mali polohovateľný kočík pod chrbátikom,tak ležala väčšinou tak...do roka jej zmizol,ale boli sme v strarostlivosti gastroenterologičky
takže aj tvoj malý môže-ale samozrejme nemusí mať takéto problémy 😉
ale je to dosť časté u detičiek,nie je to nič hrozné,len treba to povedať pediatričke a tá posúdi 😉

krpcisko
autor
28. aug 2011

@macamac
ďakujem za odpoveď.
posledné dni plače ked sa napapá a zoberem ho na ruky, aby si odgrgol a vtedy spustí taký plač. aj keď si odgrgne tak stále plače. neviem či málo zjedol alebo čo mu je. pri kojení niekedy zaspinká, ale tým že ho zdvihnem sa pustí hneď do plaču. neviete poradiť čo by to mohlo byť? ďakujem

macamac
28. aug 2011

@krpcisko no-ak pri kojení plače,ak ho vezmete,môže to byť tým,že ho zobudíte,aj tým,že vlastne je hladný. ale môže to mať aj iné príčiny,neviem,asi bude dobre kontaktovať pediatra 😉
ale mne na gastro povedala,že jej sa vracia strava späť do pažeráka a to páli ako záha...i keď moja neplakala,ale vracala. ono je to nepríjemné aj pre dospelého,tak možno plače preto,že ho to tam nejak "tlačí" hore,ako sa mu strava vracia...ono ťažko presne poradiť,určite to chce konzultovať lekára 😉
a niektoré deti plačú-a nemajú ani dôvod 😉 sesternica mala takto veľmi náročného syna,bol kojený 2 roky,ale stále plakal.prešli všetkých dr. a uzavreli to ako "náročné dieťa". užili si svoje,ale teraz je zdravý 5-ročný chalan 😉
a nemôže mať koliku? plynatosť?bolesť bruška?

krpcisko
autor
29. aug 2011

@macamac
neviem vôbec čím by to mohlo byť, musím sa poradiť s pediatričkou a uvidíme či nás niekde pošle. kolika to asi nebude lebo keď kaká(viackrát za deň)tak sa vôbec nehnevá, pekne sa v tichosti vykaká. a tá plynatosť, no neviem niekedy sa trošku jeduje keď prdká ale vyprdí sa.
ďakujem za odpoveď.

macamac
29. aug 2011

@krpcisko 😉 nie je zač 🙂
veď zajtra uvidíš-snáď teda už bude robiť vaša dr. 😉
potom daj vedieť,budem zvedavá 😉

krpcisko
autor
5. sep 2011

@macamac ešte som nebola u pediatričky. manžel ma odhovoril, že nech ešte chvíľu počkám. kúpili sme kvapky babycalm a vyzerá že mu pomáhajú na tie prdíky, tak skúsime vydržať do budúceho týždňa keď pôjdeme na poradňu. pekný deň

macamac
5. sep 2011

@krpcisko 😉 díky, no držím palčeky, nech to prejde-a potom som zvedavá, čo povedia na poradni 😵

krpcisko
autor
6. sep 2011

@macamac ďakujem,určite dám vedieť.
chcela by som ešte spýtať či nemáš skúsenosti s kvapkami Babycalm. zdá sa mi, že nám zaberajú, že nemá toľko bolesti pri tých prdíkoch, ale zase sa mi zdá že tlačí a prdí až priveľa. dávam mu to pred každým jedlom. v noci keď sa prebúdza vždy s prdíkmi tlačí a tlačí a vyprdí aj 10,15 prdov, ale nezdá sa mi že by sa mu nejak ulavilo aj keď neplačká. potom sa napapáme a zaspinká, ale keď sa znovu prebúdza je to to isté dokola. tak neviem či je to v poriadku.

macamac
7. sep 2011

@krpcisko ahoj, nie-nemám skúsenosť s tými kvapkami,ale keď sa mu uľavilo,to je hlavné 😉

petulienkast
19. sep 2011

@krpcisko
ahoj. my mame taky isty problem s tym grganim a grckanim. nas maly ma 3 mesiace a zacalo to asi tak po prvom mesiaci. po najedeni si grgne ako stary chlap. potom ho polozim na deku alebo do kresielka aby bol vo zvysenej polohe a po chvili je zas nepokojny a chce znovu odgrgnut prip. vygrcne. ja som uz z toho zufala lebo niekedy sa preto zobudi s placom aby si odgrgol a potom uz nezaspi aj ked by este chcel.
zistila si nieco od lekarky? nam nasa povedala, ze by to malo prestat ked zacne jest tuhsiu stravu a bude sediet. podozrenie na GER nema lebo dobre pribera. zacali sme davat aj sirup gastrotuss baby. zo zaciatku to pomahalo ale teraz ani nie. mava take obdobia, ze 3 dni je dobre, 3 dni nie.
prosim ta ak mas nejake nove info daj mi vediet lebo mi je ho strasne luto.
vdaka.

krpcisko
autor
20. sep 2011

petulienkast
ahoj, nam to nastastie prestalo, uz to mame len velmi zriedka. ale ked som sa na to pytala pediatricky, tak mi ako vzdy povedala ze to je normalne, lebo dojčata nemaju este poriadne vyvinuty zvierac, ze z toho vyrastie. u nasej doktorky je vsetko normalne a vsetko OK, takze bohuzial ti moc neporadim.
drzim palceky, nech vam to co najskor prejde a je mi luto ze som neporadila.

petulienkast
20. sep 2011

a co ste robili aby to prestalo? ci to prestalo same od seba?