Kiahne

sisko78
10. dec 2011

v skolke sa rozsirili kiahne nasi ich este sice nemaju len neviem od kedy a do kedy su infekcne ...mozu infikovat uz aj ked sa to na nich este neda vidiet???myslim si teda ze z ich slabsou imunitou ich dostanu urcite 😉 dakujem za rady vopred

katecameron
10. dec 2011

myslím ze dva tyzdne alebo tri je inkubacna doba ani my mse ich nemali a mam z toho hruzu bo dti uz dost velke 😒

janka_pn
10. dec 2011

a kde byvas? 😉

sisko78
autor
10. dec 2011

@katecameron len nasi ich este nemaju ...zatial nic ziadny pupak ...ci uz aj teraz je to infekt?

katecameron
10. dec 2011

no pokial viem prenasaju sa kiahne vtedy ked este niesu vyhadzane mozu uz byt nakazeny

sisko78
autor
10. dec 2011

@katecameron
@ikke dakujem za info 🙂))tak som zvedava ako dopadneme:O

janka_pn
10. dec 2011

@sisko78 fakt by som prisla na navstevu vasej skolky 😉

raffaella
10. dec 2011

@sisko78 Infekciozita (nákazlivosť) osoby sa nezačína až prvými symptómami, ale už začiatkom infekcie a končí cca. 3 týždne neskôr zahojením najneskôr vzniknutých eflorescencií - pľuzgierikov. Najdôležitejšou cestou šírenia vírusov ovčích kiahní je kvapôčková infekcia. Pod tým rozumieme šírenie pôvodcov ochorenia jemnými kvapôčkami sekrétu dýchacích ciest vzduchom, napr. pri hovorení, kýchaní alebo kašľaní. Táto skutočnosť znamená prísne bezpečnostné opatrenia pri izolácii chorých.
Kopirovala som z netu - je toho strasne vela, zadaj si to do googlu a vyhodi ti to vsetko do najmensich detailov 🙂

sisko78
autor
10. dec 2011

@raffaella dakujem krasne ste mile a dobre mamicky no fakt som zvedava ci ich dostanu aj nasi 😝 a cim sa natieraju tie kiahne volakedy to bol tekuty puder ale vraj teraz ej nato nieco speci ...

sisko78
autor
10. dec 2011

@janka_pn nooo ufff neviem ci aj bude skolka z 80deti 45 kiahne 16 ich bolo v piatok aostatny su chory :(((

katkav
10. dec 2011

@sisko78 pozri si damsky klub 6.12. http://www.stv.sk/online/archiv/damsky-klub?dat... od 6.46 minuty
tam hovorili o kiahniach 😉 uz sa nenatiera tekutym pudrom. 😉

janka_pn
10. dec 2011

@sisko78 aspon ich budete mat za sebou... 😉

sue
14. jún 2012

Ahojte, syn bol pred 14.dňami na chate s dievčatkom, ktoré malo kiahne - prepukli tam, takže bola infekčná v dobe,ke%d sppolu strávili 48 hodín. V pondelok v noci máme cestovať do Francúzska - myslíte, že už sa môžem ukľudniť, že malý nedostane kiahne, alebo mám ešte tŕpnuť? Môže byť inkubačná doba dlhšia ako 14dní?

Na doplnenie - dva roky dozadu mal na ušku pľuzgierik,ktorý vtedajšia pediatrička označila za kiahňu - ale mal len jeden,ktorý zmizol po dvoch dňoch,bez teplôt a podobne...

mandragora22
14. jún 2012

@sue co ja som citala, tak je tusim 3-tyzdnova, ale mozu tomu predchadzat po 2 tyzdnoch "kontaktu" uz nejake teploty, tak ja neviem... to len z teorie a skusenosti inych pisem. moje dieta zatial nemalo. teda kontakt malo, ale len 15-minutovy s kiahnovym dievcatom, ale nedostalo kiahne vtedy. tak vlastnu skusenost nemam. ale teploty a nervozita po 2 tyzdnoch a prve pupaky medzi 2-3, co som "zacula" 😖

mandragora22
14. jún 2012

@sue no a tiez poznam osobu, ktorej dieta malo dokopy 6 ks kiahni bez teplot atd atd, presne ako pises a len na zaklade toho prisla na to, ze to kiahne su, lebo jej starsia dcera mala v tom case tiez kiahne, ale tu to teda chytilo viac... takze aj take mozu byt kiahne, ze 1-2 vyrazky.... tazko usudit 😖

barbarka
14. jún 2012

@sue moj maly dostal na 17den, ze vraj do 21dni moze dostat, ale nemusel to chytit, my sme boli v uz infekcnom obdobi s dievcatkom, ktore to od maleho nechytilo, takze je to sanca 50/50 😅

jvo
15. jún 2012

neviete kolko dni pred vyrazkami su teploty?

mamilia
15. jún 2012

@jvo ajooj ..moja dcera mala 1 den pred vyrazkami zvysenu teplotu ..

cillikat
15. jún 2012

@sue ahoj, inkubacna doba je 14 - 21 dni, najcastejsie vsak 17 - 23 dni....takze aj po troch tyzdnoch mozu prepuknut ☹

sue
15. jún 2012

@cillikat štatistika na to asi nie je 😖 ja som zatiaľ čítala,že najviac je inkubačná 7-14dní...tak DÚFAM.

adulik23
15. jún 2012

@sue nam doktorka vravela 7-14 dni,niekedy az 21.
misko ich dostal na 14 den a matko 10.

cillikat
16. jún 2012

@sue ahoj, no ved aj ja drzim palce, nech ich uz nedostane 😀, len som napisala, to co som vycitala na nete a to co si pamatam zo zdravotky 🙂, jatiez dufam, ze ich nase deti tera nedostau, chceme ist na dovolenku... takze drzme si palce, ale ak ma imunitu OK, tak ich naozaj nemusi dostat 😀

sue
16. jún 2012

@cillikat no dnes nám pribudlo niekoľko červených fľakov, ale ťažko povedať či sú to začínajúce kiahne alebo či je to z toho tepla 😒 teplotu nemá.

nanip
16. jún 2012

☹ Baby, ja dnes kiahňujem už piaty deň a je to príšerné. Moju bambuľku to chúďatko teda čaká v najbližších dňoch. Kiež by to znášala lepšie. 😒

katkagreganova
16. jún 2012

@sue ahoj, maly mal kiahne ale teplotu vobec nemal, ani pred vysypom ani pocas neho...

keiko33
16. jún 2012

sue kiahnu spozas tak ze na zaciatku obsahuje taku vodicku. My mame tiez teraz kiahne, syn ich dostal v skolke pred viac ako dvoma tyzdnami. Pred vyrazkami dva dni mal zvysenu teplotu a behom dna bol cely vysypany a to doslovne mal to vsade. Ale zase to malo rychly spad. Rychlo sa vysypal, rychlo to zmyzlo. Som si myslela ze dcery to nechytia, kedze je to uz dva tyzdne, ale starsej som vcera objavila vyrazku na chrbte a dnes par dalsich, ale to tak len do desat, u nej to je slabsie a teplotu zvysenu nemala. Najmladsia pat mesacna zatial nic. Ja som mala kiahne este v skolke, ale len 3 ci 4. Kedze boli slabe este sa mi nevytvorili dostatocne protilatky a ked mal kiahne moj brat, mala som dvanast, dostala som znova ale uz poriadne, doteraz mam z nich jazvy na cele. Cim neskor tym to clovek horsie znasa, takze cim skor tym lepsie. A nam dala doktorka na tie kiahne taku priesvytnu robenu vodicku, pachne podobne ako tekuty puder, alebo alkohol. Malo by to vysusovat.

sue
16. jún 2012

Nejak zvláštne mi pridalo ten príspevok 😖 kiahne sa objavili včera...teraz máme už asi 30, ale bez teploty, klop klop klop...

cillikat
17. jún 2012

@sue tak nakoniec ich dostal? tak snad to bude bez tych teplot (uz by nemusel teplotovat, lebo zvyknu byt teploty predtym, alebo na zaciatku.....), tak drzim pace, nech rychlo sa vyhoja a uz budete mat pokoj 😀, ja deti stale obzeram, zatial nic, uvidim ci za tyzden bude nieco nove 🙂

zuzanocka
25. jún 2012

ahojte, neviete, do kedy su kiahne infekcne? az do zmiznutia poslednej vyrazky, alebo..?