Máme ísť na pohotovosť, alebo zavolať detskú pohotovosť domov?

rebekamarcusko
15. feb 2015

Dobre rano mamivky,mame taky problem 2rocny syncek od vcera vracal asi 11krat,vsetko co vypil z neho vyslo,v noci mu to preslo ani nevracal ani nic a od dneska rana ma hnacky. Hnackoval tri krat. Co si nyslite co by mu pomohlo?

monhla
15. feb 2015

Ja som bola s malou radšej na pohotovosti už po pár hodinách vracania a hneď bola hospitalizovaná, lebo bola dehydrovaná ☹ Malé deti sa môžu dehydrovať veľmi rýchlo. Mala takmer 2 roky. Kamošku s malým tiež hospitalizovali, lebo vracal a zistili mi rotavírus ☹
Takže ak máš odvoz, šup šup na detskú potovosť a ak nie tak zavolaj.

P.S. dúfam, že to nie je nič vážne, ale pri deťoch treba byť radšej prehnane opatrný, ako niečo zanedbať.

jana_eyre
15. feb 2015

zavolaj 112 a opytaj sa ako postupovat - tak som to riesila ja, ked bolo zle a nevedela sa rozhodnut..

stankabk
15. feb 2015

Mozes zavolat pohotovost a informovat sa. Moja dcera mala 6 rokov a neklesali jej teploty, bola noc, tak som zavolala, co robit. Boli mili, nekricali, poradili. Aj ked v Tvojom pripade by som asi sla, lebo je malinky.
Davaj malemu tekutiny po lyzickach s casovym odstupom. Nie pit s flase, alebo pohara, ked ta vracka. Drzim palce

babyangel
15. feb 2015

ja som mojej dala na hnacky a zvracanie smectu...pomohlo jej to...a vela vela tekutin...a proti hnacke su dobre banany

sense
15. feb 2015

davat pit po lyzickach....dat rehydratacny roztok...podla moznosti vynechat mliecne vyrobky...na hnacku je dobra varena ryza alebo odvarz z ryze....dusena mrkva...banany ale nie uplne prezrete...

lopieta
15. feb 2015

Ak ma hnacky a vracia, davaj mu caj sladeny hroznovym alebo ovocnym cukrom, aby mu neklesol cukor, my sme skoncili na 8 hodin v nemocnici na infuzii, lebo nam odpadol kvoli tomu, ze nejedol a nemal cukor. A po lyzickach to treba davat. 3lyzice kazdych 10 minut a ked to znesie zaludok, tak moze pit uz viac. A davaj banan, horku cokoladu alebo ryzu

sissy27
15. feb 2015

V prípade vracania podávať slabý čierny čaj, trošku osladený a vlažný, určite nie vodu, a kulíšek roztok... Pri hnačke detto, plus varená ryža s mrkvou, tmavá čokoláda, čučoriedky (môže byť aj kompót)

1234lubka
15. feb 2015

nas s takym problemom hned poslali do nemocnice...rotavyrus....nic prijemne toto uz je vela 11krat???? 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 decko musis mat riadne dehydrovane a malatne...do nemocnice

bellamafia
15. feb 2015

Tak ako radia baby ale pre istotu chod s nim na pohotovost...moja mala to iste vygrcala vsetko a skoncili sme na infekcnom.....zistili jej dehydrataciu pritomnost Rota virusov negativna a ked ju pustili z Blavy,mi volali ze prekonala Noro virus....nie je to tak davno a to uz je velka...chod radsej nic netreba podcenovat....drz sa a malinkemu prajem hoooodne zdravicka 😉

sopevka
15. feb 2015

Urcite chod na pohotovost. Mozre ist o zapal slepeho creva!

henas
15. feb 2015

Ako sa tu mozes pytat zien...ked dvojrocne dieta ti tolko krat vracalo...musi byt riadne dehydrovane...rovno sa zbal a mozete ist do nemocnice..ani na pohotovosti ti nepomozu..mrovno ta tam.poslu...treba si kuput domou na buduce biogaja protectis sacky..na rehydrataciu..je to roztok ako kulisek bol..a davat po lyzickach..
A tiez pomoze aj smecta.aj proti vracaniu aj hnacke..plus probiotika. Drzte sa

lucy125
15. feb 2015

Fuha 11x?? a čo ešte robiš s nim doma?? mala si byt okamžite na pohotovosti,ked mal moj syn 1,5r tak doma vracal 3x a už sme leteli k našej Dr.kde mu dala tabletky Costi,ktore ihned zabrali a prestal vracat.11x to je už moc aj na dospeleho.

dejka77
15. feb 2015

Toto mali aj moje deti. Vracali tiez viackrat, ale preto, lebo nedostali vsetok obsah zaludka von na prvykrat. Takze si nemyslim, ze je to nieco nenormalne. Ked je v zaludku este stale kusok potravy tak to bude drazdit na vracanie. Z prispevku som pochopila, ze zvracal aj vodu. Co tiez nie je nic zvlastne pri podrazdenom zaludku. Vtedy treba davat len male mnozstva s urcitym casovym rozostupom aby dieta nevyvracalo aj to. Tiez tu bol spominany hydratacny roztok, to je velmi dobra vec.
No v kazdom pripade je dobre urcite zajst k lekarovi aby on posudil situaciu.

isabel11163
15. feb 2015

určite choď na pohotovosť dieťatko bude dehydrované a bude potrebovať doplniť tekutiny aj minerály stratená zvracaním a hnačkou v podobe infúzie..

slavka1307
15. feb 2015

Čo ešte robíte doma ? Keď pozerám, že ste aj tehotná ! Chcete ohroziť bábätko ? Určite ísť na pohotovosť.

rose32
15. feb 2015

To bude crevna chripka.nemusi byt hospitalizovany,len ked 3 dni nebude lepsie uz pot.sa riesi hospitalizacia alebo ine