Mesačné bäbätko sa nevie vykakať

laura2332
8. jún 2023

Zdravím, prosím vás o radu švagrina ma bäbätko ma ešte len mesiac a pol ale od kedy sa narodil nevie sa vykakať menili sa mu mliečka pretože stále je nervozný a hladný stále je na rukách alebo je kočikovaný stále musi byť v pohybe není kojený pretože ma slabe mlieko a pediatrička mu predpisuje mlieko na začiatok pil Sunár potom Nutrilon a teraz Beba lenže nekaka sam od seba a keď už kaka tak buď zelené alebo z krvou pediatrička povedala že to je normálne maličky pribera teraz ma 6 kíl samozrejme keď prišiel na svet vážil 3,5kg lenže ak bäbätko je stale hladné a kaka zelené tak by nemalo priberať nie? Nevieme čo mu je stále plače je nervózny dáva mu okrem mliečka aj čistú prevarenú vodu a aj čajik ukľudňujúci a do všetkého mu dáva espumisán a aj tak napriek tomu kaka len pomocou rektálnej rúrky niekedy ma takú ťažku stolicu že mu musí dať teplomer chcem sa tiež opýtať ak dáva prevára tu vodu z kanvici nie je to tym? Ja keď som mala také male dieťa prevarala som vodu v miske nie v kanvici , nevieme čo mu je prečo je toľko nervózny prečo toľko plače a papa mliečko ona mu dava 120ml a stále ma malo dáva predpisovať 800g mlieka tzv veľke mliečko sunar tam píše že je na kolíky atď... No aby nedostal tie kolíky prosím vás napíšte že čo mu môže byť a čo skúsiť ďakujem

soul_sister
8. jún 2023

U nas po styroch mesiacoch pomohlo az gastro vysetrenie a mlieko na predpis. Drzim palce, je to nekonecne narocne obdobie 🤞🏻

euka210
8. jún 2023

@laura2332 na to, ze ma 1,5 mes vahu z na 6,5kg je strasne velky prirastok. Moj priberal kilo za mesiac prve 3mes a to bol ako maly budha na pol rok. Ale bol dojceny. Takze hladny urcite nie je. Taka stolica nie je od hladu, to su mytusy, skor to bude nieco ine. Ked je placlivy a nervozny, tak to moze byt nejaka crevna infekcia kludne alebo nieco ine s travenim.

luccija
8. jún 2023

@laura2332 kakat krvavé a stále plakať aj pri dostatočnom dávkovaní sa mi nepáči.Isla by som späť k lekarke a na gastro sa pytala.Oni často povedia, že koliky, ale často to môže byť nejaká intolerancia či iný problem

fineta
8. jún 2023

Maličká poznámka - slabé materské mlieko neexistuje. Každé mlieko maminy je tvorené presne na požiadavku jej bábätka.
@laura2332

pribinak
8. jún 2023

Toto je prejedene bábätko, nie hladne. To je obrovský prírastok na váhe
Asi by sim pouvazovala nad zmenou pediatričky, krv v stolici rozhodne nie je nič normálne

To že bábätko plače nemusí automaticky znamenať že je hladne
Probiotiká neskusila?

zorkahorka
8. jún 2023

Skúste davat spinkat na brusko

nika11103
8. jún 2023

Moja mala kaka iba zelené . Žiaľ . Tiež je čisto na umelom. Riedke a zelené dnes dokonca úplne tmavo zelené . Doktorka sa vyjadrila že to je tým umelým mliekom a pokial je spokojná a primerane priberá , netreba to riešiť. To ja len ohľadne farby stolice , iné ti neviem poradiť

zorkahorka
8. jún 2023

@nika11103 ano, pri bebe je zelena stolica ok. Beba ma vyssi obsah zeleza

taktotedanie
9. jún 2023

Dieta nedavajte spat na bruchu urcite nie skor cez den par krat na brucho
Boli ho lebo mu tolkokrat menili mlieko, je to extremna zataz pre dieta, zelene moze mat lebo niektore mlieka robis zelenu stolicu
U nas bolo horsie ked sme davali prave espumisan, skuste coliprev, babycalm alebo balonix, masirovat brusko pupikom, hybat nozickami, nechavat dieta rozbalene nech kope nozickami, masirovat metodou I loveYou- najdite si video na youtube a hlavne nemente mlieka uz
Mimochodom pije dost vela mlieka, moja 7 mes pije takuto davku a viac ani neda a staci jej to, podla mna moze byt aj prejedeny a preto ma problemy
Nech kupuje detsku vodu Drobcek, Lucka a tu prevara v cistom hrnci len na to urcenom a robit slabucky harmancekovy caj

kvetinka719
9. jún 2023

Slabé materské mlieko neexistuje… najskôr malému uškodili veľké dávky mlieka, ten váhový prírastok je extrémny. A časté zmeny mlieka…

nikool701
9. jún 2023

Ahoj. Mojmu sunovi sa to upravilo az okolo pol roka. Fungovali sme non stop na rurke. Ak ma krv v stolici, moze byt ,ze ma bakteriu v crievku a z toho tie bolesti bruska a tazkosti s kakanim. Dajte vysetrit stolicu. Ak bude ok, pytajte sa na gastro, nech vam predpise nejake jemnejsie mliecko. Moj mal aj bebu, aj nutrilon, nesadlo mu ani jedno.

svokrinjazykmonika
9. jún 2023

@laura2332 tak hlavne "slabé" materské mlieko neexistuje

taktotedanie
9. jún 2023

@svokrinjazykmonika mozno sa len zle vyjadrila, asi myslela ze ho ma malo