Môže byť suchý červený fľak na brade ekzém?

zuzkaaaa
25. nov 2010

Maminky potrebujem radu, čo to môže byť? dcérka to už má asi 2 mesiace boli sme u kožnej dostali sme mastičku vtedy sa to zlepšilo po nejakom čase sa to znova vrátilo tak som jej to čistila kamilkovým čajom a natierala nechtíkovým krémom a zmizlo to a teraz to znova má fotka je aktuálna čiže zas to má červené a suché, lekárka povedala že to ekzém nie je.... ale mám pocit že to nakoniec bude ekzém... malá si to neškrabe nič takže ju to asi ani nebolí ... ☹
ďakujem za každú radu

andrejecka
25. nov 2010

moja dcerka mávala take isté na ručičke a nej na to zaberal hojivý zázrak od avonu, take ružove vajíčko, za dva dni nič nemala

medyna
25. nov 2010

ked hovoris, ze je to cervene a suche, nemoze to byt lisaj? Ja som s lisajmi tiez bojovala, nie som si uplne ista, co zabralo asi Expicial tel. mlieko .....

seagull2404
25. nov 2010

myslim, ze ruzove vajicko je z oriflame a zabrat by mohlo, ale to bez "prichute", budem drzat palce

aja77
25. nov 2010

skus natierat modrou indulonou, drzime Sofinke palce...

janka2732
25. nov 2010

moj maly ma to iste je to červene a suche a stale ked sa mu to zahoji znova so to vrati ja mu to mastim z rybaciou mastou tiež nam bolo povedane že to nieje exem moj maly to ma na ručičkach od narodenia a už ma 5 mes.a nezmizlo to už som vyskušala všetko a nič boli sme na kožnom a dok.povedala že to deti take mavaju a može to mat až do 2 r.takže stale mastime a hojime nič ine nam neostava ☹

skolara
26. nov 2010

No ja by som odporucila vyter z nosa, hrdla a mozno aj konecnika. moze to byt kandida albicans. Ked deti beru alebo brali antibiotika. Kandida sa najcastejsie prejavi ako ekzem hlavne na tvari. Mala tak mala stale na lici a na cas zmizol a znova sa objavoval na tom istom mieste. Po uzivani probiotik sa zmizol a ked sa objavi tak uz je to fakt malicke.Ale kupila som Infant dophilus tie su kvalitne probiotika. Co najkvalitnejsie by som vyberala.

traktor
27. nov 2010

skus modru indulonu alebo Expicial tel. mlieko ....ale ak budes hocico skusat, vzdy si daj daky odstup,nie je dobre miesat vselico mozne...tym viac uskodis ako pomôzes...drzim prsty 🙂

kaja73
27. nov 2010

Opytaj sa kamzyk z fora babske recepty na atopicky ekzem miminiek.Je tu užasna baba,ktora už pomohla strašne vela mamičkam.Mimochodom aj nam.Pošli jej aj to foto.Určite ti pomože.

z.vrablova
28. dec 2010

my mame o nieco miernejsi suchy flak tesne pod ustami, som najskor myslela, ze z cumlika, myslim ale, ze to moze byt aj z chladu, ci jedla... nam pomaha kalciova mast - mastim nahrubo 3x denne a po 3-4 dnoch zmizne...drzim palce..

poleva
11. aug 2011

tak s tým teraz bojujeme my,neviem čo to je ale má to už 2 týždne,zajtra ideme na kožné

vefi89
11. aug 2011

môj junák to mal na nohách, pomohla nám čistá kozmetická vazelina.. excipial nám to zhoršil

modrofuzik11
15. aug 2011

nam pomohlo bepanthen.

ducci
18. aug 2011

nam a vyrazly na tvaricke pomohol tiez bepanthen - ale tie boli take male drobne a cervene.. ale vyskusaj, neobsahuje ziadne skodlive latky 🙂

katuska1503
18. aug 2011

malá mala niečo podobné na ručke, ja som jej dávala oilatum krém a pomohlo.

kamilka22
18. aug 2011

Dcerka mala cosi podobne na rucke - nepomahali ziadne kremy od koznej, nakoniec som ich vyhodila a natrela to nechtikovou indulonou a po 3 dnoch to bolo fuc. Sestrinmu synovi na to pomohol Excipial.

pe
24. aug 2011

odporucam vyskusat masticku bepanthen, je okrem ineho aj na atopicky ekzem, takze sa ju nebojim dat na rozne vyrazticky a ekzemy, zatial nam vzdy zabrala a nemuseli sme behat po doktoroch

burina111
24. aug 2011

no nás syn to máva ale on to má napríklad z oblečenia..ošúcha si proste bradu o zips, vetrovku, ostrý sveter a tak...nemôže to byť? tiež som zozačiatku nevedela, čo sa mu to robí.....nám zaberá excipial oranžový z lekárne, je to super.

mata222
25. aug 2011

nam sa to tiez vyhadzuje po rucickach a nozickach, niekedy su to velke flaky, niekedy male..este sme s tym neboli pri dr., ale chystame sa..inak si myslim, ze ma asi velmi citlivu pokozku, najprv som myslela, ci to nie je z prasku, avivaze, lenze teraz, ked chodi len v tricku a kratasoch, to mava prave tam, ako ma hole rucicky a nozicky, tak z prania to nebude..nam zabera jedine modra indulona, a to som vyskusala hocico aj drahe tel.mlieka, natieram rano a vecer par dni a zmizne mu to, ale za chvilu ma dalsie nove..ja tiez dufam, aby nemal atop.ekzem..este som rozmyslala, ci nema alergiu na nejaku potravinu... skuste tu modru indulonu, mozno aj vam zaberie..drzim palce..