Sprchovanie a pobyt vonku pri ovčích kiahňach

babyangel
3. máj 2015

Milé maminky, nevedeli by ste mi prosím poradiť, dokedy sa nesmie dieťa sprchovať ani kúpať, a dokedy nesmie ísť dieťa von keď má ovčie kiahne? Máme ich už štvrtý deň a vonku je tak krásne, preto by som veľmi rada malú pustila na slniečko, a taktiež by som ju už rada celú aspoň osprchovala lebo 4 dni je už dosť. Neuškodím jej tým?
budem vďačná za každú radu

nikol2626
12. jún 2017

Dobrý deň, neviem či mi tu niekto ešte odpíše, ale dostala som ovčie kiahne, mám 16 rokov a zo začiatku mi to mama natierala mentolovým púdrom lenže ono to strašne svrbelo, keď sa to začalo odlupovať. Kúpať som sa kúpala v hypermangáne, ale niektoré pluzgiere sa mi z toho zväčšili, tak neviem či je to dobré alebo nie. Taktiež som tu niekde čítala o sóde bikarbóne. Neviete mi povedať na čo je dobrá? A mám veľa pľuzgierov na tvári a bojím sa že mi zostanú fľaky. Tak neviem či je lepší hypermangán alebo púder. Ďakujem za odozvu. 🙂

zuzka38
12. jún 2017

@nikol2626 nam lekar poradil ze sa najrychlejsie hoja ak sa nenatiera nicim.. len sprchovanie caste vlaznouv vodou, kedykolvek mas pocit svrbenia, sup sprcha, volne oblecenie biele aby ta nic neominalo.. a pozor na stravu, mala by byt lahka taka ako pri chorobe...

bonnie2
30. jún 2017

Opytam sa aj tu...mozwm pri kiahnach u dietata kombinovat hypermanganovy kupel a roztok betadine na potieranie?

margaretka
20. dec 2018