Sú to kiahne alebo šarlach?

veronikavaneska
26. máj 2023

Ahojte mám 4 deti všetky majú kiahne. Dvaja sú už v pohode. Dcéra má problém z hrdlom už dva týždne ju boli a má ho spuchnute no jazyk viac menej normálny. A od dnes najmensi má takýto jazyk..a tiež opuchnuté hrdlo boľavé...je to všetko z kiahní? Či by to mohol byť sarlach? Nikde sme neboli s nikým ( teda len manžel v práci) s lekárkou som volala no že ona nevie máme ísť na infekčné..no deti nemajú horúčky a malý je viac menej ok.

rozovykon
26. máj 2023

@veronikavaneska treba ísť na infekčné a budeš vedieť, ale šarlachový výsev je jemný, ako krupička, na rôznych častiach tela potom zbledne a odlúpne sa. Moje decká keď mali teraz kiahne syn mal podobne na jazyku, dcéra to mala všade v hlave, očiach na prstoch aj v puse na podnebí. toto vyzerá na kiahne, ale to len laický pohľad.

veronikavaneska
autor
26. máj 2023

@rozovykon na tele ma klasické vyrážky kiahní. Aj v pusinke na perach podnebí také kiahnove výťažky.

sense
26. máj 2023

Toto na sarlach nevyzerá aspoň teda keď to porovnám s tým keď mala dcéra sarlach a kiahne. Ale ak to ma aj v hrdle treba ísť k lekarovi

anjelicek26
26. máj 2023

Tak ked maju vsetky deti kiahne, tak co to asi tak moze byt... sarlach to nevyzera, ale podla toho hrdla a nosa (keby nenapises, ze mate kiahne), tak by som kludne "hodila do placu" herpeticku stomatitidu... chod na to infekcne, ako ti radi lekarka, to bude najlepsie, my sme tu laici... ale u dcery takto vyzerala herpeticka stomatitida... pupaky v ustach, takyto jazyk, bolave hrdlo a aj par v-na nose...

masha123
26. máj 2023

Dobry den dcerka mala kiahne a momentalne sarlachovu anginu ale toto su skor kiahne. Ak mozem spytam sa maminiek co ich deticky prekonali sarl. Anginu, boli ste mimo kolektiv tak dlho ako citam ze 3 tyzdne? Ak ste mali viac deti dostali to alebo iny clenovia rodiny ak ano ponakej dobe?mam doma este 2,5 rocnu tak sa bojim kedy to mam cakat. Dakujem