Uzdička a pľuzgier na hornej pere u novorodenca

hanaxxx
23. sep 2021

Ahojte, mam doma 2tyzdnoveho novorodenca, pri kojeni prve dni ma najskor velmi boleli bradavky, spravili sa mi drobne ranky, ktore vsak ustupili (pouzivala som citrovital) a dalsie dni bolo kojenie bezbolestne. Laktacna poradkyna povedala, ze mu treba strihnut obe uzdicky, den na to pediatricka mu pozrela len spodnu, povedala, ze nic netreba robit (a ze este nemaju skusenost s laktacnou, ktora by neodporucila strihanie uzdiciek). Rozhodla som sa to zatial neriesit, kedze kojenie sa mi zdalo v pohode. Dva dni dozadu ma vsak zacali bradavky zas boliet, nic na nich nevidno, len ked taha mam pocit ze ma rezu ziletkou. Cize nie len bolest pri prisati, ale aj pri sani. Takisto zacal mat velmi casto problem s prisatim, chce zobrat do pusy len bradavku, akoby si nevedel chytit dvorec. A dnes som si vsimla, ze v strede hornej pery ma pluzgier. Mate niekto skusenost s niecim podobnym? Resp viete mi odporucit nejakeho odbornika v BA, ktory by naozaj vedel posudit, ci mu tie uzdicky treba strihat? Dakujem.

pribinak
23. sep 2021

@hanaxxx niektoré laktacne okrem stíhania uzducky nevedia poradiť nič iné
Keď pediatrička povie že to netreba, viac by som doverovala jej ako laktacnej

petamich
23. sep 2021

ten pluzgierik je normalny ma ho takmer kazdy novorodenec, ktory je dojceny, je to presne z toho, ze sa prisava pri kojeni, aj nas maly ho mal a pytala som sa pediatricky a povedala, ze to je normalne, mna pediatricka pri prvej navsteve varovala, ked som jej spomenula, ze pride laktacna, ze castokrat zbytocne odporucaju tu uzdicku (maly sa horsie prisaval) a ze ona nevidi dovod, tiez mu to kontrolovala

za mna ti mozem odporucit Barboru z Gravifit, posobi okrem ineho ako PA na Antolskej, laktacna poradkyna atd. podla mna je perfektna, ona bola u nas doma po navrate z porodnice - ak chces poslem kontakt, sidlia v Petrzalke

kayyaa
23. sep 2021

Ten pluzgierik je normalny, mali to vsetky moje deti😊 ono to do par tyzdnov zmizne...

hanaxxx
autor
23. sep 2021

@petamich ano prosim ta posli mi kontakt, dakujem 🙂. ste ma teraz ukludnili, ze ten pluzgierik je v poriadku, uz som a aj zlakla ze ma nejaky herpes.

hanaxxx
autor
23. sep 2021

a este teda otazka, ten pluzgierik moze byt dovodom toho, ze sa mu teraz horsie prisava a ze mna bolia bradavky pri kojeni?

maribell
23. sep 2021

@hanaxxx aj moji mali ten pluzgierik a aj ma kojenie riadne bolelo .ja som nikdy nechapala ženy, ktoré tvrdili, že kojenie nemá bolieť 👀... mám tri deti a ten prvý mesiac bol pre moje bradavky vždy masaker...potom si ako keby zvykli a kojila som už úplne v pohode až do roka 🤷

petamich
23. sep 2021

@hanaxxx neviem veru, ci to moze byt dovod ale skor si myslim, ze nie, ze to bude prisatim a skusite si pripadne najst inu polohu atd. ja napr. 99% po leziacky kojim, kedze som mala velke poporodne zranenia a nedalo sa mi sediet a zvykli sme si tak, bradavky ma chvilu boleli ale teraz uz v pohode, maly ma dva mesiace, pisem ti spravu

panda21
23. sep 2021

Laktacna mi povedala že treba strihnut oboje, pediatrička povedala že nič netreba, pluzgierik nič nemá z uzdickou. Nakoniec som šla k zubárovi, ktorý strihá aj uzdicky a má s tým skúsenosti, a ten strihol okamžite oboje. A teda, pluzgierik mu hneď zmizol, pisatie sa upravilo, no jednoducho krása.. Keby nepočúvam pediatricku ale laktacnu, tak máme o 2 mesiace menej starostí s kojenim..

leniel
23. sep 2021

ja zase nepoznám pediatričku, ktorá by sa laktácii a dojčeniu nejako hlbšie venovala, a ktorá by tie uzdičky aj reálne posúdiť vedela - a som teda živý príklad, že síce sme mali rovnaké problémy ako vy, aj laktačnú z mamily som doma mala - a povedala, že uzdičky strihať netreba, že nie sú také problematické. Pľuzgierik je normálny - dcérka mala celé pery samý pľuzgier. Skús sa pridať do skupiny tu na MK Laktačná poradňa, adminka jojka vie posúdiť uzdičky aj z fotky a zároveň ak odpovieš na vstupné otázky, mohla by prísť aj na príčiny toho zhoršeného prisávania. držím prsty, nech si to čím skôr užívaš a nech ťa nič nebolí 😉