Zajakávanie sa u 2,5 ročnej dcéry

julij1988
9. máj 2021

Ahojte.chcem sa spýtať či sa niekto stretol stým že dieťa krásne rozprávalo čisto a zo dňa na deň sa začalo zajakavat.trva to už 2 mesiace a ja neviem či mám tomu nechať ešte čas že to prejde alebo vyhľadať nejakú pomoc.dotoho mi začala že sa boji keď ide čosi rýchlo po ceste,alebo keď niekto vŕta,alebo mravec,osa proste hocičo hneď začne plakať a ja to proste nechápem začalo to zo dňa na deň a trvá to už dva mesiace

deti95060810
9. máj 2021

moja dcéra sa tiež približne v tomto veku začala zajakávať.... nariešila som to s lekárom - nestihla som...

labocca
9. máj 2021

@julij1988 ahoj,ano nam sa to stalo. Maly krasne cisto rozpraval a zrazu zo dna na den sa zacal zajakavat ale ze hrozne. A striedalo sa to mesiac rozpraval bez problemov a potom zasa. Trvalo to skoro rok..a ako prislo tak odislo. Riesila som to s kolegynami aj logopedickou aj psychologickou. A povedali mi,ze sa to v tomto veku stava / u deticiek ktore chcu vsetko rychlo povedat. Hlavicka pracuje rychlejsie...🙂a ustocka nestihaju.
Neboj sa,prejde to...

julij1988
autor
9. máj 2021

@labocca ja som si najskôr myslela že keď chce rýchlo povedať alebo keď sa zlaklne že preto sa zajakava ale poslednej dobe to má normálne taký reč pomaly každej vete sa zajakava tak mi to nahnali strach normálne že čo to prečo to

nerko
10. máj 2021

@julij1988 ahoj, ano stalo a trvalo to zhruba rok a striedalo sa obdobie zajakavania a kludu. To mala 3 roky. Teraz ma 5 a tiez zo 2 dni to robila. Ale preslo to. U nas mohla byt spustacom nehoda. Uvidime do buducna.

labocca
10. máj 2021

@julij1988 to verim,ja som sa tiez zlakla ked to zacalo...
Bolo to hrozne ale peslo to. Drzim palce!!!

kacena4
10. máj 2021

ahojko je to normalne ze sa dieta v tomto veku zajakava, je to fyziologicke nie je to zajakavost, odborne dysfluencie: dieta rychlejsie rozmysla ako rozprava 🙂 netreba na to reagovat, napominat a pod. lebo sa moze vyvynut uz samotna zajakavost, ktora je spojena s tenziou drzim palceky