Ako obliecť novorodenca na noc?

kristina2904
29. okt 2023

Ahojte mam 10 dňové babatko boli sme z toho 7 dní v nemocnici zatiaľ takže sme prvé dni domka chcela by som sa poradiť ako obliect na spanok babatko nechcem ju preobliekat ale zasa v nemocnici bolo neskutocne teplo doma zas 30 stupňov nemáme. Dávame ju aj do zavinovacky Čapicku viem ze v nemocnici mi kázala nedávať ale neviem. Ďakujem za rady mamextak 22 stupňov doma cca

jj298
29. okt 2023

@kristina2904 dlhy overal a zavinovacka staci. Ved uvidis ci bude spotena alebo ok

nin12345
29. okt 2023

@kristina2904 v zavinovacke je teplucko to stacia dupacky a ciapocku by som nedavala.. ak velmi chcete dat tak ozaj uplne tenulinku prievzdusnu

bolarazjedna
29. okt 2023

Zavinovačku rátaj ako svoj paplón, keď ideš spať A daj mu o jednu vrstvu viac, ako máš ty oblečené. Takže ak máš tričko a nohavice, tak maličké u daj body, pančušky, a na to overal s dlhým rukávom. Čiapočku do vnútra určite netreba, však nemáte 18 stupňov.

patka06
29. okt 2023

Do zavinovačky by som dala len body, na nohy nič. veď je ešte teplo.
Čiapočku vo vnútri tiež nie.
Moje dieťa v zavinovačke nespávalo, dávala som len bavlnený overal

lasona
29. okt 2023

@bolarazjedna keby som tam obliekla moje dieta, tak spotené za ušami...

vkatush
29. okt 2023

@kristina2904 ja mám decembrového, tiež bol v zavinovačke.
Dlhé bodyčko alebo teda dupačky ti stačí, čiapku nemusíš tiež. Sleduj, či sa nepotí, podľa zátylku vieš, či je zima alebo teplo.

Ak si "akurátmrivá", tak o jednu vrstvu viac ako sebe. Ja som strašne zimomrivá a manžel naopak jemu je stále horúco, takže my sme sa riadili malým 😁

angeli121212
29. okt 2023

@bolarazjedna no tak toto by náš drobec teda nedal, neznášal mať veľa vrstiev oblečenia. Myslim že je to silno individuálne.my sme dávali bavlnený overal a zavinovačku.

jj298
29. okt 2023

@kristina2904 a inak sak co mal v porodnici. Ved sa riad tym nie? Urcite nebolo v porodnici ovela teplejsie ako doma.

maryetta
29. okt 2023

Mam tiez doma oktobrove. A vzdy mal pyzamko-overal a perinku.
Prvy syn bol v septembri narodeny. On mal pyzamko-overal a spaci vak. V izbe sme vzdy mali 20-22.

pallacinka29
29. okt 2023

@bolarazjedna takto naobliekabe bude vrestat jedna radost a mama bude rozmyslat, z coho…

lucia13022023
29. okt 2023

Ja mam februárového a teda doma bol len pyžamku a zavinovačke prvý mesiac. Keď nebol zavinuty, bol prirkyty dekou.
Takému malemu som nikdy nedala pančuchy, body a na to pyžamko, tielko atď.
Vždy bol body plus teplaky/leginky alebo pyžamko a zavinovačka alebo deka 😁 a čiapku po dome som nedala tiež nikdy

ailiba
29. okt 2023

@kristina2904 ciapocku som davala iba po kupani. Podla mna je najlepsie pyzamko (cele bodicko s dupackami) a zabalit do oerinky, alebo zavinovacky. Ale kazde babo moze byt trosku ine. Treba davat pozor, ci nebude spoteny, alebo studeny...

lucia147852
29. okt 2023

@bolarazjedna však by to dieťa uvarila.

Bavlneny overal a sup do zavinovačky. Mozes poprípade ak by bolo babo studenšie prehodiť deku. Moja sa síce narodila v auguste, ale v izbe bol termostat stále na 22 stupňov a takto bola úplne ok

anavixy
29. okt 2023

Pyzamko a spaci vak. Deku by dieta mat nemalo, ale pokial chces davat deku, tak pyzamko a deka. Ked ma zavinovacku, tak pyzamko a zavinovacka. Ciapocka rozhodne nie a ani pod alebo na pyzamko dalsia vrstva 🤷🏻‍♀️ to ci je dietatu zima sa kontroluje na chrbatiku, tam, kde konci krk, nie na rukach ci nose. Prehrievanie zvysuje riziko sids. Porodnice su prekurovane ale zas vela casu deti travia vyzlecene, inoked by tam tiez nemali byt zababusene vzhladom k okolitej teplote, ale zazila som aj zavinovacku a hrubu poskaldanu deku na dietati v júli… 🤦🏻‍♀️

angeli121212
29. okt 2023

@anavixy mne odpálilo dekel keď som videla u nás na juhu v najväčších horúčavách v kočíku novorodenca úplne zaviazaného do takej tej hrubšej perinky a tušim mal ešte aj dečku na sebe. Pre predstavu náš vtedy 6 mesačný mal ten krátky overal aj to sa potil ako somár v kufri..

mamickalisticka
29. okt 2023

@bolarazjedna nemyslíš vážne, že pančušky na noc? Ooo bože, to vôbec, normálne pyžamko, zavinovačka. Ja mám decembrového, a vždy mal len pyžamko, dokonca ani v zavinovačke nebol, len v hniezde a zabaleny v deke. V dome sme mali 20 stupňov.

marianarem
29. okt 2023

@kristina2904 No ja som sa orientovala podla maleho, tak nejako som videla, co mu je akurat. Dost sa to unho menilo. Prve dni doma potreboval byt vyslovene naobliekany. Je sice decembrovy, ale v izbe bolo tych 21 stupnov v noci. Mal ale na sebe dupacky, sveter, deku, zavinovacku a capicku. A len takto zabaleny sa ukludnil a zaspal. Den za dnom ale jednotlive vrstvy zhadzoval, bolo vidiet, ked mu zacalo byt teplo - cervene lica, potenie. Po mesiaci spal uz len v dupackach a v tenkej ulitke.