Akú autosedačku pre 9 mesačné dieťa, ktoré ešte nesedí?

Zodpovedané
22. feb 2020

Dobrý deň,

môj synček bude mať 9 mesiacov a ešte nesedí. Preto ho vozíme ešte vo vajíčku, ale už tam nemá miesto na nohy. Má ich skrčené. Synček meria 73 cm a váži 9 300 g.

Aká autosedačka je pre neho vhodná?

Mala by mať Isofix, polohovanie tela a hlavičky, cena max. 400 - 500 eur.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v každom prípade 9 mesačné dieťa patrí ešte minimálne na pol roka do protismeru, ideálne aj dlhšie.
Prečo je to potrebné sa dočítate v odpovedi na túto otázku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Treba preto pozerať kategóriu 0 - 18 kg alebo i-size v oboch smeroch do 105 cm.

Vypíšem tie naj, ktoré majú dobré testy a spĺňajú Vaše požiadavky:

Autosedačka Joie i-Spin Safe

Autosedačka Joie i-Spin Safe je protismerná varianta autosedačky i-Spin 360. Zachováva výhody tohto modelu, ale zároveň kladie ešte väčší dôraz na bezpečie dieťaťa.

Autosedačka Joie i-Anchor Advance

Autosedačka Joie i-Anchor Advance poskytuje ochranu až do 4 rokov dieťaťa. Možno ju upútať po i proti smeru jazdy.

Základňa Joie i-Base Advance

Základňa Joie i-Base Advance spĺňa nariadenia i-Size v kombinácii s autosedačkami Joie i-GEMMA alebo Joie i-Anchor Advance. Existuje možnosť uchytenia aj bezpečnostným pásom.

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size spĺňa nové európske požiadavky a predpisy pre autosedačky ECE R-129. Dieťa je možné v nej prevážať v pozícii proti smeru jazdy od jeho narodenia až do 105 cm telesnej výšky (cca 4 roky).

Základňa Cybex Base M

Základňa Cybex Base M využitie: So základňou môžete nainštalovať detskú autosedačku Aton M alebo autosedačku Sirona M2 bezpečným a jednoduchým spôsobom. Autosedačku jednoducho naklikne na základňu počas niekoľkých sekúnd. Základňa sa inštaluje na sedadlo auta pomocou systémom ISOFIX. Nastaviteľná oporná noha poskytuje dodatočnú stabilitu a bezpečnosť v prípade nehody. Indikátor potvrdzuje správnu inštaláciu základne.

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size je určená pre deti do 18 kg. Nemožno ju použiť bez Isofixovej základne. Základňu Cybex Base Z je potrebné dokúpiť.

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

Autosedačka Maxi-Cosi Pearl Pro i-Size

Autosedačka Maxi-Cosi Pearl Pro i-Size je určená pre deti od 6 mesiacov do 4 rokov (do 18 kg, od 67 do 105 cm). Do vozidla sa pripevňuje s pomocou samostatne predávanej základne Maxi-Cosi 3wayFix alebo Maxi-Cosi FamilyFix One i-Size.

Základňa Maxi-Cosi 3wayFix

Základňa Maxi-Cosi 3wayFix je súčasťou 3wayfamily konceptu. Poskytuje perfektné ukotvenie pre Jade autovaničku, Pebble Plus a Pearl Pre i-Size autosedačky. Ponúka najbezpečnejší spôsob prepravy detí, ktorý umožňuje cestovať v protismere od narodenia do cca 4 rokov.

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size je vhodná pre deti od 61 do 105 cm. Orientovaná v smere jazdy pre výšku 76 - 105 cm. Orientovaná proti smeru jazdy pre výšku 61 - 105 cm. Vďaka rotácii o 360 ° možno autosedačku použiť v oboch smeroch. A vďaka bočnému natáčania k dverám auta je usadenie a pripútanie dieťaťa veľmi jednoduché.

Ideálne je vždy autosedačku vyskúšať, či sadne dieťatku, prípadne aj Vám do auta. Ak je to možné a vo vašom okolí máte obchod, kde niektorú/é z týchto sedačiek majú, určite odporúčam pozrieť osobne.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute